מלך השיק: שלומי שבן

שבן, כפי שסיפר לנו בעצמו על סט הצילומים, עבר מהפך אופנתי לפני כחמש שנים כשהפך לחובב סטייל וכזה המקדיש זמן בטיולים בחו"ל לשופינג.

הסגנון שלו הוא של טרובדור מזמר, תמיד אלגנטי בחליפות צבעוניות, בלייזרים מחויטים לא שגרתיים ונעלי שפיץ מטריפות, כולל כאלה העשויות כולן מקש ונרכשו ביפו.

הסגנון של שבן הוא קלאסי ושובבי, ונראה כמו נציגות אישית ומאווררת היטב של בירה אירופית בישראל. הוא תמיד ידע לשלב את הפפיון לבלייזר הנכון ולשלב בחירות נועזות (אך לעולם לא מופרכות) של צבעים.

מדובר בהתבגרות אופנתית מרשימה ובגבר שלא מתבייש להתלבש קצת שונה מסמרטוטי הטי שירט והג'ינס הקרוע שמכתיב אתוס הבארבי לדורותיו.

דבר השופטים:

גיא סילברמן: "קצרה היריעה, הבן אדם גאון סטייל. נעלי שפיץ, שפם סרג'יו קונסטנזה עם המטפחת שלו אפילו, מטפחות קשורות בחזה, מכנסיים משובצים. כל אלה עלולים להיות קטסטרופה אבל על שלומי זה מעורר השראה. תעשו קופי פייסט".

מיכל יהודאי: "מתלבש מצוין. הוא מצליח גם בחורף וגם בקיץ, וזה בכלל לא פשוט כי לגברים אין כמעט אקססוריז שיכולים להרים הופעה. וזה לא מובן מאליו לצערי בישראל, כמו למצוא מחט בערימה של סיכות ביטחון. גם יש לו אחלה נעליים".

דנה פרימן: "למרות הגבריות המחוספסת בכל הנוגע לבגדים - שלומי היא אשה. אנינת טעם, נועזת, מבינה ועוקבת ומאוד מחוברת לעצמה. מתלבשת סטייל ברמות".

שיק או שוק 2012: הכירו את השופטים

"הטעם שלי מאוד קלאסי"

בביצה שבה הלוק הגברי נע בין כפכפים וג'ינסים נטולי צורה וחליפות בר מצווה מסורבלות ומחויטות יתר על המידה, שלומי שבן, 36, מתבלט לטובה.

העובדה שהוא נשוי לאחת ממלכות השיק הבלתי מעורערות של גיליונות "שיק ושוק" שלנו לדורותיהם, יובל שרף, בטוח לא מזיקה - ושבן מודה ששרף לימדה אותו לא מעט על בגדים - אך גם בלעדיה, ייאמר לזכות שבן שתמיד היה לו סגנון שאפשר היה לזהות ממרחקים.

יותר מזה, שבן, שיופיע עם הפילהרמונית בקיסריה ב־25 ביוני, הוא גם גבר שאוהב להתלבש, ולא רק כי הוא ממהר לרדת למטה כדי לקנות סיגריות ופיצוחים, וזה באמת כבר נתון מרגש, שלא לומר נדיר בנוף הארצישראלי.

"יש מלתחות שהייתי רוצה להיכנס אליהן ולפשפש. קחי את מארק רונסון לדוגמה. בכל פעם שאני רואה אותו לבוש זה תענוג. גם צ'אק באס מ'אחת שיודעת'. הייתי מחליף איתו ארון בכיף וגם נותן לו כליה בהזדמנות. אז נכון שהוא מוגזם לגמרי, אבל באמת. אני חושב שחשוב לציין בשלב הזה שאני סטרייט".

בסך הכל גם לך יש סטייל משובח. זה הכל אתה, או שליובל יש חלק גדול בעניין?

"אני ויובל לא בעניין של לתת טיפים זה לזה. באופן כללי אני מאוד סומך ואוהב את הטעם שלה ואם היא אומרת לי שמשהו מזעזע בעיניה, לא אתנגד. למרות שהיו מקרים שמרדתי ולבשתי דברים שהיא לא ממש אהבה וזה דווקא עבד. אבל בדרך כלל יש לנו טעם די אחיד ב־99 אחוז מן המקרים".

יש איזו טעות סטיילינג שאתה רואה גברים ברחוב עושים וחורה לך?

"יש מן סוג של ג'ינסים חסרי צורה, את יודעת, לא במותניים, לא ברגליים ולא מה שביניהם ואין להם צבע מוגדר, מן ג'ינס חוואים שכזה. זה באמת אמורפי כזה ואנשים לובשים וזה סתם חבל בעיניי. אני לא מכיר מישהו שזה נראה עליו טוב.

"וגם התאמת צבעים זה עוד דבר שאני שם לב אליו. יש כאלה שמתאימים יותר מדי, וזה משהו שחורה לי. חולצה אדומה ונעליים אדומות. זה מתחרז".

יש מישהו בביצה שאתה ממש אוהב את איך שהוא מתלבש?

"יש כמה שאני ממש אוהב את הסטייל שלהם. איתי תורג'מן, יש לו סטייל בעיניי. הוא גם בן אדם קומפקטי במידותיו אז דברים נראים עליו מאוד מאוד טוב.

"עברי לידר, גם לו יש לו טעם ממש טוב. גם אביב גפן יודע מה הוא עושה. אני אוהב את איך שהוא מתלבש וגם אני אוהב ללבוש בצבע ארגמן. צריך לתת לו קרדיט על דברים שהוא עושה ועשה, על הצורה שבה הוא מעז.

"אסף אמדורסקי, ידידי, מתלבש יפה. בקיצור, החשודים המיידיים. אני גם רוצה לציין את מנשה נוי כי הוא בנאדם עם שיק אמיתי. שם על עצמו טישירט ונראה כמו מיליון דולר. יש לו גם אוסף משקפיים מדהים".

יש איזה טרנד או משהו שאתה ממש שונא לראות על בחורות?

"בגדים".

ויותר ספציפית?

"שאלה טובה. אף פעם לא פסלתי אף אחת בגלל הסטייל שלה ומצד שני אף פעם לא יצאתי עם אף אחת בגלל הסטייל שלה. צריך להיות משהו ממש קיצוני כדי שאשים לב לדבר כזה.

"היתה תקופה שבה כל הבנות הלכו עם אותו סוג של סנדלים, מן סנדלי גלדיאטור. זאת הפעם האחרונה שאני זוכר שהיה טרנד שפשוט לא יכולתי לראות את זה על אף אחת יותר.

"יש הרבה טרן אופים. קשה להצביע על תופעה אחת. לי לדוגמה נורא קשה עם הווסטים. הווסטים הם עניין לא פתור בעיניי. הם נראים טוב על מעט מאוד אנשים".

איפה אתה קונה בגדים?

"אני מודה שבארץ אני עושה שופינג הרבה פחות. זה מאוד אקראי. אני יכול למצוא משהו בחנות יד שנייה ואני יכול למצוא משהו בקסטרו ובאיזו חנות מעצבים, אני יכול לראות משהו בבלוג. זה משתנה. לפעמים אני קונה גם זארה.

"שום דבר יוצא דופן, רק הפריטים צריכים לקסום לי. ובחו"ל גם, פחות או יותר מה שאמרתי לך, רק שם יש הרבה יותר אופציות.

"יש משהו מקסים בללכת בסמטאות של עיר זרה ולמצוא איזה משהו של מעצב צעיר. אבל אני גם מאוד אוהב חנויות יד שנייה ולא נרתע ממקומות כמו טופשופ, ו־H&M. יש להם לפעמים יציאות מאוד יפות".

יש איזשהו רציונל מאחורי הבגדים שאתה בוחר לפני שאתה יוצא מהבית או שזה יותר אינטואיטיבי?

"אני משתדל שלא להיכנע לטרנדים זמניים מדי. יש דברים שהם פשוט יפים ויש אופנה שבעוד חמש שנים תיראה מגוחכת. אני תמיד לובש דברים כי אני חושב שזה נכון.

"אני חושב שהטעם שלי מאוד קלאסי באיזשהו אופן. אני לא מבין כלום. אני לא רואה ערוץ האופנה. אני פשוט אוהב לראות מה אנשים לובשים. אבל לא בקטע מקצועי, זה פשוט מושך לי את העין.

"יש רציונל, אבל זה רציונל אינטואיטיבי. אני יודע למה אני מחבר משהו אחד לשני, אבל לא יכול להסביר את זה. מה שבטוח - זה לא קשור לטרנדים".

מי לימד אותך להתלבש בעצם?

"האמת היא שאתן לשני אנשים את הקרדיט. הראשונה היא כמובן יובל, אשתי. אבל גם לפני כמה שנים קיבלתי מלגה מהקרן לתרבות שכל מיני אמנים קיבלו. היה שם בחור בשם יניב פרסי, הוא היה סטייליסט והתחיל עם המותג משלו.

"הוא תפס איתי שיחה ואמר לי שאנחנו המוזיקאים תמיד נראים כאילו שולפים אותנו מדלי צבע ללא צבע. מפה לשם קבענו ללכת ביחד ולבחור בגדים והוא פתח לי את הראש. היום יש לו מותג משלו, אני לא בקשר איתו, אבל יודע שהמותג שלו מוכר בעיקר בחוץ לארץ".

איך זה מרגיש להיבחר כסטייל אייקון?

"תשמעי, זה מאוד מחמיא לי, לא אכחיש. זה כיף וזה מחמיא. כפי שאמרנו בתחילת השיחה זה לא בדיוק משהו שנמצא ברומו של עולם. אני מקבל את הכתר בהכנעה".

 • img
  הצביעו שוק שיק
  אנחנו קבענו: שיק !
  השופטים קבעו: שלומי שבן הוא מלך השיק. מה דעתכם?

מלכת השיק: יובל שרף

שרף היפה היא הזוכה הגדולה שלנו השנה בזכות הסגנון הוורסטילי שלה, אווירת הזוהר שהיא משדרת כשהיא מצטלמת על השטיח האדום והטרנדיות המאופקת שלה, שתמיד נראית נכונה ואופנתית, מושקעת ומדויקת, ולעולם לא טרנדית מדי.

תמיד אפשר לראות את יובל מאחורי התלבושת, ומרגישים שיובל היא זו שמעניקה לתלבושת את השיק שלה, ולא להפך.

השנה אהבנו אותה בשמלה הירוקה המשגעת עם הנצנצים שרכשה בשוק היד השנייה שבכיכר דיזנגוף, את השמלה השחורה שלה ציוותה שרשרת פלסטיק צבעונית וגרביונים עם פאצ'ים בברכיים - מראה קווירקי במקצת שהצליח לה, ובכל הלוקים שלא על השטיח האדום אהבנו את הסטייל הקז'ואלי, בשורטס מג'ינס וחולצה עם הדפס של זמר כלשהו מהארון של שלומי.

יובל יודעת לשאוב השראות מבגדי וינטג' וממעצבות צעירות, ונראית טוב כמעט בכל סגנון. שלא לדבר על שמלת החתונה שנרכשה בחנות וינטג' וחוזקה בתכשיטים של קרן וולף. יובל, אנחנו מברכים אותך על שנת סטייל נפלאה, המשך ישיר לשנה שעברה, גם אז אהבנו אותך מאוד.

דבר השופטים:

טריני וסוזנה: "יש לה סטייל והיא יודעת להתלבש. בחורה מאוד חמודה".

גיא סילברמן: "יובל נותנת ברכייה אמיתית לעמית מכטינגר ומראה איך באמת עושים את לוק המיוחג'ת הווירדית והסקסית. היא פשוט מעדן ג'ינג'י בלתי אפשרי כי רק היא יכולה לחבר את הלוקים האלה ולצאת מזה מלכה. מזכירה לי את ג'וליאן מור".

דנה פרימן: "יפהפייה הורסת, מסוג הבנות שמכתיבות מה תלבשו מחר. איט גירל אמיצה, מגוונת, עדכנית ומשדרת אישיות בכל אאוטפיט. המשפט 'הבגד אינו עושה את האדם, האדם עושה את הבגד' הכי נכון לגביה".

אלון ליבנה: "מתלבשת נהדר בעיניי! בדיוק על הגבול של שיקי־סקסי, לוק מגובש שמתאים לאישיות הג'ינג'ית ולחיוך הכובש שלה. לעולם לא תראה מתאמצת מדי, ותמיד מדויקת".

מיקי בוגנים: "להתעורר בבוקר עם צבע ג'ינג'י טבעי ושלומי שבן – אין יותר שיק מזה".

 • img
  הצביעו שוק שיק
  אנחנו קבענו: שיק !
  מה אתם חושבים על הסטייל של יובל שרף?

** את רשימת המתלבשים הטובים והרעים של השנה תוכלו למצוא בגיליון החדש של "פנאי פלוס"

_____________________________________________________________________________________________________________

עוד שיק או שוק:

 • הצביעו: איך התלבשו הסלבס לאירוע שיק או שוק

 • התחתית: 6 המתלבשים האיומים ביותר ל-2012

 • ראיון: רותם סלע מסבירה איך להתלבש נכון בהריון

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק