נדמה כי הפרש הגילאים בין טום קשתי (23) לחברתו בארבע השנים האחרונות, אדל בספלוב (18), יצר אצל השניים מערכת יחסים, שאפשר להגדיר בעדינות כבלתי שגרתית. ממש בעדינות. זה מתחיל ברגשות האבהיים המוגזמים של קשתי כלפי חברתו ("הבנתי שמדובר בתינוקת חמודה, משהו שאפשר לגדל אותו. זאת בחורה שהרגשתי שאפשר לתת לה כיוון בחיים, ובסך הכל הצלחתי"), ממשיך בסצנות הקנאה אחד כלפי השנייה ("אתה הבאת לי סטירה פעם אחת שהצטלמתי עם ידיד שלי!") ונגמר במשחקי האגו, שמשעשעים אותנו על המסך, בתוכנית הריאליטי, אבל קצת קשים לעיכול בשיחה צפופה עם הצמד.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

בכלל, התחושה שהשניים בכלל פרודים ונפגשים שוב רק לצורך יחסי הציבור לתוכנית, מרחפת מעל הראיון. אווירה קרירה שוררת ביניהם כאשר הם מגיעים בנפרד לסט הצילום של השער שלנו, ותחושה של יריבות מרה מעורבת באהבה גדולה שולטת גם בראיון שלי איתם.

כשעולה השאלה המובנת מאליה, השניים ממהרים להכחיש. שוער הכדורגל וחברתו המתעמלת האמנותית טוענים בתוקף כי הריבים, העקיצות והפרצופים החמוצים הם בסך הכל דרכם המיוחדת להביע אהבה. "ככה אנחנו, זה מייצג את הקשר שלנו, הריבים. אנחנו כבר ארבע שנים ביחד וכל הזמן יש ריבים, רובם על שטויות, אבל אנחנו תמיד משלימים".

טום ואדל, ילידי תל אביב שעד היום מתגוררים בעיר, הכירו לטענתם לפני כארבע שנים. לדבריהם זה היה כשהיא היתה בת 15 וחצי והוא לפני גיוס. במתמטיקה הם לא חזקים: גילאי השניים (23 ו־18) מינוס ארבע שנות היכרות, מרמזים שהם התחילו לצאת כשאדל היתה רק בת 14. מסיבות השמורות עימם, כשאני מנסה לברר מולם את התעלומה, הם טוענים שהם "לא זוכרים בדיוק מתי החלו לצאת", מתבלבלים ומעדיפים להעביר נושא.

הריטואל חוזר על עצמו במספר הזדמנויות במהלך הראיון. אבל אנחנו נותנים להם ליהנות מהספק.

קשתי, אחד משמונה אחים, שוער כדורגל במקצועו וכיום גם בעל עסק פרטי לפרקטים, החל לשחק כדורגל בגיל 6. עם השנים אף זכה לענוד את סרט הקפטן של הקבוצה ושל נבחרת ישראל לנוער. דקות ספורות לפני שהיה אמור לעשות את הפריצה הגדולה שלו, נפצע קשתי בכתפו ונזקק לשני ניתוחים רצופים, שאת הצלקות שהשאירו ניתן לראות עד היום על כתפו הימנית.

אחרי התאוששות לא פשוטה, השוער הצעיר קיבל לבסוף הזדמנות לחזור אל הבמה המרכזית, כשחתם על חוזה בקבוצת הפועל פתח תקווה מליגת העל. "התחלתי כשוער שלישי בקבוצה, ואז שני, וגם יצא לי לפתוח בשער כמה פעמים".

ואז הגיע "המרוץ למיליון" (ימים א' ו־ג', 21:00, ערוץ 2). בצעד שלא כולנו היינו עושים כנראה, ואחרי שעבר את האודישנים לתוכנית יחד עם חברתו, החליט טום לוותר על ההזדמנות בקבוצה ולהצטרף לעונה השנייה של "המרוץ". צעד לא מקובל ולא שגרתי בשביל ספורטאי פעיל, במיוחד בעיצומה של עונה.

איך אפשר לקום ולעזוב קבוצה, כשיש לך חוזה איתם?

אדל: "מה זאת אומרת? הוא פשוט קם וברח להם".

טום: "לא, לא, בסוף הסתדרתי איתם. הקבוצה לא הסכימה לשחרר אותי, הם אמרו שאין להם שוער שני כרגע והם צריכים אותי, אבל אני לא יכולתי לוותר על החוויה הזאת של פעם בחיים. ברור שזה יצר בלגן, אבל כדורגל זה משהו שיהיה לי לכל החיים, והתוכנית זאת הזדמנות רק של פעם בחיים".

לצידו של שוער הכדורגל המדשדש ניצבת האשה של חייו. האהבה הגדולה שהוא "מגדל" כבר 4 שנים, ברוטו כמובן, אם לא מחשיבים את הריבים והפרידות הקצרות בדרך. בספלוב מחזיקה באמתחתה את הטייטל הנוצץ של אלופת ישראל בהתעמלות אמנותית במשך 4 שנים ברציפות, לגילאי נוער, מחכה בציפייה דרוכה לתאריך הגיוס שלה בעוד שלושה חודשים, וממש מקווה להשתלב בחיל האוויר. "היא רוצה להיות טייסת", זורק קשתי בציניות.

"טייסת? אני? נראה לך? אני מפחדת ממטוסים, אלוהים ישמור", עונה בספלוב ברצינות.

כבת להורים גרושים, שמתגוררת בדירה משותפת עם אחיה התאום (ובלי נציגות הורית), ניכרים באדל סימני הקשיחות. אביה עזב את המשפחה כשהיתה בת שנתיים בלבד, ולמרות היחסים הטובים שהצליחו בני המשפחה לשמר אחד עם השני, ברור לעין כי הילדונת למדה בגיל צעיר להיות עצמאית, ובעיקר לא פראיירית של אף אחד. בעצם, אולי רק של החבר, טום.

ל"המרוץ למיליון" הם הגיעו בעזרת הסוכנות שמייצגת אותם, מילק. אדל התקבלה לסוכנות והגיעה לאחת הפגישות עם טום, שגם הוא תפס את עין הסוכנים. הם אלה שיצרו קשר עם הפקת הריאליטי, וסגרו להם אודישן. "ההחלטה שלי ללכת למרוץ היתה מאוד קלה", אומרת אדל. "זאת נראתה לי חוויה מטורפת. זה לא שאני רוצה להתפרסם או משהו, אבל החוויה של ללכת עם בן זוג, לראות איך זה להיות עם טום בחו"ל ולבחון את הזוגיות, עשו לי את החשק ללכת לשם".

והיום, אתם כבר יודעים איפה זה הנגב?

"אתה לא מבין, הייתי בטוח שאנחנו בתל אביב בכלל. שכחתי שהזניקו אותנו מירושלים. אנחנו נוסעים ופתאום היא אומרת לי תפנה פה, למעלה אדומים".

אדל: "אתה לא ידעת איפה זה הנגב!".

טום: "ידעתי, עובדה שהגענו? מי מצא את הבן אדם שכיוון אותנו?".

אדל: "אתה שאלת כל בן אדם שהיה, ברור שבסוף מישהו ידע".

אתם כל הזמן נוסעים אחרי מישהו.

אדל: "זה ישתנה בפרקים הבאים, אל תדאג".

טום: "אני אמרתי על כמה זוגות שהם חכמים, הם נשואים, למה שהם לא ידעו את הדרך?".

נראה כאילו זוגות אחרים מזלזלים בכם.

אדל: "כן, כאילו אנחנו איזה זוג מפגרים".

טום: "נכון, חן ואלון לדוגמה, שנסענו אחריהם והם ברחו לנו. אבל אין לי בעיה עם זה, במשימות אני לא רואה אף אחד ובגלל שאנחנו לא נראים מאיימים, אנחנו דואגים לבוא בשקט. ראיתם שלא נתנו לנו סיבוב פרסה אחד אפילו. דרך אגב, את הפרסה קיבלו חן ואלון, כי הם קיבלו הכי הרבה הצבעות. איזה כיף שהם קיבלו את זה".

אדל: "לגמרי! ואיך הם מדברים עלינו, טום ואדל, בזלזול כזה? בוא'נה, שאני לא אתן לך איזו בעיטה אם תדברי עליי ככה, גועל נפש".

ברחו להם. חן שילוני  ואלון אפל (צילום: עדי אורני)
ברחו להם. חן שילוני ואלון אפל (צילום: עדי אורני)

אל תגע בי!

"אני חושב שאני החבר המושלם, אני סוג של יצירה", מעיד על עצמו קשתי. הילד תכול העיניים, שמתברר שקיבל (יותר מדי) תשומת לב נשית בזכות המראה החיצוני שלו כנער מתבגר, מלא בעצמו ומשוכנע כי אלוהים שם אותו על האדמה כדי להביא אושר לעולם. "אין לי אקסית שלא רוצה לחזור אליי, עד היום", ממשיך השוער לזנק על עצמו, ומצליח לשבור את קור רוחה של החברה.

"יש לך רסקיו?" היא שואלת אותי.

"מה זה רסקיו?", הוא מתערב וצוחק כאשר אני מסביר לו. "שורה תחתונה, בגלל כל הבלגן עם אתרי המעריצות שפתחו לי, עמוד הפייסבוק שלי וכל זה, אדל נהייתה קנאית. בחורה יכולה סתם לרשום לי משהו, ואדל מתפוצצת".

ואכן, היא מתפוצצת. "תסתכל עליי עכשיו!", היא צועקת. "אתה לא תדבר עם בחורות, אתה מבין?! זה לא מעניין אותי, תסתכל עליי, אתה לא תגיד לה שלום בכלל!".

ומפה זה רק הולך ומתדרדר. "הבן אדם חי בסרט! אני רוצה להירגע עכשיו, הוא מביא לי עצבים".

"אני החבר המושלם", טוען קשתי.

גם את מושלמת, אדל?

אדל: "אני לא חושבת שאני החברה המושלמת".

"היא צודקת, היא כנה והיא מבינה", מדליק טום את האש בחזרה.

"אני חושבת שאין כזה דבר מושלם בקשר, ואל תיגע בי!", צועקת בספלוב כשקשתי מנסה לפייס אותה תוך סינון, "יש כזה דבר מושלם, יושב פה אחד לידך. ארבע שנים של נתינה מצידי, אז תגידי עכשיו משהו, תגידי שאין יותר מושלם מטום".

"אתה יורק עליי כשאתה מדבר".

"אני לא".

הייתם עוברים את החוויה שוב?

טום: "כן, ברור".

אדל: "לא".

* את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של פנאי פלוס

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: