(מערכת XO)

התפוח של גווינית' פאלטרו

פאלטרו היא מעריצה גדולה של הדיאטה המיקרוביוטית ונחשבת כמעריצה נלהבת של פירות וירקות. כל כך נלהבת, מסתבר, עד שהחליטה לקרוא לבתה תפוח (Apple, ליתר דיוק). בראיון הסבירה פאלטרו: "כשהייתי בהריון, אמר לי כריס (מרטין - בעלה של פאלטרו וסולן קולד פליי) שהוא חושב שאם זאת תהיה בת, כדאי לקרוא לה 'אפל'. האמת היא ששמעתי את זה וזה היה נראה לי כל כך מתוק וחמוד, אז החלטתי פשוט ללכת על זה".

ואנחנו? לא כל כך יודעים איך לאכול את השם הזה.

מה היה רע בשם כמו שירן? בוב גלדוף מסרב להיכנע למיינסטרים (קרדיט צילום: Gettyimages)

ובוב גלדוף דווקא בקטע של אפרסקים

הזמר שלא אוהב את ימי שני החליט, יחד עם בת זוגו דאז פולה ייטס, לקרוא לבנותיו בשמות ארוכים עד מאוד וביזארים אפילו יותר. לבתו הבכורה הוא קרא פיצ'ס האניבלאסם גלדוף (Peaches Honeyblossom Geldof) ולבתו הנוספת קרא פיקסי גלדוף הקטנה (Little Pixie Geldof). בנוסף, אימץ גלדוף את בתה של ייטס (שהלכה לעולמה כתוצאה ממנת יתר) מנישואים שניים - טייגר לילי, שמה. מה עם שמות כמו רבקה ורייצ'ל? על אלו לא חשבת?

זומה וקינגסטון? באמת? גוון סטפני (קרדיט צילום: Gettyimages)

גוון סטפני מתפרעת

עוד אמנית שלא ממש חשבה פעמיים לפני שנתנה לילדיה שמות היא הזמרת גוון סטפני (נו דאוט). סטפני, שהתחתנה עם סולן להקת "בוש", גווין רוסדייל, מצאה לנכון לקרוא לבנה קינגסטון ג'יימס מקגרגור רוסדייל (והפכה את השם "קינגסטון", אגב, לאחד הפופולארים בקרב תינוקות באמריקה). לבנה השני קראה זומה נסטה רוק רוסדייל (שם, שבאופן לא מפתיע בכלל, דווקא לא הפך לטרנד עולמי). לשמות, אגב, אין פשר מיוחד אם תשאלו אותה - היא סתם אהבה את הצליל שלהם.

יש לה משהו עם האות X. אנג'לינה ג'ולי (קרדיט צילום: Gettyimages)

אנג'לינה ג'ולי משוגעת על X

הבאה בתור היא הכוכבת היפה בעולם, שהביאה עם בראד פיט שישה ילדים - מתוכם שלושה ביולוגיים ושלושה מאומצים. ואלו הם השמות של העוללים הקטנים (שככל הנראה יאלצו לקבל טיפול פסיכולוגי אינטנסיבי כאשר יצאו לעולם הגדול ויציגו את עצמם בפני אנשים אחרים): לבנות קוראים זאהרה, ויויאן ושיילו נובל, בזמן שלבנים קוראים מאדוקס, פאקס ונוקס (לשלושתם שמות שמסתיימים באות X). כיצד זה השפיע על הטרנד העולמי של השמות? ובכן, השמות שיילו ומאדוקס היו פופולאריים לעת מסוימת, אך השאר לא ממש תפסו. בינינו? אנחנו מסוגלים להבין למה.

קראה לבנה על שם מדינה אפריקאית. מאריה קארי (קרדיט צילום: Gettyimages)

מאריה קארי מביעה סולידריות

הזמרת הביאה לעולם זוג תאומים יפהפיים עם בעלה, הזמר ניק קאנון, אך החליטה מסיבה שעד עתה לא ממש הובהרה לנו לתת להם שמות שנויים במחלוקת. לבנה קראה קארי מרוקו (כן, מרוקו, כמו הארץ), בעוד בתה זכתה לשם מונרו (כמו מרילין, רק בלי השם הפרטי והשפוי). מרוקו ומונרו המסכנים מצטרפים לשושלת מפוארת של ילדי שחקנים שהיו שמחים לשמות יותר נורמאליים.

מטורפת על האות ק'. קריס ג'אנר (קרדיט צילום: Gettyimages)

קריס ג'אנר אוהבת את האות ק'

אמה של קים קארדשיאן החליטה לקרוא לכל בנותיה בשמות שמתחילות באות ק': קימברלי, קורטני, קלואי, קנדל וקיילי. בנוסף, הביאה קריס בן נוסף בשם רוברט (על שם רוברט קארדשיאן, בעלה המנוח), אך נראה כי הנטייה לשמות שמתחילים באות ק' נשארת במשפחה: קים התחתנה לא מזמן עם ק' אחר - שחקן הכדורסל קריס האמפריז. ביזארי? גם אנחנו חושבים.

אולי המהפכה עשתה לה משהו? אלישייה קיז (קרדיט צילום: Gettyimages)

אלישייה קיז תומכת במהפכות

בזמן שמצרים בערה והמהפכה בה סולק הנשיא מובארק הייתה בעיצומה, החליטה אלישייה קיז שהיא מביעה סולידריות עם אזרחי המדינה וקראה לבנה, לא יותר ולא פחות, מצרים (Egypt). איג'יפט הקטן מצטרף למרוקו של מאריה קארי. ביחד, השניים יכולים לחפש חבר שלישי ופרטנר למשחקים. הבה נקווה שלו לא יקראו אפגניסטן.

רומיאו, תציל אותנו. ויקטוריה בקהאם רומנטית (קרדיט צילום: Gettyimages)

ויקטוריה בקהאם פלצנית

כיאה למעמדה ולסטיגמה הכללית שנודפת ממנה, ויקטוריה בקהאם החליטה לקרוא לילדיה בשמות שלא כל אחד יצליח לאכול. לבנה הבכור קראה ברוקלין, זאת משום שהוא, כדבריה, "נוצר כאשר אני ודיוויד היינו ביחד בברוקלין בניו יורק והוא ביקר אותי בזמן שהייתי בסיבוב הופעות". בנה השני, רומיאו, דווקא לא התגבש לו על ספר של שייקספיר אלא סתם קיבל שם שהצטלצל יפה באוזניי בני הזוג בקהאם. לבנה השלישי קראה קרוז (אולי על שם החבר הטוב של דיוויד, טום קרוז?). התוספת הטרייה ביותר למשפחה, אגב, היא הבת הארפר סבן (Harper Seven). ויקטוריה גילתה ש"הארפר" נקראה על שם הסופרת הארפר לי ("אל תיגע בזמיר", אשר עלה במכירות באמאזון ב-500% מהרגע בו בדל אינפורמציה זה התגלה). וסבן? מומחים טוענים שהשם מסמל את מספר החולצה של אביה, 7, אך ויקי טוענת שזה סתם נשמע יפה. נניח.

שם שהוא רק שמועה. דמי מור (קרדיט צילום: Gettyimages)

דמי מור אחת שיודעת

מור ובעלה לשעבר, ברוס וויליס, הביאו לעולם שלוש בנות יפות ובריאות. חבל שכאן זה הסתיים, כי הם החליטו לתת להן שמות מביכים להחריד. לבתה הבכורה קראו רומר ("שמועה"), לבתה האמצעית סקאוט ("צופים") ולקטנה מביניהן, וככל הנראה גם חסרת המזל, טלולה בל (לשם הזה אין משמעות, ואולי טוב שכך).

מה הקשר כחול? אלישייה סילברסטון (קרדיט צילום: Gettyimages)

אלישייה סילברסטון והדובון אכפת לי שלה

סילברסטון ("קלולס") הביאה לעולם בחודש מאי האחרון את בנה הראשון, אך במקום לקבל אותו בזרועות פתוחות ולסדר לו עתיד ורוד, היא החליטה לקרוא לו דב כחול ג'רקי (Bear Blu Jarecki). אז נכון שב"בלו" חסרה E, ושב"Jarecki" חסרה משמעות, אך אחרי כל השמות שדגמנו כאן - באמת נראה לנו שמדובר ברע במיעוטו. לא?

>>> הצטרפו לעמוד הטוויטר שלנו

>>> אמנים למען גלעד: מי שר למען שחרורו של גלעד שליט?