רוח המודעות החברתית נשבה על כולנו השנה, ובעוצמה רבה. ברוח זו הזמנו את נבחרי "היפים והנכונים 2011" להצטלם באופן שמרמז על האג'נדה החברתית שהם מאמינים בה, או על המשאלה הפרטית שלהם לעולם טוב יותר.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

מקום 3: אייל גולן

"בחרתי להצטלם בתוך מנהרות הכותל, במקום שמול קודש הקודשים, מקום אשר לפי חז"ל ממנו הושתת העולם והוא מרכז היקום. הקדושה במקום זה גדולה לאין שיעור, ותמיד מחזקת אותי. משאלתי הגדולה ביותר היא שגלעד שליט יחזור למשפחתו ואלינו במהרה, שייבנה בית המקדש, שישרור שקט במזרח התיכון ובמדינתנו, שנוכל להתמקד ברווחה, בחינוך, בבריאות ובדור העתיד. אני מאחל לכל עם ישראל שנה טובה ומתוקה. שנת בריאות הצלחה שגשוג ואהבה".

אייל גולן הוציא השנה את אלבומו ה־15 (!!!), "חלק מחיי", והביא אותו למעמד של אלבום פלטינה בתוך חודש אחד בלבד. בנוסף, הוא עשה היסטוריה מקומית כשכיכב בריאליטי הראשון שמתרחש בשידור חי בערוץ מסחרי, "אייל גולן קורא לך" בערוץ 24, תקתק קמפיין לדיאדורה, מילא את קיסריה ואת בריכת הסולטן בירושלים, סיפק את אקורד הסיום המז'ורי להפגנת המחאה הגדולה ביותר בתולדות ישראל, וגם הכניס לחיינו את מירנדה טאטום, איתה יצא לשנייה וחצי של משב רוח אמריקאי־פרחי ומתקתק.

גולן, 40, הוא אולי אחת האושיות הוותיקות ברשימות האנשים הנחשקים של מדינת ישראל, אבל זה לא אומר שאסור לנו להזכיר לכם למה אנחנו כל כך אוהבים אותו מדי פעם.

מה יפה בו: המטרוסקסואליות. אין כמו גבר שאוהב להתלבש.

מה נכון בו: הכישרון, ההתגייסות למחאת האוהלים וכמובן חשבון הבנק.

אף אחד לא מושלם: לא בטוח שאנחנו סגורים על הקעקוע שעל הפדחת. עיניים בגב, אחינו? באמת?

מקום 40: אור גרוסמן

"It's all a way of seeing". האדם יוצר לעצמו את המציאות בדרך שבחר להסתכל עליה. כשעצוב, גם שמח. כשרע, אז קצת טוב. כשמצחיק, מתחשק לבכות. תלוי איך מסתכלים על זה".

מעטים האנשים שיכולים לעבור ליד דוכן מגזינים שעל כריכתם מתנוססת אור גרוסמן במלוא הדרה, מבלי שידחפו בגסות איזה בחור שבא לקנות סיגריות, כדי להגיע כבר אל המוכר ולצאת מהמקום עם הוכחה לקיומו של אלוהים. כן, אור גרוסמן, 23, היא בדיוק זה, והשער שלנו איתה השנה היה אחד השווים, תודו. היא מתקתקת קמפיינים נחשקים כבר שנים (ביניהם רנואר, לצד עוז זהבי) וגם השנה תפקדה כמגנט מעכס עבור צלמי הפפראצי המקומיים.

לקראת השנה הבאה אנחנו מצפים ממנה לשדרוג - עם תפקיד בשרני של בחורה נכה בעונה השנייה של "עספור" הרותחת, גרוסמן עושה סימנים של מישהי שהולכת להישאר פה הרבה אחרי שקריירת הדוגמנות שלה תתייבש.

מה יפה בה: הגבות המופלאות האלו. תחשבו ברוק שילדס, רק יותר טוב.

מה נכון בה: השערים הסקסיים להדהים שגרוסמן מספקת, אצלנו וב"בלייזר". וואו.

אף אחד לא מושלם: כישורי המשחק שלה ב"נשות הטייסים" ו"הכל דבש" לא העיפו אותנו. מצד שני, עוד לא ראינו פריים מ"עספור".

מקום 14: מלי לוי

"האג'נדה שלי היא קידום זכויות בעלי החיים במדינת ישראל. מאז ומתמיד ליבי יצא אל החלש ואל החסר אונים, ולצערי זה המעמד של החיות בארץ. כל הרעיון היה לשים את עצמי במצב שלהם בזמן נתון, לקבל את מה שזה עושה לי, להנציח את זה בתמונה ולקוות שזה יעשה למי שרואה את זה את אותו הדבר".

מלי לוי. כמה פשוט, ככה יפה, השם כמו גם הבחורה. לוי, 31, תמיד היתה אחת מהיפהפיות הכי חסרות־פוזה שמסתובבות פה, ואת הגישה הזו דאגה לגבות בכל העת באמצעות חריצות ומקצוענות ללא רבב. הוכחה לכך תמצאו בקריירת המשחק שלה, שרק הלכה והתקדמה במהלך השנים. בקרוב, למשל, תפציע בעונה השלישית של "סרוגים", ובשנה האחרונה הספיקה לגלם את דנה ב"המשרד" המשובחת ואת דפי ב"החברים של נאור". וזה עוד דבר ששמחנו לגלות בקשר ללוי: היא גם יכולה להיות מצחיקה, חוץ ממהממת.

מה יפה בה: זה שהיא כבר אמא לשניים ושאם לא הייתם יודעים, אז בחיים לא הייתם מנחשים.

מה נכון בה: זה שהיא יכלה להקטין ולעכבר את עצמה עבור התפקיד ב"המשרד".

אף אחד לא מושלם: זהו, שהיה קצת קשה לצפות בדנה מ"המשרד" בלי לצפות שהיא תוריד את המשקפיים, תפזר את השיער ותוציא את היפהפייה הזוהרת שבה לסיבוב.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: