הוציאה ליין נעליים לטבעונים. נטלי פורטמן (קרדיט צילום: Gettyimages)

(מערכת XO)

נטלי פורטמן

אולי הכוכבת הרדיקלית ביותר כאשר זה מגיע לזכויות בעלי חיים - זוכת האוסקר, נטלי פורטמן, יכולה להעיד על עצמה כי היא צמחונית כבר מנעוריה, והפכה בשנים האחרונות לטבעונית לכל דבר. פורטמן אף הגדילה והשיקה ליין נעליים לטבעונים בלבד, שעשויות מחומרים טבעיים (נטולי עור מכל סוג, וכמובן - פרווה). השחקנית הסבירה את הרציונל מאחורי החלטה להפוך לטבעונית כאשר אמרה: "כיצורים אינטליגנטים, אנחנו מסוגלים להבין את הסבל של האחר ומשם באה ההחלטה להיות טבעונית". שאפו.

פמלה אנדרסון במהלך הביקור בישראל (קרדיט צילום: Gettyimages)

פמלה אנדרסון

פצצת האנרגיה הבלונדינית הגיעה לישראל בנובמבר 2010 ודיברה רבות על זכויות בעלי החיים, אך לא כאן נגמרים המאמצים שעושה אנדרסון. השחקנית/דוגמנית הטבעונית היא גם פעילה ב-PETA ונחשבת כאחד הפרצופים היותר מוכרים ומפורסמים בארגון למען בעלי החיים. אנדרסון אף הובילה את המאבק נגד רשת המזון המהיר "קנטאקי פרייד צ'יקן" ועשתה מאמצים רבים לשנות את המדיניות של עשרות רשתות בהן מגישים בשר כך שהמתת בעלי החיים תעשה בצורה הומאנית יותר. בקיצור - היא אולי נראית קלילת דעת, אך לפמלה אנדרסון יש לא מעט בקלבסה.

מעדיפה ללכת ערומה. האמת? גם אנחנו מעדיפים אותה ככה (מתוך הקמפיין הרשמי של ארגון PETA)

איווה מנדז

השחקנית הלטינית והסקסית הצטרפה לפמלה אנדרסון, קלואי קארדשיאן ועוד עשרות שחקניות מצודדות והחליטה להתפשט למען בעלי החיים. מנדז השתתפה בקמפיין נגד שימוש בפרווה (שלא כמו בר רפאלי, שככל הנראה לא קיבלה את הממו הזה), ובכך גם גרמה לאנשים בכל רחבי העולם לרייר וגם העלתה את המודעות בנוגע לשימוש המיותר וההרג הברוטאלי של חיות בכדי ליצור את המלבושים הפרוותיים (והכעורים בלאו הכי, אם תשאלו אותנו).

כמעט נעצרה באוקלהומה. ג'סיקה אלבה (קרדיט צילום: Gettyimages)

ג'סיקה אלבה

לרשימת הנשים היפות והאכפתיות האלה מצטרפת עוד שחקנית לטינית - ג'סיקה אלבה - שהיא לא רק צמחונית ידועה, אלא גם פעילה מאוד בארגון PETA. אלבה אפילו (כמעט) נעצרה באוקלהומה לפני מספר שנים כאשר תלתה על שלטי חוצות פוסטרים של כרישים אשר נשחטו באלימות בכדי להפגין נגד דייגים המבתרים אותם בכדי למכור (ולהכין) מאכלים מגופם. גם היום תוכלו למצוא מאמרים של אלבה בנושא בכל פינה באינטרנט והיא מרבה לדבר על זכויות בעלי החיים בכל הזדמנות.

עדיין יפה מבפנים. בריז'ט בארדו (קרדיט צילום: Gettyimages)

מלכת זכויות בעלי החיים: בריז'ט בארדו

המפורסמת הפעילה ביותר למען זכויות בעלי חיים היא ללא ספק השחקנית הצרפתיה והאגדית בריז'ט בארדו. לגברת יש אפילו עמותה על שמה, הפועלת למען הצלת בעלי חיים מן הרחוב ותרומה לעמותות אחרות העוסקות בלסרס, לעקר, לחסן ולהציל בעלי חיים עזובים. בארדו לא מסתפקת רק בלדבר, אגב, ומטיילת ברחבי הגלובוס כדי להפיץ את הבשורה. אנחנו משאירים אתכם עם תמונות שלה מצילה כלבים נטושים ברומניה. השראה? גם אנחנו חושבים.

>>> הצטרפו לעמוד הטוויטר שלנו

>>> מה הסלבס הישראלים חושבים על גלעד שליט?