(מערכת XO)

שם השיר: הילד של כולנו

המבצע: אביב גפן

קצת מאחורי הקלעים:"אתה תשוב, אתה תשוב, אתה הרי הילד של כולנו", כך שר הזמר אביב גפן ב-2008, כשנתיים אחרי חטיפת שליט בעצרת למען שחרורו. לאחר ההופעה נשא גפן דברים ואמר: "היום זו משפחת שליט, מחר זו משפחת גפן או משפחת אולמרט. מי ששלח אותם חובתו להחזיר אותם הביתה בריאים". גפן הוסיף: "הגיע הזמן שהממשלה, במקום להחליף דולרים עם עצמה, תחזיר אותו הביתה".

שם השיר: מזמור לגלעד

המבצע: אייל גולן

קצת מאחורי הקלעים: בתחילת השנה פירסם אייל גולן את השיר שנכתב למען המאבק לשחרורו של שליט משבי חמאס. ההכנסות מהשיר, כך פורסם, הועברו כתרומה למטה המאבק להחזרתו של החייל. "אני לא מחפש להפוך את השיר ללהיט", אמר אייל גולן, "אני מחפש משהו שיביא להבנה שצריך את הילד הביתה". מי שאחראי על מילות השיר הוא לא אחר מאשר יוסי גיספן שבאמתחתו מצויים להיטים רבים בז'אנר המזרחי.

שם השיר: ערב חג

המבצעים: מירי מסיקה ואריק ברמן

קצת מאחורי הקלעים: במילות השיר שכתב ברמן, אותו ביצע יחד עם מירי מסיקה, לא מוזכר שמו של גלעד שליט באופן מפורש. אולם, הוצג פעמים רבות כשיר שנכתב למענו ולמען שחרורו. "הכל הגיעו עד לפה וסובבים את השולחן, ואם אתה רוצה לבוא אז יש לך כסא מוכן", נכתב בשיר.

שם השיר: בוא הביתה, בוא גלעד

המבצע: שלומי שבת

קצת מאחורי הקלעים: במהלך קיץ 2010 הגיע המאבק למען שחרורו של שליט לשיאים חדשים עם הצעדה שקיימה משפחתו ברחבי המדינה. שירו של שלומי שבת אף כונה בפי רבים "המנון הצעדה". את מילות השיר כתבה סמדר שיר ואת הלחן צביקה פיק. לאחר שיצא מאולפן ההקלטות אמר שבת כי רצה להביא את השיר למרכז כי גלעד הוא הילד של כולנו. "אני אפילו לא יכול לדמיין את המקום שהוא נמצא בו".

שם השיר: יוצא לאור

המבצעים: נינט טייב ושלומי שבן

קצת מאחורי הקלעים: נינט טייב ושלומי שבן ביצעו גרסת כיסוי חדשה ומרגשת במיוחד לשירו המפורסם של אהוד בנאי. הגרסה החדשה, כאשר טייב על הזמרה ושבן על הפסנתר, הוכנה במיוחד לרגל חזרתו הצפויה של שליט משבי חמאס. פתאום המשפט "יוצא אל האור אל חיים חדשים" מקבל משמעות חדשה.