פסטר וחברים (צילום: יח"צ)

(מערכת XO)

אם תהיתם מה יש לבמאי הבינלאומי אורי פסטר לומר על התוכנית בה הוא שופט - "רוקדים עם כוכבים" - ותמיד רציתם לקבל ממנו ניתוח מעמיק, זה הזמן. פסטר לא יכול היה להתאפק והעלה את דברים אלו בתחילת השבוע. יש לקרוא בשקיקה:

"הפרישה העצובה של אילנית וההדחה המפתיעה של שלומי לחיאני הותירה שישה זוגות לכסוס ציפורניהם לפני הריקוד הערב ברבע הגמר ושניים, שימשיכו לכרסם בעצבות ובתסכול , כל הדרך הבייתה. מצד אחד יש לנו כוכבי ילדים ונוער כאורנה דץ, יובל המבולבל והנערים שבחבורהאסף הרץ ועמית פרקש, אבל מצד שני יש לנו שחקנים קומיים מנוסים כמיקי גבע ואסתי זקהיים, וגם יובל הוא שחקן קומי ועמית ואסף משחקים אותה לא רע ב"אליפים" וב"חצוייה", ובכלל – מצד שלישי מי יכול על הנסיון של אסתי ושל אורנה ומצד רביעי – מי יוכל על השאפתנות של מיקי ואסף? וככה מרוב צדדים כבר לא רואים את הרחבה.

אז בואו נעשה קצת סדר בצ'ה ,צ'ה, צ'ה.

אסף ואורנה התחילו טוב, משתפרים ומשתפרים, נהנים ומהנים משבוע לשבוע.לשניהם רגליים ארוכות,תנועות ידיים רחבות וכריזמה עממית בלתי מאיימת.עמית ויובל התחילו בחשש רב, נפלו לתהומות ונימשו משם בצעדיי "קויקסטפ" מדודים ומחוייכים. לשניהם קהל אוהדים רב, שאוי להם לאכזבם ורקדנים, המשרים עליהם ביטחון ושלווה. האם הילד הדחוי והילדה התמה, ציפורי הנפש העדינים, יעמדו במתח ובמאמץ?

בעיקר שמסדרונות נוה אילן עדיין רוחשים מהדו קרב של אסתי ומיקי, אותו משחק טלוויזיוני שהפך לעימות מילולי, פגע בו , פגע בה ,והוא עדיין נוכח לו במלוא האגו וממאן לעשות "פגע וברח". האם צמד הצ'ילבות, שעשו עבודה מצויינת לאורך כל הדרך, יגיעו לרבע הגמר, כשהזעם מאחוריהם והתקווה לפניהם?

והקהל המסמס, אותו הנעלם, היושב לו בביתו ואמור לקבוע האם רביעיית חצי הגמר תורכב מכוכביי ילדים ונוער, מהשחקנים שבחבורה, שיידעו לשלב סלוני ולטיני עם סיפור מרגש או מהשאפתנים, רקדני הדם, יזע ודמעות? האם יחליט נכון והוגן? מי יידע? כי בתחרות, כמו בתחרות, העיקר זאת התחרות!"

חזק ואמץ, אחינו.