>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

סולמייט

נמצא מי שיגיד שאביבית היא בחורה נורמלית ("נשמה וחרמנית") - ליהיא גרינר כמובן

אני נכנסת לדירת הקרקע של ליהיא גרינר בשיאו של ויכוח סוער. ליהיא וחברתה עידית ומטגנות התערבות. "אני אומרת לך שיהיה סקס העונה! מישהו עוד יכניס לה שם מתחת לשמיכה", מכריזה ליהיא בנחישות ומסדרת את הפאה הבלונדינית שלראשה, ועידית, כשתראה את מעלליה של אביבית עם שלושה בחורים שונים בהמשך אותו ערב, תתרצה ותאמר, "טוב, יש סיכוי שאני עוד אפסיד בהתערבות הזאת".

לא יודעת מה חשבתי כשדמיינתי ערב שקט ורגוע של צפייה בפרק הדחה על הספה של ליהיא, תוך לגימת תה מנומסת והחלפת תובנות. אפילו חככתי בדעתי אם להביא בקבוק יין אלגנטי למארחת החביבה. ובכן, תה דווקא היה שם, אבל שקט ורוגע לא ממש, וליהיא, נו, לא הייתי בוחרת בה כפייבוריטית שלי בעונה השלישית אם היא היתה מנומסת או חביבה.

לאורך כל הערב אין שנייה נטולת התרחשות: המאפרת מגיעה כדי להכין אותה לקראת הפריצה שלה לשידור בסוף התוכנית, צמד הכלבים צ'ייסר וטוני משירים פרווה בכל מקום, קללות עפות באוויר (ליהיא שומעת שאיגי וקסמן, זוגתו של האקס עתי, מועמדת לקמפיין בגדי הריון וצועקת "מה? איכס, זה ממש לא מתאים, היא מזעזעת"), בחור אלמוני מגיח עם ערימת כביסה ומסתלק כלעומת שבא, ואני, איך אומרים, סו אקסייטד.

יהיה סקס העונה? ליהיא גרינר מתעמקת (צילום: רועי חביב)
יהיה סקס העונה? ליהיא גרינר מתעמקת (צילום: רועי חביב)

גרינר מפגינה בקיאות מרשימה בכל ההתרחשויות, כולל אלה שהסתתרו בפינות הנידחות של ערוץ 20.

"שמעתי שגם בעונה שלי בהתחלה אנשים לא התחברו והיה משעמם ו־וואטאבר. אבל השנה הם הביאו אנשים, כאילו, די קרקס. אבל אני בטוחה שתהיה עונה מהממת. אולי האנשים שיגיעו באמצע העונה יהיו כזה או מיי גוד, יש סיכוי שסוף סוף האנשים של האמצע יגיעו לגמר".

כולם פורשים העונה.

"כן, אבל כאילו מי פרש? הדתיות, סבבה, הן לא היו צריכות להיות שם מלכתחילה, אני לא חושבת שאנשים דתיים צריכים להיכנס אינטו דה ביג בראדר האוס. הם גם כשרים, גם רוצים לשנות את כל הבית, לא מתאים. דודו קפרא, ברור שהוא הלך, הוא רק התחתן - טעות. מה אתה נכנס מהחתונה, יו נואו? הם אפילו לא שכבו אחרי החתונה!".

"אני חושבת שקים הודח בגלל מה שקרה עם האוכל לחיילים", משתפת ליהיא, תוך כדי שהיא מורידה את הפאה וחושפת את תסרוקתה הפנקיסטית. "אל תהיה חזיר. רואים שאתה בטטה שמן, תיקח את זה ותגיד תודה לאל, הנה דיאטה".

אחר כך היא מספרת שהפייבוריט שלה הוא תמיר. "מהמם, מגניב, הכי אמיתי וטבעי". וגם אביבית, "התחלתי ממש לאהוב אותה, היא נשמה, היא עוזרת בבית, היא בחורה כמו שאני, אוהבת בחורים יפים, וגם חרמנית, שי'ז א נורמל גירל".

אביבית תהפוך בהמשך הערב לכוכבת הדיון, בזכות הדרך שבה היא נעה בין סשן השתרללות ובכי תמרורים אחד למשנהו - אכן נורמל גירל.

אני מבררת אם ליהיא לא מרגישה שהעתיקו ממנה את עלילת "הו לא, האקס שלי נכנס לבית", והיא פוסקת, "לה היתה בחירה, אני אפילו לא ידעתי, זה משהו אחר לגמרי. וזה גם בן אדם שאני נפרדתי ממנו בשידור חי! היא אמרה בסדר, ואחר כך כשהוא נכנס היא כולה בוכה ועושה סצנה, זה לא מתאים. את הסכמת, מה את בוכה? אבל באמת שהיא נשמה ומהממת במטבח. היא רק צריכה להוריד את הריסים האלה".

המאפרת: "ריסים בשקל וחצי משוק בצלאל".

ליהיא: " את יודעת שמאז שאביבית נכנסה ל'האח הגדול' המכירות של הריסים עלו ב־30 אחוז? הייתי עכשיו בהשקה של ריסים. אולי תשימי לי ריסים היום, יש לך? פינתיים כאלו?".

הפרק מתחיל להתקרב לסופו, וכל התרחשות על המסך מזכירה לליהיא את התקופה שלה בבית האח, את הריבים עם פרידה על סיגריות ואת קטטות ג'קי ונופר. היו ימים.

"מאיפה יש להם אלכוהול כל הזמן?", היא שואלת למראה כוסות הקאווה שדיירי הבית מתהוללים עימן. "אצלנו בקושי היו מביאים, וגם אם כן אז בקבוקים חצי ריקים, כי כולנו היינו אלכוהוליסטים. את יודעת שבעונה שלי ההפקה אמרה לדיירים לא לתת לי לשתות כדי שאני לא אביך את עצמי?".

שיט, ידעתי שהייתי צריכה להביא יין.

שחר אורן

המז'יק פג

ג'קי מנחם לא מתחבר לדיירים ומעדיף להעריץ את יורם זק

"העונה הם מודעים מדי. אתה רואה שהם כל שנייה מגניבים מבט למצלמות, מדברים על מה יגידו בחוץ ודואגים לגבי זמן המסך שהם יקבלו. אנחנו לא היינו ככה". ג'קי מנחם, מודל 2012, עושה היום התמחות אצל רפד ולא מחפש לחזור לפריים טיים.

"זה לא בשבילי אחי. אני אתה רואה, אני פשוט, לא בנוי לעולם הזה של ללקק לזה ללקק להוא. תן לי לשפץ רהיטים ולשחזר אותם, ואני מבסוט. לא טוב לי כל הבלגן הזה" הוא מכריז.

פרט לפינה בערוץ ONE וחוזה פרזנטור של חברת סקטור מנחם חתך לנו מהפריים. גם הז'רגון המפורסם נרגע. התחת שלו כבר לא במים, אין מה לדבר על מז'יק ואפילו המדענות נעלמה לה. הוא מדבר איתי, ואני אשכרה מצליח להבין על מה.

לעונה הנוכחית ג'קי נכנס בחצי קלאץ'. הוא יודע מי נגד מי, אבל זה לא ממש מרגש אותו.

"נכון שהבית שלהם לא חמים כמו ששלנו היה?", הוא שואל במהלך הצפייה המשותפת. "אנחנו לא היינו כמו הדיירים האלה, הם לא מפגינים חולשה, הם כל הזמן רבים ומתכנסים בפינות שלהם. נהיינו ככה. הדיירים לא מפגינים רגש, לא בוכים בכלל וזה מה שצריך לעשות כדי שהקהל יתחבר אליך".

"אני לא מתחבר לאף אחד מהדיירים", מצהיר ג'קי מיד עם תחילת הפרק. חוץ מתמיר ורדי שזוכה לכמה מחמאות ("הוא חמוד, אני מת עליו"), נראה שאין לזוכה הגדול שום פייבוריט סביר אחר. קים סגור מדי ולוחמני, ערן אדיש ולא מספק את הסחורה שהבטיח בתעודת הזהות שלו, סער הרג אותו עם סיפור המולך, ואיתם הוא על תקן הגימיק העונתי.

"אתה יודע שלפני שאיתם נכנס לווילה, הוא ביקש להיפגש עם אלעד? כן כן, ההפקה סידרה להם פגישה. הם שניהם לוהקו על תקן גימיק. אין לו יותר מדי תוכן".

כשעולה סוגיית הדיירים שעזבו מרצונם את הבית, ג'קי משתחרר וזה זמן המז'יק. "נראה לך שאכפת לאבי ניר מי הולך?", זורק מנחם ומתחיל להלך בבית תוך כדי חיקויים.

"הוא עכשיו עם 'חטופים' ופרס גלובוס הזהב! דודו הולך? על הזין שלו, הוא עם גלובוס ביד! לי יש גלובוס!" צועק ג'קי וממשיך להתרוצץ בסלון ונכנס לזרם תודעה על אודות יורם זק. "קופי (אלעד קופרמן, ג.ג) בטח נכנס ביורם עכשיו, ווא, ווא ויורם עונה לו 'אני לבד אני לבד עזרה'! יורם שועל".

גם דנה רון חושבת כך?

"זה יורם אחי! ככה הוא מדבר במציאות. תמיד זה בקטע טוב כזה. לא משנה איזו בחורה תעמוד מולו - בת 60, או 80 - בסוף השיחה הוא ידבר איתה על סקס. הוא מותק".

גיא גולד

אקסייט

ארז דה דרזנר מצדיע ליורם זק, מתחבר לסער ובוכה כשהוא רואה את איתם מחבק את הכלב

ארז דה דרזנר הוא הדייר המושלם לראות איתו פרק של "האח הגדול". ראשית, הוא ג'נטלמן מושלם ומגיע אל ביתי בזמן ולבוש היטב, בג'ינס וינטג' וסוודר בעל מפתח וי עמוק החושף חזה חלק ומחוטב.

שנית, דה דרזנר, המיוצג כעת על ידי שגית טל, אינו אחד מאותם דיירים שנכנסים לבית האח כדי לעשות חיים ולהעביר את הזמן אחרי הצבא. הוא מעריץ מושבע של הפורמט ושל יורם זק.

דוגמה: לאחר שידור התוכנית הראשונה הוא חזר וצפה בכל תעודות הזהות של הדיירים (וממליץ לי בחום לעשות כן כדי להבין את הגאונות של זק) באינטרנט, כדי להבין את רשת הקשרים הסבוכה שפרסה ההפקה, והוא מנתח את הפורמט ואת ההקשרים בין הדיירים כמו ששרלוק הולמס מפענח רצח אפל בלונדון.

הוא מספר כי אנשים ניגשים אליו ומתלוננים כי העונה הזו היא "ככה", וכי הדמויות מוקצנות וקשה להתחבר אליהן. "סבלנות", הוא אומר להם ומפרט: "אני חושב שהקאסט מאוד גאוני. זו עונה של קפיטליזם, עשירים נגד עניים. ויש גם את הדת והאנשים שלא מתחברים לזה, למרות שהדתיות עזבו וזה התפרק.

"הקונפליקטים האלה מאוד חכמים. למשל, ערן שהוא אנטי ערבים חי במנטליזם ישראליזם, הכי ציוני, וסער, שהוא אינטליגנט ברמות, עמוק, אני לא מזדהה עם הדעות הפוליטיות שלו, אבל מזדהה עם הליברליות שלו. הוא הדייר שאני הכי מתחבר אליו. יש בו קבלה וכבוד לזולת. איך שהוא הביא את המונולוג שלו, הוא ריתק אותי".

בעוד הוא מכרסם חטיפי בריאות, מכרסמות במוחו תובנות באשר להדיירים והפורמט ואינן נותנות לו מנוח: "ברי היא אשה קשה מאוד, עיקשת, היא אכזבה אותי מאוד. בהתחלה הייתי בעדה, אבל היא נחלה כישלון חרוץ. ברי לא אמיתית עם עצמה, מפחדת ממה שכולם חושבים עליה. היא מרגישה שעשתה פשע שהיתה רקדנית בטן. ברי יכלה לעבור חתיכת תהליך, אבל חתיכת תהליך, מכיוון שהיתה שחצנית ואגואיסטית לעצמה, ונרתעה".

ההקשרים בין הדיירים לא נסתרים מעיניו, והוא מקביל בין הדרישה לצדק חברתי לתהליך שאביבית ושי רגב יעברו כשיבינו, בתום התהליך, שכסף הוא לא הכל בחיים. הוא לא ממהר לשפוט לרעה את אביבית, אם כי הוא מעיד עליה שהיא "הפרחה האולטימטיבית.

הכל פייק", ומוסיף, "יאנה היא הטעם שלי", אבל כדי שלא איעלב הוא מוסיף באבירות, "אבל גם בלונדיניות". את הקטע עם קותי הוא לא אוכל. "הוא עממי, כמו ג'קי. בסדר, אבל כבר היה כזה".

במהלך הצפייה בפרק אני שמה לב שבאחת הסצנות מישהו שאינו מצולם, אומר "חבר'ה, חייבים לשמור על אנרגיות חיוביות", ומציינת את זה בפני ארז.

"מי זה?" הוא שואל נרגש, ואני מחזירה אחורה ומקשיבה שוב. "נדמה לי שזה יוסי". "באמת? הוא אמר אנרגיות חיוביות?" דרזנר מתרגש מהמחשבה שמורשת האנרגיות החיוביות שלו חילחלה לבית האח הגדול שנתיים לאחר שעזב. "אקסייט", הוא חותם.

איתם, המחזיק את אותה משבצת שהוא מילא בזמנו, זוכה להערכה על אומץ הלב, ודרזנר צופה שבקרוב הוא יתפוצץ.

לשאלה האם לאיתם יותר קשה מאשר היה לו, כיוון שאינו רואה, הוא עונה, "אני לא יכול לשפוט, אבל אני מזדהה איתו. נורא בכיתי כשראיתי אותו מחבק את הכלב. הוא עוקץ בציניות כל אחד, אבל זה הקטע של ההסוואה. הוא סמל לגבורה. הוא יעשה שירות טוב לקהילה" - ומספר כי זק אמר לו שהוא ואיתם אותו דבר מבחינת הקהילה והאג'נדה.

"מוקדם לדעת", אומר ארז כשנשאל מי ייקח את המיליון, "'האח הגדול' זה לא שחמט, זה טאקי. המצבים משתנים כל הזמן והכל יכול לקרות".

איריס אברמוביץ'

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: