דקות הסיום בפרק רבע הגמר האחרון של "מאסטר שף" היו לא פחות מפורנו רגשי נלוז. הטרגדיה: גילי, הרופאה האובר דרמטית והאשה האחרונה בין המתמודדים, הודחה. עכשיו, במקום להכין עוגות קונקורד, ביצי פאברז'ה ובצל ממולא בקציצת אנטריקוט יבשה, היא תצטרך לחזור לקחת דם ולאסוף צואה ולהגיש ג'לי כתום בתפקידה כסטאז'רית בבית החולים.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

אין ספק שמדובר באירוע קודר, שמצדיק רבע שעה שלה מתייפחת בפריים טיים ונפרדת מכל שופט לחוד משך דקות ארוכות. הו, הזוועה.

אבל פרידות אובר־מרגשות שכאלה הן התרחשות הגיונית במיוחד בעולם של "מאסטר שף", שמצליחה כבר עונה שנייה ברציפות להיות הצפייה הכי כיפית על המסך: זו פשוט תוכנית חיובית ואוהבת אדם, שתי הגדרות שנשמעות כמעט זרות לעולם הריאליטי, שכולו תככים, מזימות ובריתות מאחורי הגב.

כאן לא תמצאו מתמודד עוזב בכעס, מתלונן על אפליה של השופטים נגדו ומלכלך על חבריו שבגדו בו. את הטראש הזה תשאירו ל"הדור הבא 24/7" (גם היא נגמרת השבוע, אם למישהו עוד אכפת).

ובכל זאת, זה עובד. ולא ברור אם זו הנחמדות של המשתתפים זה לזה ולשופטים (רושפלד, אגב, התברר כתוספת מבורכת), הליהוק המגוון, או המשימות היצירתיות (הסנדוויצ'ים שבו את ליבי במיוחד), שהפכו את הפורמט הזה למנצח. ממתי נהיינו כזה עם אוהב אדם?

בעונה הראשונה כולם עוד אמרו שההצלחה המסחררת היתה בעיקר בזכות העובדה שהתוכנית הזו לא קיבלה את הטיפול הסטנדרטי והמפנק של קשת, שכולל מריחה של תוכן מועט על שניים או שלושה פרקים בשבוע ופרומואים בלתי נגמרים, שדוחפים לך את התוכנית לגרון משל היית אווז מפוטם.

ובכן, "מאסטר שף 2" פומפמה ללא הפסק, וגם זכתה לכל מיני תוכניות לוויין שצצו בסופי השבוע, ובכל זאת שמרה על מאפייני האנטי־קשת החשובים ביותר שלה: ללא הצבעות ב־SMSים, עם הדחה בכל פרק ובלי מריחות מיותרות (אם לא מחשיבים את האודישנים שנמשכו נצח).

בארוחות המשפחתיות אצלנו בבית זו נשארה התוכנית היחידה שכולם כולם צופים בה בלי להתבייש. איכשהו היא הצליחה לא להמאיס את עצמה כמעט על אף אחד.

הפרידה מגילי היתה קורעת לב, וגם הפרידה מ"מאסטר שף" לא תהיה פשוטה. אליהב כנראה ייקח את הגמר בשבת הקרובה, וגם מגיע לו (אם כי יש סיכוי טוב שדווקא אבי או עמנואל יפתיעו), וכולנו נחזור לחכות ל"האח הגדול" ול"הישרדות VIP" ול"המרוץ למיליון", ולשאר התוכניות שלעולם לא יכינו בהן מנת קינוח מעגבנייה.

__________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: