טוחנת סטייקים. אנג'לינה ג'ולי (קרדיט צילום: Gettyimages)

(מערכת XO)

אנג'לינה ג'ולי טורפת עם אטקינס

ג'ולי מעולם לא הסתירה את חיבתה לבשר ולמאכלים עתירי שומן - ואפילו מצאה דיאטה שמתאימה במיוחד בשבילה. השחקנית היפהפייה עוקבת באדיקות אחרי דיאטת ד"ר אטקינס, ז"ל, לפיה מאכלים בעלי אחוזים גבוהים של שומן ואחוזים נמוכים של פחמימות מומלצים ביותר, וניתן לאכול בה סטייקים, עופות, דגים, ירקות ירוקים וגבינות שמנות (כמעט) ללא הגבלה. הקאץ'? ג'ולי לא מכניסה לפיה היפה פחמימות מכל סוג שהוא כבר כמה שנים, כמו גם מוצרים בעלי אחוזי סוכר גבוהים. הדיאטה של אנג'לינה אומנם מותירה אותה דקיקה, אך היא כמעט ולא צורכת קטניות, פירות ופחמימות מורכבות.

דבר השופטים: דיאטת אטקינס חביבה במיוחד על כוכבי הוליווד, בייחוד משום שלא צריך להגביל בה את כמויות האוכל ומכיוון שחלקנו (טוב, רובנו) לא עומדים בפיתוי של אוכל שמנוני במיוחד. עם זאת, מומחים מזהירים כי הדיאטה יכולה לגרום לפגיעה בכליות ושתופעות הלוואי כוללות סחרחורות, נדודי שינה ועצירות. לא נעים.

אין כמו החוף הדרומי. ג'ניפר אניסטון (קרדיט צילום: Gettyimages)

ג'ניפר אניסטון נכנסת לביקיני עם דיאטת סאות' ביץ'

דיאטת סאות' ביץ' (South Beach Diet) היא אולי הדיאטה הפופולארית ביותר בקרב סלבס (ג'סיקה אלבה וקים קאטרל לא זזות מטר בלי הספר המפורסם ע"ש הדיאטה). הדיאט מפרידה בין פחמימות טובות לפחמימות רעות ובין חלבונים טובים לחלבונים רבים. דיאטת הסאות' ביץ' גם היא משתדלת להסיר מן התפריט שלכם כמה שיותר פחמימות ומבקשת להימנע כמעט באופן אבסולוטי מקמח לבן, תפוחי אדמה, עוגות, מאפים, סוכר לבן וקמח תירס.

דבר השופטים: אין ספק שדיאטת סאות' ביץ' היא חברותית יותר למשתמש מדיאטת אטקינס, אך גם נגדה יש לא מעט טענות. הטענה העיקרית, אגב, היא שהרבה פעמים אנשים העוקבים אחרי הדיאטה לא מקבלים ויטמינים מכל אבות המזון, מה שעלול ליצור בעיות וחסכים בגופם.

כיף לשמור. ג'ניפר האדסון (קרדיט צילום: Gettyimages)

ג'ניפר האדסון ירדה עם שומרי משקל

ודאי שמתם לב שהזמרת-שחקנית ג'ניפר האדסון מדגמנת בזמן האחרון גזרה דקיקה ואתלטית במיוחד, זאת אחרי שסבלה מעודף משקל במשך שנים. הסוד של האדסון היא התוכנית שבנתה לעצמה ב"שומרי משקל". התוכנית כוללת את שיטת הנקודות, בה במקום לספור קלוריות, סופרים משתמשי הדיאטה נקודות. לכל אחד ואחת יש מכסת נקודות מסוימת, אשר מושפעת מהגיל, הגובה, המשקל והמין של אותו המשתמש. עוד משתמשות בתוכנית: קייט בקינגסייל, קת'רין זיטה ג'ונס, ג'ני מקארתי וטינה פיי.

דבר השופטים: דיאטת "שומרי משקל" היא דיאטה דלת קלוריות אך היא נותנת למשתמש להחליט כיצד הוא רוצה לחלק את הנקודות שלו באותו היום (דהיינו, האדסון הייתה יכולה לאכול חצי מנת פלאפל כל היום, או לחלק את הארוחות באופן שווה ובריא עם ירקות, פירות, דגנים ועוף רזה), ולכן נחשבת בריאה ונוחה במיוחד.

איך את לא רעבה? מייגן פוקס (קרדיט צילום: GettyImages)

מייגן פוקס מתחברת לטבע בעזרת דיאטה טבעונית

זהו לא סוד שמשווים את מייגן פוקס לאנג'לינה ג'ולי תדיר, אך בגזרת הדיאטות השתיים משתמשות בשיטות שונות לחלוטין. פוקס מצטרפת לכוכבים כמו אלישיה קיז, הת'ר מילס וחואקין פיניקס ועוקבת אחרי דיאטה המבוססת על פירות וירקות טריים בלבד: בלי חלב, בלי קפאין, בלי כל סוג של בשר ודגים ובלי בישול/אידוי של חלק מן הירקות. בזמן שאין ספק שהדיאטה עובדת ושפוקס נראית נפלא, לנו הדיאטה נשמעת פשוט בלתי אפשרית.

דבר השופטים: פוקס מוותרת על מאכלים רבים בהם ניתן למצוא ויטמינים, ברזל ואנרגיה, ולכן אין סיכוי שנמליץ לכם על הדיאטה הזאת.

לוקינג גוד. ג'ניפר לופז (קרדיט צילום: Gettyimages)

ג'ניפר לופז תמיד שבעה עם דיאטת הארוחות הקטנות

דיאטת הארוחות הקטנות, בה משתמשות מאריה קארי, ג'ניפר לופז, לורן קונרד והילארי דאף משתמשת בשיטה האהובה על הדיאטנים: ארוחות קטנות הנפרשות על פני יום שלם. הדיאטה מכילה בדרך כלל כחמש ארוחות קטנות. כל ארוחה מכילה מעט מכל אבות המזון, אך בעיקר כוללת ירקות ופירות טריים בתוספת עם חלבונים מבשר רזה וסוג מסוים של קטניה. הדיאטה, אגב, מצוינת למי שרוצה להגביר את האנרגיה והמטאבוליזם הכללי.

דבר השופטים: אולי הדיאטה האפקטיבית ביותר ברשימה, אך בהחלט לא אחת שמומלצת לאניני טעם שמחכים בכיליון עיניים לארוחת סוף שבוע במסעדה איטלקית.

>>> הצטרפו לעמוד הטוויטר שלנו