רוח המודעות החברתית נשבה על כולנו השנה, ובעוצמה רבה. ברוח זו הזמנו את נבחרי "היפים והנכונים 2011" להצטלם באופן שמרמז על האג'נדה החברתית שהם מאמינים בה, או על המשאלה הפרטית שלהם לעולם טוב יותר.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

מקום 10: בר רפאלי

"המשאלה שלי היא, ללא כל ספק, שישוחרר גלעד שליט".

ייתכן מאוד כי בר רפאלי היא היחידה ברשימה המקיפה הזו שיכולה להתגאות בכך שהיא שייכת לליגה של הגדולים באמת, הישג שאפשר לזקוף לזכות השלמות הפיזית שלה, ההתנהלות העסקית הנבונה ואיזה בחור אחד מפורסם איתו יצאה בחמש השנים האחרונות.

מבחינות רבות, ייתכן שרפאלי, 26, היא הכי יפה ברשימה הזו, והיא גם מאוד נכונה, אם כי סוף 2011 דווקא מתאפיין בירידה קלה במניותיה. חוץ מהפרידה המתוקשרת מליאו, שיאי השנה החולפת של רפאלי הסתכמו בחופשה פרועה עם ציון ברוך ביוון, נפילה כואבת מקורקינט, ציוצים בלתי פוסקים בטוויטר שלה ופרסומת תמוהה לטחינה. לא המתכון לתהילת עולם, אין ספק, אבל פראייר מי שמזלזל לשנייה אחת בבחורה שמרוויחה כ־300 אלף דולר לקמפיין, כבר עשתה מיליונים בקריירה שלה עד כה ומוכרת בכל רחבי העולם.

רפאלי אולי נהנית מהחיים אחרי דיקפריו ולא מתביישת לצלם את זה ולצייץ על זה, אבל אל תתבלבלו, עדיין מדובר באימפריה מתוקתקת ומצוחצחת של מקצוענות.

מה יפה בה: שיטוט מהיר ברשת יענה עבורכם על השאלה הזו, אם המידות המושלמות שלה עוד לא חקוקות על דפנות המוח שלכם.

מה נכון בה: תשאלו את הנסיך הארי. אם בית המלוכה הבריטי מביע עניין, מי אנחנו שנתווכח?

אף אחד לא מושלם: ב־2011 יצא "סשן", המותחן הפסיכולוגי המגוחך של חיים בוזגלו, בו כיכבה הרפאלי לצד השחקן סטיבן באוור. יכול להיות שהעולם שכח, אבל אנחנו לא.

מקום 17: קרן פלס

"מאז שאני ילדה פנטזתי על עולם של לגו. לנשום מתחת למים, לפסוע על שבילי חלב, לא להיכנע לשבלונות ולבנות לעצמי את מערכת החוקים. כשהתבגרתי קצת פגשתי בצרות העין, במרמור, בסירוס, שבני אדם עושים זה לזה אפילו בלי להרגיש. והחלום שלי הוא שכל אחד יהיה חופשי להגשים את החלום שלו. לא את זה שלימדו אותו לחלום".

קרן פלס, 31, היא כוח טבע בלתי ניתן לעצירה, שהחוזה בו עומד נפעם מול עוצמתו. היא פשוט חיה בגדול, במין מקצב פנימי סוער, רך ונשי כמו פעם, חזק ושועט קדימה כמו האשה החדשה.

בשנה האחרונה כתבה מוזיקה להצגות, היתה מועמדת לפרס התיאטרון על המוזיקה שכתבה ל"מעגל הגיר הקווקזי", דפקה השתטחות על הבמה בטקס יום העצמאות, כתבה ספר על פגועי נפש, התגרשה, ניהלה רומנים מתוקשרים אחד אחרי השני, עברה לגור עם האחרון, אחד נועם טור, כתבה טור אישי ב"7 ימים", היתה באוסטרליה וניו זילנד, בקמפיין ל־yes, ולא עצרה לנשום. אנחנו באמת מעריצים אותה על כוח החיים שלה. לפעמים אנחנו מפחדים שהיא יותר חזקה מכל הגברים בעיר, ושהיא תאכל אותם אחד אחד ותירק את העצמות הקטנות שלהם לים.

מה יפה בה: היא האשה הגדולה מן החלומות.

מה נכון בה: דוגמה למי שחי את חייו עד כלות.

אף אחד לא מושלם: ניקולאי לא מפחד מרגשות יותר מדי?

מקום 29: עברי לידר

"פשטות. התמונה היא בהשראת צלם בשם ארווין פן. הוא צלם אמריקאי שעבד בשיטה הישנה, והיה מצלם פורטרטים של אמנים. יש משהו בצילומים שלו שהיום לא מצלמים ככה יותר. היום הדברים נהיו יותר פלסטיים, מהונדסים וממוחשבים. התחשק לנו לעשות תמונה יותר קלאסית שלא עובדים עליה אחר כך ושמנסה לתפוס את הדבר הפשוט הזה, פורטרט כמו של פעם".

זו לא היתה השנה הכי טובה של עברי לידר. אבל טוב שכך. ממש לאחרונה קראנו ראיון ב"7 לילות" שבו התוודה על כישלון אלבומו האחרון וסיבוב ההופעות עם אמדורסקי, וזה ריגש אותנו לקרוא אמן במעמדו מדבר בכנות על הצורך להמציא את עצמו מחדש. ולידר, 37, עשה את זה השנה, ובגדול, עם (TYP (The Young Professionals, הרכב האלקטרו שהקים עם ג'וני גולדשטיין.

את החידוש לשיר D.I.S.C.O בטח כבר שמעתם, ומהקליפ המושקע שלו (בבימוי גיא שגיא) אי אפשר להתעלם, כי רמת הגימור היא לא משהו שאנחנו רגילים אליו בארץ. גם אם הוא לא תמיד כוס התה המוזיקלית שלנו, אנחנו מעריכים את חיפוש הדרך התמידי שלו, ומסירים את הכובע.

מה יפה בו: הכנות והנעליים.

מה נכון בו: יאנג & פרופשיונל.

אף אחד לא מושלם: נראה כאילו לעולם אינו מזיע.

___________________________________________________________________________________________________________

עוד יפים נכונים: