זה היה החלום שלי מאז שהייתי ילדה קטנה", סיפרה קייטי הולמס לפני כשש שנים, אז סחף אותה טום קרוז במטוס הפרטי לחופשה רומנטית בפריז, "תמיד חלמתי להתחתן עם טום קרוז".

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

קייטי, שש שנים מאוחר יותר, היא כנראה האשה היחידה בעולם שיכולה היתה לומר את המשפט הזה מבלי להיכשל בפוליגרף.

טום כבר איבד את האפיל שלו ככוכב סקסי - כי בינינו, גבר המקפץ כצפרדע על ספות גרוע מגבר המקפץ בין שלוליות ומזמר לעצמו רומנסה נוגה - וטולסטוי ניסח את זה טוב מכולם כשאמר: "כל המשפחות המאושרות דומות זו לזו, אולם אלה הקופצות על ספות אומללות בדרכן הסיינטולוגית המטורפת".

אני יכולה לשחק אותה מופתעת, אבל האמת היא שהכתובת היתה על קיר המספרה, וכך היה ברור כבר כמה זמן שמשהו לא טוב עובר על קייטי.

כשרק נישאו נכנסה הולמס לסחרור האופנתי שכל פאשניסטה מתחילה מחכה לו: את מתחתנת עם גבר עשיר בטירוף, ומיד מתחילה ללבוש גוצ'י ופראדה בתדירות יומיומית.

לעזאזל, את חושבת לעצמך, אני חיה את הפנטזיה הרומנטית המושלמת. השיער שלך כבר אינו השיער הארוך של הנערה התמימה והחכלילית שהיית, כי ספר צמרת מהאפר ווסט סייד מחליט להעניק לך תספורת קצרה ואופנתית.

כשקייטי התחתנה היא מיד קצצה את מחלפות שיער לתספורת קסדה שיקית הדורשת תחזוק יומיומי. היא נראתה נפלא, היא כיכבה בקמפיין של מיו מיו וכולנו ספקנו כפיים בהנאה וחשבנו "שיחקה אותה".

אבל לאחרונה שמתי לב כי קייטי (או כפי שטום מתעקש לכנות אותה: קייט) קצה בתספורות היפות, בבגדי המעצבים היוקרתיים ובאופן כללי נצפית ברחובות מנהטן בשיער ארוך ומרושל, משחזרת את ימי נעוריה התמימים כג'ואי ב"דוסון קריק".

אנשים אחרים יוכלו להעמיד פנים שאין בכך דבר וחצי דבר, אולם אשה שכמוני, שכילתה אחוז נאה משעות הערות שלה בפנטזיות על חתונות עם כוכבי קולנוע והתספורות שמעמד זה יאפשר לה לעשות מדי בוקר, שמה לב מיד לשינוי.

שערה של הולמס נח על כתפיה דהוי וחסר חיים וכולו זועק "נשבר לי". בהוליווד יודעים כולם - אשה שחוזרת לתספורת שלה מלפני הנישואין היא אשה המתכוונת לעזוב את הגבר שלה.

ואכן, מדורי הרכילות מדווחים כי לא רק שהולמס היא זו שסיימה את מערכת היחסים, אלא שהיא אף הסתירה זאת מקרוז במיומנות מרשימה. חבל שבסרטים היא לא משחקת כל כך טוב.

אך לפני שבועיים טסה הולמס עם סורי לבקר את קרוז על סט סרטו החדש ברייקיאוויק שבאיסלנד (אתר תיירות מסקרן מאוד, ללא קשר, עם כל הגייזרים והקרחונים וסצנת האופנה המתפתחת). שם הילכה איתו יד ביד וסיממה אותו בסמי הרדמה כמעשה תורג'י לעזאם, כך שהוא לא יידע מאיפה זה בא לו.

והנה, שמונה ימים לפני יום הולדתו ה־50 קיבל טום קרוז מכתב מעורך דינה של הולמס המבקש גירושין ולא רק זה, אלא גם משמורת בלעדית על סורי.

משמורת בלעדית - זאת יודע כל מי שמתעניין בעולם הגירושין ההוליוודי (או בתוכניות של גלית גוטמן בערוץ 10) - היא סימן לא טוב. בדרך כלל הורה המבקש משמורת בלעדית מתכוון לומר בכך שההורה השני מסומם, עובד כנערת ליווי או חלילה סיינטולוג משוגע.

הסיפורים על טום, קייט והדת המוזרה שמאמינה בחייזרים היו שם תמיד, ואולי אלה אנחנו שלא לקחנו אותם ברצינות המלאה.

האם טום באמת אכל את השליה מהלידה של סורי, כמו שדיווחו הצהובונים? לעולם לא נדע, אם כי הוא באמת נראה צעיר ומלא חיים באופן חשוד. אבל לא נותר אלא להאמין שהסיינטולוגיה היתה אבן דרך במערכת היחסים של קרוז והולמס.

היום (מימין): שלוכית בג'ינס עם שיער בדיכאון. מיד אחרי החתונה (משמאל): שיקית עם בגדי מעצבים ותספורת מוקפדת (צילום: gettyimages)
היום (מימין): שלוכית בג'ינס עם שיער בדיכאון. מיד אחרי החתונה (משמאל): שיקית עם בגדי מעצבים ותספורת מוקפדת (צילום: gettyimages)

סיכום זריז של מערכת היחסים ביניהם מעלה כי קרוז, שנדלק על הולמס, ביקש שיכירו ביניהם. הם יצאו לדייט, אחריו עוד אחד, התאהבו, יצאו לטיול באירופה, חזרו לאמריקה, קפצו על ספה, טסו לפריז. זה היה במהלך עליית הסרט "באטמן מתחיל" בכיכובה של הולמס, כשכולם דיברו עליה ועל טום ואף אחד לא התעניין בכריסטיאן בייל.

הולמס נעלמה מהסרט השני כמובן, אבל העיקר שקרוז שכר את המסעדה שבראש מגדל האייפל והציע לה נישואין. היא הסכימה, סורי נולדה ואז הם התחתנו בטירה באיטליה במעין חתונת חלומות שאף אחד מאיתנו אפילו לא יכול להעלות על הדעת, אומללים שכמונו.

ועכשיו? "טום עצוב מאוד", מדווחים עורכי דינו. אכן, אין כמו להיות בן 50, גרוש בפעם השלישית, מטופל בשלושה ילדים ועם הון עצמי של למעלה ממאה מיליון דולר. בו־הו.

האם הנישואין הללו היו זקן? האם טום גיי כמו שרומזים הצהובונים מדי פעם, ולמעשה נמצא בדרכו לחתונה סיינטולוגית עם ג'ון טרבולטה? האם אלה רק "חילוקי דעות בלתי ניתנים לגישור" כפי שהצהירה הולמס במסמכים שהגישה לטום או שמדובר ביותר מזה?

לצערנו, ניאלץ לחכות לראיון החושפני שקייטי בטח כבר סגרה בתוכנית של אופרה כדי לשמוע את הפרטים, אבל לי כבר ברור שקרוז לא שמע אותה.

רק לפני כמה שבועות, באחד הראיונות שנועדו לקדם את סרטו החדש "Rock of Ages", סיפר בהתלהבות על יחסיו המיוחדים על הולמס, ה"מאירה כל חדר שהיא נכנסת אליו". אוי, קיש קיש קיש.

למעשה, אם עוקבים אחרי הזמן שבילו השניים זה עם זו, כמו שעושה הבלוג "Crazy Days and Nights", שחזה את הפרידה שבוע קודם, רואים כי השניים כמעט לא בילו זמן יחד. הולמס לא הצטרפה לפרמיירה של סרטו החדש כי היתה בסין, כמה נוח, וחוץ מהטיול לאיסלנד לא ראתה כלל את הקרוז.

אתר הרכילות TMZ טוען כי מקורבים לזוג מדווחים שמה ששבר את גב הגמל היא העובדה שסורי מתקרבת לגיל שבו יהיה עליה לקבל עול מצוות סיינטולוגיה, והולמס לא רוצה לגדל אותה לדת הפסיכוטית, ולכן מבקשת להרחיק אותה מקרוז והשפעתו.

הכסף הוא נון אישיו, הם מדווחים, כי הסכם הממון שחתמה קייטי מסדר אותה היטב. לא, כאן מדובר באשה שנלחמת על החיים שלה ושל הבת שלה, ומבקשת להציל אותה מהגורם הלא ממש בסדר בראש שהיא רגילה לקרוא לו אבא.

היה אפשר לקרוא לזה סיפור אגדה רומנטי שלא קיבל את ההפי אנד שלו, אבל מערכת היחסים הזו נראתה כמו הסדר נוחות עוד בתחילתה.

טום התמסר לתפקידו וסחף את קייט אחריו בכל אירופה, הולמס נסחפה והפכה לגרסה סטפפורדית נואשת של עצמה. הקריירה שלה לא הצליחה להנביט יותר מכמה סרטים בינוניים וקומדיות עם אדם סנדלר או קווין לטיפה, בעוד שהוא המשיך לשבור קופות.

חיי העושר והאושר התגלו כמלכודת דבש, ואם מסתתר פה בכלל סיפור כלשהו, זוהי אגדת "פיגמליון" בביצוע מודרני: פסל מבקש להשתחרר מהאמן שיצר אותו והעניק לו חיים. אשה בורחת מכנסייה. בסופו של דבר מדובר דווקא כן בסוף שמח: ילדה קטנה זוכה לחיי חופש דתי ולעקבי חתלתולה. אמריקה!

____________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: