רוח המודעות החברתית נשבה על כולנו השנה, ובעוצמה רבה. ברוח זו הזמנו את נבחרי "היפים והנכונים 2011" להצטלם באופן שמרמז על האג'נדה החברתית שהם מאמינים בה, או על המשאלה הפרטית שלהם לעולם טוב יותר.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

מקום 30: גלית גוטמן

"הקונספט הוא שרלוק הולמס, בגלל שמאוד אהבתי אותו כשהייתי ילדה וגם בגלל מה שאני עושה היום בטלוויזיה, שזה להיכנס פנימה ולחקור. זה משלב בין העולמות שאני חיה בהם - האופנה והעשייה הטלוויזיונית".

עוד שנה תהיה גלית גוטמן בת 40, ואולי תרצו לקרוא שוב את המשפט הזה אם אתם מתקשים להאמין. לקבוע שהיא לא נראית כך ייקח את המושג אנדרסטייטמנט למחוזות שאותם לא הכיר בעבר, אז נסתפק בלומר שגוטמן מהממת מתמיד בימים אלה, ושזו משימה לא פשוטה בעליל בהתחשב ב־39 שנות היופי המהפנט שקדמו להם. אבל לבד מהוויז'ואל שלה גוטמן הצליחה השנה לקבע את הנישה שחצבה לעצמה בעולם הדוקו־ריאליטי בעונה השנייה של "בטבעת זו". אם רק היינו יכולים להיפטר מהזוגות הבכייניים והאקסהיביציוניסטים שהיא מראיינת ולהישאר רק איתה, היינו מאושרים בהרבה.

מה יפה בה: תקצר היריעה מלהרחיב. הפייבוריט שלנו? השי"ן השורקת הכה מתוקה שלה. והרגליים.

מה נכון בה: העניין האמיתי שהיא מביעה במרואייניה ותלאות חיי הנישואין שלהם.

אף אחד לא מושלם: לא מדויק. יש אנשים מושלמים.

מקום 16: הראל סקעת

"בעולם המודרני שבו אנו חיים, לחיות לפי צו ליבך נהיה קלישאה שחוקה. נהיינו ציניים לגבי הרצונות והחלומות שלנו ונראה כאילו על כולנו מודבקים סמלים, נוסחאות ותיוגים. זה לא חייב להיות כך. תבחר אתה איך בא לך לחיות".

סלחו לנו על הגל אוחובסקיות, אבל לא היה דבר יפה ונכון יותר שהראל סקעת, 30, יכול היה לעשות השנה, מאשר לצאת מהארון. אומנם אפשר להעביר ביקורת על העובדה שהוא החליט להתחבא בתוכו מלכתחילה, או על החלטתו לעשות את זה דווקא בסרט בערוץ 2 (ולא, נגיד, בכתבת שער ב"פנאי פלוס"), אבל מה זה משנה, העיקר שבזכות היציאה הרווחנו את הזוגיות המחרמנת שלו עם עידן רול, אחת ממערכות היחסים הפוטוגניות שאי פעם נראו כאן.

עכשיו הוא גם בדרך לאלבום חדש, שצפוי לצאת בנובמבר - עם קול קטיפתי כמו שלו ושירה מהקרביים שלא מסתירה דבר, הוא עשוי להפוך לאחד הזמרים הכי טובים בארץ.

מה יפה בו: חיוך משחת השיניים שאי אפשר לעמוד בפניו.

מה נכון בו: היכולת להפוך בכמה חודשים מפרפר ארונות מסוגר לגיי מתוקשר.

אף אחד לא מושלם: לא קל לשכוח את הזוגיות המומצאת עם אגם רודברג.

מקום 26: דנה פרידר

"לפעמים הדבר הכי קשה הוא לשאת את הלחץ שאנחנו מפעילים על עצמנו. הלחץ להיות טובים יותר, להישאר במרוץ, לגלות שבכלל יש מרוץ, ולחץ להספיק כי אין זמן. אף פעם. חשבתי שהיכולת לעצור את כל הטירוף הזה ולקחת חופש היא העוצמה האמיתית. אני מתבוננת בתמונה הזאת ונזכרת שאני צריכה לקחת אוויר. ואז בכלל אני מרגישה שאני צפה במרק של קלישאות ומזכירה לעצמי שמחר הוא יום חדש ושהשמש עוד תזרח ושכדורגל משחקים 90 דקות. בצחוק".

כמו הכוכבות המצודדות ביותר שהצמיח מתוכו ערוץ הילדים (אליו הצטרפה השנה), גם דנה פרידר, 24, מתגאה באותו נתון שעוזר לקרוסאובר גם אל עולם המבוגרים: היא יפה עד כאב.

רבים מהאבות של הילדים שמעריצים אותה ישמחו למסיבת פיג'מות משלהם עם פרידר, וסדרת הילדים שהיוותה השראה לבדיחה סרת הטעם הזו ראתה החודש את תחילת עונתה השביעית, נתון מרשים שאפשר לזקוף גם לזכות פרידר והקסם הבלתי נדלה שלה.

מדובר במקרה ברור של יופי+אישיות, כי פרידר מצחיקה ומתוקה באופן שגורם לך לרצות לשבת איתה על בירה טובה. או שבע. אה, ובמהלך השנה היא סיימה זוגיות ארוכה עם קובי פרג'. זה לא אומר שיש לנו סיכוי, אבל מותר לחלום.

מה יפה בה: כך נראית בת השכן, בהנחה שבת השכן דוגמנית.

מה נכון בה: התפקיד שלה בקומדיית האימה החדשה "חתולים על סירת פדלים" מדגים שפרידר לא מוגבלת לילדים בלבד.

אף אחד לא מושלם: זה הזמן להתנסות בתכנים שפונים לקהל בוגר יותר.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד יפים ונכונים: