הכנות לפגישה עם מייקל לואיס גרמו לי להרגיש כמו דמי מור שמנסה לפתות מאהבון צעיר. אחרי סשן חששות מצידו, ושכנועים מסיביים ואובססיביים מצידי, הצלחתי לגרור את לואיס לביתי בשעה 23:00, כששנינו כבר אחרי כמה דרינקים אקזוטיים.

בעודי מדליק נרות ריחניים ומתכונן לאמנות הפיתוי, מייקל נכנס לסלון כשהוא לבוש בקפוצ'ון דהוי ומכנסי ספורט קצרים עם טייטס מתחת, שזה כנראה משהו שספורטאים עושים. לא שצריך לציין את זה, אבל מדובר בחתיך היסטרי. וההפתעה, מבחינתי - הוא גם אינטליגנט ומקסים למדי.

לואיס אומנם משתתף ב"הישרדות VIP", אבל פה בניו יורק הוא לא ממש חי את חיי ה־VIP עדיין: לואיס מתגורר בחלק הלא טוב של הארלם, בדירה עם שלושה שותפים ("אין בן אדם לבן אחד ברחוב"). הוא מגיע לפגישה שלנו מיוזע בעקבות יום עבודה שבו העביר אימון כושר אישי ועשה משמרת כברמן.

"אני בארצות הברית און אנד אוף כבר חמש שנים", הוא מספר. "עברתי לכאן באופן רשמי לפני שלושה וחצי חודשים, כשקיבלתי את ויזת העבודה. למזלי יש לי רזומה גדול, אז לא היתה לי כל כך בעיה לקבל אותה".

יש תחושה שלואיס, רק בן 24, תמיד היה בשטח. הוא פרץ בגיל 15 כדוגמן בראיונות פרובוקטיביים, ומשם המשיך לטפס בתעשיית הבידור הישראלית כשהוא נשען על המראה המצודד ועל הקוביות בבטן שהפכו כבר מזמן לאתר מורשת ישראלי.

לואיס הוביל את הקמפיין של פוקס, השתתף ב"האלופה", "דני הוליווד" ו"נשות הטייסים", עשה סדרות ילדים ופסטיגל ואפילו זכה בתוכנית הריאליטי "רוקדים עם כוכבים". למרות כל זה, הוא עבר לניו יורק עם מזוודה מלאה בכעס על מה שעשו לו בישראל.

"עם ישראל בשבילי זה התגובות שאני מקבל כשאני הולך ברחוב בארץ", הוא מספר. "בישראל הייתי מקבל יותר תגובות נאצה מתגובות אהדה. אנשים כועסים עליי שלא עשיתי צבא, צועקים שאני משתמט וכאלה. הסברתי כבר הרבה פעמים בעבר - יש סיבה ממשית למה לא גויסתי. יש לי בעיות בלב והצבא לא מתעסק עם אנשים במצבי. רציתי להתנדב, מילאתי טפסים, לא חזרו אליי, אז המשכתי בקריירה.

"הסיבה שלי היא ממשית ולא שקרית כמו של כמה אנשים אחרים, בלי לנקוב בשמות. למה מפילים את זה עליי? לדעתי זה בגלל שאני נראה טוב ועשיתי הרבה כסף באותה תקופה. פתחו עליי את העליהום הזה אחרי 'רוקדים עם כוכבים', בקטע של 'איך אתה יכול לעשות את התוכנית ולא צבא?'. אחרי שניצחתי, בכל מקום צעקו לי 'משתמט', 'לך תעשה צבא', כאלה".

יש פה משהו. מצד אחד אתה לא כשיר לצבא, ומצד שני אתה מפזז ב"רוקדים עם כוכבים", עומד להופיע ב"הישרדות" והצטלמת גם ל"ווייפאאוט".

"איי דונט גיב א פאק. אני יודע שיהיו תגובות, טובות ורעות, ואין מה לעשות. זה מגיע גם מהתקשורת שמציגה אותי באיזה אור שהיא רוצה.

"'הישרדות' היתה חלום ילדות שלי. אני זוכר שראיתי את העונה הראשונה האמריקאית ואמרתי, 'וואו, אני חייב לעשות את זה'. כן, ידעתי שיגיעו תגובות של 'איך הוא יכול לעשות 'הישרדות' אם הוא לא יכול לעשות צבא', אבל בסופו של יום חשוב לי לעשות את מה שאני אוהב ולא לשים זין על אף אחד.

"אני ספורטאי בנשמה וכל ספורט שעשיתי בחיים היה על אחריותי. הצבא לא רצה לקחת אחריות על המצב שלי, אז עברתי הלאה. בערוץ 10 הסכימו לקחת אחריות, אז הלכתי. מה, אני לא אעשה משהו כי זה מציק לאנשים?

"לאנשים מציק שאני גבוה ויש לי קוביות בבטן. אם הייתי שמן ונמוך, לאף אחד לא היה אכפת ממני. אין מה לעשות. אנשים במדינה שלנו לא אוהבים מצליחנים. ברגע שמישהו מצליח דורכים עליך, מושכים אותך למטה. זו בעיה בתרבות שלנו. הרגשתי את זה בארץ כל יום. אתה יודע שרשמו בגרפיטי ענק מול הבית שלי 'אמא של מייקל לואיס תקבלי סרטן ותישרפי'? גם עשו לי גרפיטי ממש על הבית - 'מייקל לואיס, אתה בן זונה'".

יש סיכוי ש"הישרדות" תגביר את זה.

"אני לוקח דוגמה מאמריקאים בקטע הזה - תהיה אתה ואל תשים על אף אחד אחר. פה אנשים מצליחים בגלל שהם נשארים עצמם. גדלתי על המנטליות הזו. אנסה להתקדם במקצוע שלי בדרך הכי ישרה והגונה שאפשר, אבל לא אחשבן מה אחרים חושבים. לא גייסו אותי, אז אני עושה מה שטוב לי בחיים. אני לא פוגע באף אחד. בסך הכל אני חושב שאני בחור בסדר. אני לא חרא, אני לא מניאק".

כבר מהפרומואים לעונת ה-VIP של "הישרדות" ראו שמשהו לא טוב עובר על מייקל בפרק הראשון. האייטם שהתפרסם בזמנו בעיתונים תחת הכותרת "לא שרד שבועיים", די חשף את העבודה שמצבו של לואיס על האי לא היה מזהיר.

"הגזמתי", מספר מייקל. "לא היה לי אוכל, לא היו לי מים. באיזשהו שלב הגוף עושה ריסטארט".

מצחיק ששלך עשה ריסטארט ושל בוקי נאה לא.

"הייתי בטירוף של החיים שלי. כבר ביום הראשון הבנתי שקל זה לא הולך להיות. הכל מאוד אמיתי במשחק ודי מהר רואים שהבעיה הרפואית שלי אמיתית. אני חושב שבלי שום קשר הייתי עף בין הראשונים כי הייתי איום מאוד גדול לכל השאר. ב'הישרדות' האנדרדוגים תמיד לוקחים. אני לא הייתי אנדרדוג".

חלום ילדות. ב"הישרדות VIP" (צילום: ורד אדיר)
חלום ילדות. ב"הישרדות VIP" (צילום: ורד אדיר)

לאורך הראיון לואיס די עייף, תוצאה של משמרת עמוסה בבר שבו הוא עובד, אנטיב. בשאר הזמן הוא מתרוצץ בין אודישנים לדוגמנות ולמשחק באדיבות הסוכנויות שבהן הוא חתום בעיר, Innovative artists ו־Request models.

"אני חייב לעבוד", הוא מספר. "אני בן אדם היפראקטיבי, אני חייב להעסיק את עצמי. אז אני מאמן בחדר כושר ועושה שתי משמרות בבר בשבוע. זה כדי להישאר בפוקוס. בעיר הזאת אתה הולך לאיבוד מאוד מהר, במיוחד כשאין לך אג'נדה. אז אני ישן חמש שעות בלילה ועובד כל היום. זה לא בשביל הכסף, זה בשביל השפיות".

יש ללואיס חברה, ג'ס, דוגמנית מהממת בת 24 (ראיתי תמונות). "היא צריכה להיות רופאה אבל היא רוצה להיות דוגמנית", הוא אומר. "היא הורסת. כל פעם שאני רואה אותה אני מפסיק לנשום". הם נפגשו בסוכנות הדוגמנות והם ביחד שנה וחצי. היא נוצרייה ממוצא מקסיקני, שחיה בשכונה קתולית בלונג איילנד. "אין לי בעיה עם זה", הוא אומר. "החברה הקודמת שלי היתה מוסלמית. אז מה?".

עם המראה שלך, לא מנסים לגרור אותך לסצנת הפורנו?

"הציעו לי כל כך הרבה, אין לך מושג. הגעתי לכל כך הרבה אודישנים, שפתאום בלי קשר לסיבה שבגללה באתי שאלו אותי אם אני מוכן לעשות פורנו. אבל תמיד אני אומר לא. אני רואה המון פורנו. אני מעריץ גדול של פורנו ואין לי בעיה עם זה, אבל לא הייתי עושה את זה בחיים. לא בשבילי".

למרות כל ההישגים שלך, אתה מעביר תחושה שעזבת את ישראל לא בנקודת שיא, אלא בשפל.

"עזבתי בתקופה של לואו, אבל אלה החיים. אסור לעצור באדום, חייבים להמשיך. הרגשות שלי לגבי ישראל הם שאני רוצה לחזור. שם אני רוצה להיות. אני אוהב לדבר עברית, אני מאוד ציוני ואני מרגיש פה בגולה. אבל כרגע אני רוצה להיות פה כי אני חושב שיש לי פוטנציאל להצליח כאן בתעשיית הבידור".

ואם זה לא יקרה? התחרות יותר קשה מבישראל.

"לא יצליח, אמצא משהו אחר. אבל לפחות ניסינו".

** את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של פנאי פלוס

_____________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: