חצי שנה אחרי גיל 30, הראל סקעת יכול להביט אחורה בסיפוק. כמו כולם גם הוא קיבל את המזכר על משבר גיל 30. לכן, כשהיה בן 29, החליט "לנקות את חיי. ניקיתי הכל, יצאתי מהארון, עשיתי סרט, עברתי דירה, סימנתי וי על הכל, ואז", הוא פורש זרועות בחיוך, "אז אמרתי לו, 'בוא, בוא גיל 30'".

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

אולי זה אינו מקרה שדווקא אחרי היציאה המתוקשרת מהארון קורים לסקעת כל הדברים הטובים: אלבום חדש, "שוב מאושר", סבב הופעות פסנתר שכולן סולד אאוט, תפקיד מרכזי במחזמר חדש שיעלה בהבימה ("כמעט נורמלי", זוכה שלושה פרסי טוני. "מחזה מושר, לא שואו של ריקודים ותלבושות, שלמרות הדעה הרווחת עליי אני לא סובל"), ונכון לעכשיו גם תואר הרווק הנחשק, שעושה היסטוריה קטנה - זו הפעם הראשונה שאת המקום הראשון לוקח גיי מוצהר.

אם האלבום הקודם, "דמויות", היה אלבום היציאה מהארון שלו, האלבום החדש, שעליו עבד עם המוזיקאי רן שם טוב ("איזבו"), הוא כבר אלבום החיים שאחרי, אלבום של חופש, אופטימיות ושחרור. "המבקרים לא רצו לראות את זה, אבל בטקסטים של האלבום הקודם היה הכל. שואלים אותי אם הקהל שלי הופתע מהיציאה מהארון - הוא לא הופתע כי הוא הקשיב לאלבום השני".

על שביל האבנים הצהובות שלו, בדרכו אל הקוסם, פגש סקעת קולגה למסע - את השיר "גיבור" מהאלבום החדש הלחין עבורו יהודה פוליקר, נכס צאן ברזל ויוצא טרי יחסית מהארון בעצמו. שניהם יצאו מהארון על הדרך בסרט תיעודי בטלוויזיה ובלי הצהרות בומבסטיות.

"פוליקר הלחין לי שיר כבר באלבום הראשון", נזכר סקעת, "אבל בסוף השיר לא נכנס ולא קרה איתו כלום. הפעם קיבלנו טקסט מיואב גינאי שביקש שפוליקר ילחין, והתחלנו לעבוד עליו.

"ישבנו בבית ותוך כדי שפוליקר שר פתאום שנינו הרגשנו שהשיר הזה בעצם מספר את הסיפור שלנו. והוא אומר, 'בוא'נה, הראל, אתה יודע, זאת תהיה יציאה אם אנחנו נעשה את זה ביחד. תמיד הוא אומר, 'המילים מדברות בעד עצמן', אבל ברגע ההוא, כששרנו יחד, היה ברור לנו בדיוק על מה השיר הזה מדבר".

בדיעבד אתה שמח על העיתוי?

"מאוד. פחדתי נורא שבאיזשהו שלב, אחרי שהכל ייגמר, אשאר עם עצמי ואגיד 'יא אללה, למה לא עשיתי את זה לפני 10 שנים. אבל זה לא עלה, כי זאת לא היתה אופציה בכלל. עשיתי את זה בדיוק כשהייתי בשל לזה".

ומה השתנה מבחינת הקהל?

"מאז שיצאתי מהארון ההופעות שלי התמלאו יותר, הקהל שלי גדל. נכון שאלה שנות האלפיים וכבר הכל מאוד פתוח, אבל עדיין אני לוקח בחשבון שחלק מהאנשים לא יתנהגו בהתאם, ופתאום קיבלתי פידבק יותר טוב ממה שחלמתי עליו. זה לא מובן מאליו".

איך אתה מסביר את זה?

"אני חושב שאנשים נורא מתחברים לאמת. וכשבנאדם משדר 'זה אני, אני לא מסתיר כלום ולא מפחד ומה שמסביב זה על הזין שלי', זה נותן לו נקודת זכות. יכול להיות שיש אנשים שלא התחברו קודם כי הייתי משהו עמום מבחינתם. ועכשיו אני לגמרי שם".

"מאז שיצאתי מהארון ההופעות שלי התמלאו יותר". סקעת (צילום: אוהד רומנו)
"מאז שיצאתי מהארון ההופעות שלי התמלאו יותר". סקעת (צילום: אוהד רומנו)

ובואו נחזור לסיבה שלשמה התכנסנו, רווקותו הטרייה של סקעת, בסך הכל כמה שבועות אחרי שיצא ממערכת היחסים הפומבית הראשונה שלו, עם הדוגמן והסטאז'ר למשפטים עידן רול (או כמו שסקעת סיפר שהוא נוהג לכנות אותו, נם־נם). קצת פחות משנה הם העבירו יחד, לשמחת הפפראצי, סקעת הביא אותו הביתה להורים והשניים כמעט איחדו כתובות.

סקעת, לא בדיוק מכונה משומנת להסוואת רגשות, מודה שהוא מאוד מתגעגע ולא חוסך במילים חמות על האקס.

"יש את האנשים האלה שיודעים להקשיב, אבל לא נותנים לך את ההרגשה הנוחה, אתה לא מרגיש מוכל באמת", הוא מסביר, "אבל עידן אינטליגנט ברמות קשות לתיאור. גם רגשית וגם שכלית, וכשאתה מדבר אתה מרגיש שאתה עובר משהו, שאתה מטפל בעצמך. הוא נורא יודע להקשיב ולקדם את השיחה כדי להגיע לתוצאה".

עושה רושם שהפרידה היתה בריאה.

"מאוד בריאה. אבל זה אף פעם לא כיף. אני מאוד אוהב אותו ומתגעגע אליו, וזאת החלטה שהיתה צריכה להיעשות, והיא נעשתה ברוח הכי טובה, כמו כל הזוגיות שלנו.

"בחיים לא רבנו. היו לנו ויכוחים, כן? אבל אני לא אוהב דרמות בחיים. כשאני רואה זוגות שרבים כל הזמן, כחלק מההתנהלות שלהם, אני ממש מזלזל בזה. אני מבין איזו הכרה הם מנסים לקבל ואיזה ביטחון הם מנסים להקנות לעצמם, ואיך כל הזמן מייצרים מריבות כדי ליצור עניין. זה טיפשי בעיניי".

אז נשארתם בקשר.

"בקשר טוב מאוד. אני מת עליו, באמת. הוא חבר מאוד טוב שלי. נראה מה יהיה הלאה".

איך זה להיות רווק?

"נתחיל מזה שאני במיטבי כשאני בזוגיות, ואני אוהב את האהבה, אבל מצד שני, בגלל שאני כזה, מהאנשים שהכי אכפת לי מהם אני דורש את הכי הרבה. ואני יכול לספור את מערכות היחסים שהיו לי על כף יד אחת. אומנם היא מתמלאת, ואני כבר עובר ליד השנייה, אבל אני לא מתפשר.

"אני צריך שבן הזוג שלי יהיה קודם כל חבר מאוד טוב, ושאעריץ אותו וארצה להקשיב לו. יש אנשים שמאוד אוהבים שמפרגנים להם כל הזמן וגורמים להם להרגיש שהם הכי טובים, אבל אני לא מחפש את החיזוקים האלה. להפך. אני חושב שהחיזוק הכי טוב בזוגיות, אם היא עובדת, היא כשאתה מרגיש שהבנאדם אוהב אותך בלי להגיד לך את זה כל שנייה".

איזה רווק אתה?

הוא צוחק, "כנראה שבלתי נסבל".

טוב. אז אני הולכת לשירותים. בינתיים תסביר את זה לטייפ.

"אני לא יודע איזה מין רווק אני. אני חושב שאני בנאדם שלוקח יחסים בכובד ראש. אני מאמין שבאיזשהו שלב בחיים מגיע מישהו שהוא התאום שלך ושיהיה האהבה הגדולה, ויכול להיות שזה בנאדם שכבר פגשת ושכבר היית איתו.

"אני בהחלט מאמין באהבה שהיא מלמעלה. בכלל אני מרגיש שאלוהים מלווה אותי, ויש כאן אשה שמסתכלת עליי בצורה מוזרה כי היא לא מבינה למה אני מדבר אל עצמי. טוב, אני סוגר את זה".

** הראל סקעת במופע השקה חגיגי לאלבום, 30.3, הבימה, תל אביב

הרווקים הנחשקים 2012 - מי נבחר ולמה:

במקום הראשון: הראל סקעת

בשנה שעברה הוא יצא מהארון, השנה הוא יצא לרווקות כשנפרד מעידן רול. לראשונה בשבע שנות הרשימה, גיי עומד בראשה (ובצדק!).

מקום שני: בר רפאלי

מופיעה ברשימה לראשונה מאז שהתחלנו לדרג את הרווקים המבוקשים של עולם הבידור. הופעתה ברשימה התאפשרה אחרי שנפרדה השנה מליאונרדו דיקפריו.

מקום שלישי: רן דנקר

הרווק הנחשק של שנת 2007 חזר השנה לארץ אחרי שהות של יותר משנתיים בניו יורק, וחזר להיות רלוונטי עבורנו.

מקום רביעי: נועה תשבי

התגרשה השנה מאנדרו ג'י, וחזרה לשוק הרווקים.

מקום חמישי: אסי עזר

תמיד מצחיק, רגיש ומתוק – וכבר מזמן לא תפסנו אותו בזוגיות ארוכה.

מקום שישי: אפרת גוש

אחרי זוגיות ארוכה עם ירון ברובינסקי וזוגיות קצרה עם יוסי מרשק, חזרה בחודשים האחרונים לשוק הרווקים.

מקום שביעי: עברי לידר

פתח השנה בקריירה בינלאומית, ובאופן כללי עושה לנו את זה.

מקום שמיני: דנה פרידר

מהשחקניות הכי נחשקות בישראל בשנים האחרונות.

מקום תשיעי: מיכאל אלוני

התספורת הקצרה והסקסית ו-40 אחוזי צפייה ב"The Voice" הופכים אותו לרווק מבוקש ביותר.

מקום עשירי: אייל גולן

הרווק הכי הולל של הביצה, או שזה רק נדמה לנו?

ובעשירייה השנייה:

11. יאנה יוסף

12. ירון ברובינסקי

13. שלום מיכאלשווילי

14. אגם רודברג

15. חן יאני

16. עידן עמדי

17. סיון קליין

18. עוז זהבי

19. מורן אטיאס

20. יון תומרקין

כיכבו בשנה שעברה, והשנה יצאו מהרשימה:

קובי פרץ, אלכס לויט, הילה נחשון, אילנית לוי, אושרי כהן ואיתי תורג'מן, אלין לוי, אלירז שדה, אנה ארונוב, מרחב מוהר ודניאלה וירצר. גם מי שקיבל בשנה שעברה את תואר הרווק המצטיין, אחרי שכיכב בכל רשימות הפרויקט מאז תחילתו, עפר שכטר, קיבל השנה פטור מהרשימה.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: