תובנה חשובה הדהדה בראשי אחרי 20 דקות של ישיבה בקהל בזמן צילומי התוכנית של מרתה סטיוארט: בעצם אף פעם לא ממש ראיתי פרק של "מרתה". תמיד הערצתי את דמותה, המגזינים, האימפריה, פינות האורח בתוכניות שונות, התסרוקת המתוקתקת. אבל פרק של ממש מההתחלה ועד הסוף? זה לא. חבל, כי אחרי דקות ארוכות שבהן מרתה הסבירה לקהל המרותק איך מקפלים סדין, חשבתי לעצמי "מה לעזאזל אני עושה פה?".

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

הכל התחיל לפני חודשיים. הרשמה פשוטה באינטרנט, מייל אישור (עם הוראות לבוש מפורטות בדגש על צבעי פסטל בהירים, אותם מרתה אוהבת - כתוב באותיות ענקיות) וגם לי היו זוג כרטיסים לצילומי התוכנית של סטיוארט.

בתאריך הנקוב התייצבנו, הדייט שלי, מאיה הצלמת, ואני, באולפנים של סטיוארט בשכונת צ'לסי, והתחלנו את תהליך הכניסה המפרך. היו שם בערך 200 נשים, במצב שומן של עבה עד עבה מאוד, וכחמישה גברים, כולל אותי, די רזים. כולם כמובן, לבושים בפסטל.

אחרי תדרוך מפורט מאת ג'ואי, מחמם הקהל של סטיוארט, שמסביר איך למחוא כפיים לייק יו מין איט, היינו בפנים באולפן, בוהים במטבח החדש שהוקם שם.

ואז הגיע הרגע: סטיוארט נכנסה על עקבים עצומים בגובהם ובלי לומר מילת שלום (או אפילו ליצור קשר עין) החלה להקליט את הקטע הראשון שעסק במתכוני חזה עוף. עשר דקות אחר כך והיא כבר בקיפולי סדינים. ואז איך להכין בגדי תינוקות. ואז מתכונים לקאפקייק קוקוס.

למרות העיסוק בצד התפל של החיים, ולמרות שאף מחוות אהבה לקהל לא הופגנה, הנוכחים בלעו את דבריה כמו עוגיות חמות. בין לבין, ג'ואי הסתובב וחילק לנוכחים צ'ופרים על התנהגות טובה (אנחנו קיבלנו סרום לפנים. רמז?).

לקראת הסוף הבנו סופית שמרתה פתחה מולנו חזית. ככה להתעלם מנוכחותנו? בלי מילת שלום? אוקיי, הבנו שבאת לעבוד ויש לך כמה מיליונים לספור בבית, אבל מה עם איזה היוש לאורחים מיזראל?

רק אחרי שכיבו את האורות ומרתה הקליטה את הפרומואים לתוכנית הבאה, היא התפנתה להגיד מ'ניינים לנוכחים, ולענות על שאלות מהקהל.

לנוכחים (או למען הדיוק, נוכחות) זה הספיק בהחלט, והן מיד הפציצו את מרתוש בשאלות בוערות, כמו אילו צמחים כדאי לגדל בחורף ומה המתכון האידיאלי לבריוש. סטיוארט, יש לציין, ענתה במומחיות על ההתקלות, והוכיחה שוב שהיא הכוהנת הגדולה של הכלום.

אז למרתה סטיוארט יש ידע, סטייל, עקבים, אולפנים, קהל מעריצים לבוש בצבעי פסטל ומחמם קהל משלה. אבל בלי יחס חם ואנושי לאורחים שבאו לראות אותה, היא איבדה אותי. מצידי, שתמשיך לקפל סדינים לבד בחושך.

__________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: