(מערכת XO)

דקוטה פנינג

לא ידוע מדוע החליטה דקוטה פנינג לתמוך בישראל. הנערה הבלונדינית איננה יהודיה, אין לה שום קשר לישראל והיא צעירה מאוד. עם זאת, דקוטה השתתפה בחגיגות 60 השנים לישראל בוידיאו מיוחד למדינת ישראל ששודר בטיימס סקוואר בניו יורק. אנחנו, כאמור, לא ממש מבינים את ההקשר, אבל זורמים איתה.

תודה רבה לך, למרות שאנחנו עדיין לא ממש בטוחים מדוע. דקוטה פנינג (קרדיט צילום: Gettyimages)

ארנולד שוורצנגר

"ישראל היא דוגמה למופת לכיצד צריכה להיראות דמוקרטיה", אמר שחקן "המשמיד" ולשעבר מושל קליפורניה, ארנולד שוורצנגר. בין אם אנחנו מסכימים אותו או לא, אנחנו חייבים להודות שמדובר באוהד ישראל מושבע. שוורצנגר, שנולד וגדל באוסטריה, מרבה להשתתף בכנסים והפגנות למען ישראל ונהנה לקדם את היחסים בין מדינת קליפורניה אשר במערב ארצות הברית לישראל בתקופת כהונתו כמושל. נייס.

חושב שאנחנו דוגמה למופת למדינה דמוקרטית. ארנולד שוורצנגר

אדם סנדלר

שחקן הסרט "אל תתעסק עם הזוהאן", בו צייר את הישראלי כמי שמנגב חומוס גם עם בלוק שוקולד וכשעיר לעזאזל (באופן מילולי, כמובן), נחשב כפרו ישראלי מובהק בהוליווד. סנדלר המגניב תרם לא פחות מ-400 מכשירי פלייסטיישן לילדי הצפון מוכי טילי החיזבאללה בתקופת מלחמת לבנון השניה. הקומיקאי היהודי הסביר כי רצה "להביא הרבה שמחה לליבם של הילדים הישראליים", ובתום המלחמה אף הציע את עצמו בכל מה שיוכל לעזור בו למדינת ישראל.

רצה לשמח ילדים ישראליים. אדם סנדלר

בן סטילר

השחקן היהודי בן סטילר ביקר בישראל יחד עם כריס רוק. במסגרת הביקור שלו בישראל הגיע ל"יד ושם" ונאם על הקשר החזק והמחייב שלו לישראל כיהודי. סטילר, שהוא בין היתר גם חבר טוב של אדם סנדלר מלמעלה, מרבה לדבר על יהדותו עם התקשורת.

ביקר ב"יד ושם" יחד עם כריס רוק. בן סטילר

אשטון קוצ'ר

עוד אחד שביקר בישראל לא פעם הוא אשטון קוצ'ר, הקבליסט המושבע ובקרוב הגרוש של השחקנית דמי מור. קוצ'ר מתעניין עד מאוד בדת היהודית ומגיע אחת לשבוע למרכז הקבלה בלוס אנג'לס. קוצ'ר אומנם לא מרבה לדבר על הפן הפוליטי של ישראל, אך אין ספק שהוא אחד מחובבינו הגדולים בהוליווד.

קבליסט מושבע. אשטון קוצ'ר

ברוס וויליס

מה אתם יודעים - גם הגרוש הוותיק של דמי מור, ברוס וויליס, אוהד ישראל. בשנת 2006 תמך וויליס באופן בוטה בישראל במלחמת לבנון השנייה. בנוסף, חתם וויליס על הצהרה בלוס אנג'לס טיימס לפיה הוא אחד מיני רבים המשתתפים באיגוד השחקנים למען ישראל. בהתחשב בעובדה שלוויליס אין שום עניין בקבלה, נראה כי החיבה שלו לישראל היא אידיאולוגית בלבד.

לקח את הצד הישראלי במלחמת לבנון השניה. ברוס וויליס

ברוק שילדס

השחקנית האמריקאית ביקרה בישראל לצורך צילומי הסרט בו השתתפה, "סהרה". מאז, נראה כי יש לשחקנית חיבה לארצנו הקטנטונת. למה? השחקנית הגיעה עם אמה לארץ כדי להראות לה את כל המקומות הקדושים, וליהגה בפני כל מי שמוכן לשמוע שהיא מרגישה שהמקום בו היא נמצאת נורא קדוש, טהור ומעניין. בנוסף, גם היא חגגה לישראל את יום הולדת ה-60 בקליפ המפורסם שהוקרן בטיימס סקוואר. אנחנו מוחמאים.

לקחה את אמה לבקר בישראל. ברוק שילדס

נטלי פורטמן

השחקנית זוכת האוסקר היא ממש במקרה עם ישראלית, שנולדה בירושלים כנטלי הרשלג וירדה יותר מאוחר מן הארץ יחד עם הוריה לארצות הברית (אמה יהודיה-אמריקאית). פורטמן, שלעתים מתראיינת לכלי התקשורת המקומיים בשפה העברית, נהנית לעשות זאת בעברית מעט חלודה ולעולם לא מסתירה את שורשיה האמיתיים. כשלמדה פסיכולוגיה בתחילת שנות העשרים לחייה, בחרה פורטמן לקחת קורס בן חצי שנה באוניברסיטה העברית בירושלים. נשמע כיף.

לא מסתירה את שורשיה הישראליים. נטלי פורטמן

ג'ייסון אלכסנדר

אלכסנדר הגיע ממש לא מזמן ארצה כדי לקדם את תהליך השלום בעזרת ארגון אמנים בו הוא לוקח חלק. השחקן היהודי ומי שמוכר לכם בעיקר כג'ורג' מהסדרה סיינפלד עבר כברת דרך למען ישראל וביקר כאן לא מעט פעמים. מי שעוד נדבק בחיידק הפרו-ישראלי הם עמיתיו של אלכסנדר לסיינפלד, ג'רי סיינפלד בכבודו ובעצמו וג'וליה לואיס דרייפוס - כולם, אגב, יהודים כשרים.

מגיע לביקורים תכופים בישראל וביקר בכנסת. ג'ייסון אלכסנדר

>>> מיוחדים: למה לא אמרת שאחותך יפה ממך?: האחיות המוצלחות של כוכבות הוליווד

>>> מיוחדים: כאן גרים בכיף: בואו לראות את הבתים הנוצצים של הסלבריטאים

>>> בדרך למטה: לא רק דמי ואשטון מתגרשים - יש עוד כוכבים הוליוודים שמפרקים את החבילה