למרות מה שאפשר לחשוב, לא קל לכתוב ביקורת על העונה השלישית של "TLV - עושים את תל אביב".

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

זה לא שמדובר בטלוויזיה שמזמינה צפייה שנייה כדי לספוג כראוי את כל דקויותיה, אפילו לא באחת שמזמינה שמץ של מחשבה מהרגע שהתנדפה לך מהמסך. זה גם לא שהיא כה גרועה עד כי עצם המחשבה על הכסף שהושקע בה מביא דמעות תסכול לעיניים. לא, הכבוד הזה שמור לאיזה סיטקום שעלה פה לאחרונה.

לא קל לכתוב ביקורת על העונה השלישית של "TLV" מפני שהיא סתמית, סתם מגזין כרומו אלק־נוצץ שמתאר מציאות כמו שפוסטר של קסטרו מתאר אותה.

מוצר מלוטש וריק מתוכן, שאמור לשעשע את הצופים והצופות הצעירים דלי הריגושים והמותשים מהחום של הקיץ, ומדי פעם לספק גם רגע של WTF לבוגר האקראי, זה שמזפזפ אליה ונשאר לאיזו דקה־שתיים מתוך מחשבת השווא שאולי יש פה איזו משמעות חבויה באוסף הסצנות המבוימות שנעות מול עיניו, איזה טוויסט אירוני.

ייתכן מאוד שאותו בוגר אקראי דווקא יכול לצרוך תכנים דומים, אפילו ליהנות מהם. לעזאזל, הוא מת על "אין כמו אסקס" הבריטית הטראשית, עובדה שמסבה לו בושה רבה ומספקת שיחות סלון מרתקות עם אנשים להם לא היה זורק גלגל הצלה בים סוער. אבל כמעט ואין שום דבר שקושר אותו למה שיש ל־"TLV" להציע, אולי בגלל שהיא דלה מאוד בהומור.

עונתה השלישית של הסדרה מנסה להזרים לפורמט קצת דם חדש, כשהפעם היא משבצת צמד בנים ושתי בנות בתפקיד הצעירים היפים והשאפתנים שמבקשים לכבוש את העיר הגדולה: ליאור הצפונבונית היפה שמנסה להשתחל לעולם התקשורת, נדב הקיבוצניק החתיך שרוצה להיות כוכב, לריאן הראשל"צית שנכנסת לעולם האופנה ועדן הספורטאי האינסטלטור שמתחיל לעבוד ב"חדשות הבידור".

הבנות פקאצות מתוקות, הבנים מגלים נטיות דושבאגיות כמיטב המסורת ו־"TLV - עושים את תל אביב" עושה בדיוק את מה שהיא אמורה, לא פחות ולא יותר. מי שהיה שותף ל־7.1 מיליון ההורדות (לטענת HOT) של שתי עונותיה הקודמות (7.1 מיליון?! איך סופרים את זה? בפרקים יחידים? בפריימים?) בטח ישמח נורא. לי זה לא מזיז.

דרושה דיווה

הפרק הראשון מצליח לכלול גם את ליהיא גרינר, שנתקלת במקרה בעדן האינסטלטור (וגם שוער נבחרת ישראל בכדוריד), מרביצה את הפלירטוטון הנדרש ומסנג'רת אותו לתקן את משקפי השמש שלה שנשברו במהלך הסצנה המגוחכת.

והנה מחשבה: האם לא הייתם שמחים יותר לראות דרמת־ריאליטי בכיכובן של מגה־דיוות טראש כמו גרינר? כל אירוע סילוקה של אביבית בר־זוהר מהחתונה שלה, לצורך העניין, יכול היה להיות סצנת שיא בסדרה שכזאת. ואולי זה בדיוק מה שהיה האירוע הזה, סצנה מסדרה?

ציון: 2 כוכבים

"TLV - עושים את תל אביב", שני־רביעי, 22:30, HOT בידור ישראלי

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :