רון שחר, 40, הוא המנחה החדש של "המרוץ למיליון", במקומו של רז מאירמן, שהוחלף על ידי רשת אחרי עונה אחת בלבד. החילוף הזה הוא צעד חריג בנוף הריאליטי, כשממול המנחים (תחשבו ארז טל ואסי עזר, או גיא זו־ארץ ב"הישרדות") דוהרים עם התוכנית שהופקדה בידיהם כל הדרך ללסגור את המשכנתה תוך שתי עונות.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

לפי מקורבים להפקת התוכנית, שחר זכה בתפקיד כי הוא מביא משהו "ישראלי ואמיתי" עם המון רגש מלמעלה ("רוקדים עם כוכבים", דמעות, מצלצל מוכר?). טענות בדבר הפלסטיות והמכניות בהנחיה של מאירמן הן על אחריותכם בלבד. כך או כך, ב־4.10 יזניק שחר 11 זוגות לרוץ על המסך שלכם במשך שלושה חודשים אחרי הגזר המוכר היטב - מיליון שקל.

שחר בכלל ניסה להשיג את התפקיד כבר לפני העונה הראשונה וכשל. "אני חושב שבעונה הראשונה עשיתי טעות כשבאתי כשחקן, ולא כרון", מסביר לי שחר את הברקס שקיבל בזמנו מאנשי התוכנית. אבל לא הכל כל כך נורא. בזכות העובדה שלא קיבל את הג'וב ונשאר לצפות בעונה מהסלון בבית, קלט בזמנו את מי שתהפוך לעתיד לזוגתו, מיה קרמר.

"ישבתי עם אשתי הראשונה וראינו את העונה הראשונה, ואני זוכר שפתאום היא אמרה לי, 'תראה את המיה הזאת, כזאת אשה אתה צריך. פלפלית, ספורטיבית, מצחיקה'. אני לא יודע אם היא היתה רצינית או לא, אבל בדיעבד מתברר שהיא צדקה".

קרמר, אגב, היא גם זו שעודדה את בעלה הטרי לנסות ולגשת שוב לאודישנים. "אף פעם לא הנחיתי תוכנית בעבר וזה היה משהו חדש בשבילי. וגם בדיוק נולדה לנו הילה, ולא התלהבתי מהרעיון לטוס לחו"ל לכמה חודשים ולפספס את תקופת הינקות שלה".

למרות החששות, הדחיפה של קרמר כנראה עשתה את העבודה, שחר ניגש למיונים וקיבל את הג'וב הנחשק. "אני חושב שכל התעשייה היתה רוצה לקבל את הג'וב הזה", מסכם עבורי שחר את הנושא.

אתה יודע שישוו בינך לבין רז מאירמן.

"אני מתאר לעצמי שיחגגו עליי אחרי שידור הפרק הראשון. העונה הראשונה היתה מאוד יפה, אנשים יפים, משימות גדולות מהחיים, מנחה יפה, ההשפעה האמריקאית היתה מאוד בולטת שם. השנייה היא באמת יותר ישראלית, אנשים מאוד חשופים, מאוד ישירים.

"אני לא יודע למה החליפו את רז, אבל אני מביא את רון, שזה אומר המון רגישות, חום ואנושיות. אני יותר מחוספס".

אתה מטנף על הריאליטי והלכת להנחות אחד.

"אני חושב ש'המרוץ למיליון' הוא הכי פחות ריאליטי מהז'אנר, מהסיבה הפשוטה שאין יותר מדי זמן להתבחבש בתוך אסטרטגיות, בתוך רכילויות והתעסקויות מי בעד מי ומי נגד מי. אנשים שם רצים כל הזמן, וכשאתה רץ כל הזמן אתה לא חושב הרבה. זה לא כמו להיות תקוע כל היום באולפן כמו ב'האח הגדול' ולשחות בבריכת סחלה של עצמך.

"החשיפה המהירה של יוצאי הריאליטי הרסנית לאישיות ולהתנהלות שלהם. אשמח לעשות דוקו על אלה שנגעו בתהילה לזמן קצר וחזרו לחשכה תקשורתית. אני בטוח שנותרו בהם צלקות".

מה לקחת איתך מהחוויה האינטנסיבית הזו?

"למדתי שצריך מדי פעם לעצור שנייה, להתיישב ולנשום. למדתי ליהנות מהשעות שאני עם הילה היום, לגמרי, פיללתי לזה בכל רגע במרוץ. רק להיות איתה, להריח את הריח שלה. אני מנסה עכשיו לרקוח פורמולה עם בקבוקון קטן שיכיל את הריח שלה. מי שיצליח להמציא דבר כזה יהיה מיליונר".

העוגן בחייו

לפני שנגיע לבת המתוקה של רון, אתם חייבים להתעדכן בסיפור האהבה שלו ושל מיה. כארבעה חודשים לאחר הגירושין הכואבים מאשתו הראשונה, דפנה דנון, ובפעם הראשונה שהרשה לעצמו רון לצאת מהבית לנשום טיפה אוויר ולהשתחרר מהדיכאון, פגש את קרמר באיזה פאב בעיר.

"עמדתי בדיכאון על הקיר, עם בקבוק בירה ביד, ופתאום קלטתי את מיה. זיהיתי אותה מ'המרוץ', אבל ממש לא הייתי במצב נפשי ללכת ולהתחיל עם מישהי", מסביר רון איך התחיל הרומן. "בשלב מסוים שמתי לב שהיא קלטה אותי גם, ואחרי מלא זמן של חילופי מבטים, היא עברה לידי ודרכה עליי בכוונה! אמרתי לה ששמתי לב אליה, היא לא צריכה לנקוט באלימות, והיא שאלה אז למה לא ניגשתי. עניתי שאני לא במצב להכיר, ושהיא לא תמצא איש שיחה פה, שתמשיך הלאה".

לאחר כמה דקות של שיחה ביקשה קרמר טרמפ הביתה, וכמובן שהג'נטלמן מיד הסכים. "באוטו פתאום קלטתי את השפתיים שלה, נדלקתי עליה והצעתי שנמשיך לעוד איזה מקום. נסענו לפאב אחר". ופה העלילה נהיית משעשעת. מכירים את האזהרה של הרופא לא לשתות אלכוהול כשאתם על אנטיביוטיקה? כמו רובכם, שחר בחר להתעלם ממנה ובתמורה איבד את ההכרה רק כדי להתעורר כעבור זמן מה עם פרצופה של קרמר מביט בו בתדהמה. דייט ראשון קלאסי.

לפני כשנה השניים נישאו בטקס אזרחי בניו יורק ("לא יכולתי לגשת לרבנות שוב, הם היו צוחקים עליי ואומרים, 'מה קרה, היית פה לפני כמה דקות") ולפני עשרה חודשים נולדה הילה. "אחרי שהקמתי את המשפחה, התחלתי להבין את השינוי בחיים שלי. פתאום קלטתי שזה כבר לא רק 'רון', יש אנשים שתלויים בי. אני מטבעי בן אדם מאוד תזזיתי, תמיד מחפש משהו לעשות, לאן שהוא ללכת, ועכשיו שיש לי את העוגן הזה, אני יותר ביתי, יותר מבוית אפשר להגיד.

"הילה היא המתנה הכי גדולה שיכולתי לבקש. כראש קהילת החרדתיים בארץ, אני נאבק בחרדות ובפחדים לבריאותה ואושרה. מיה אומרת שאהיה אבא נדבק שיוצא לטיולי בית ספר. ברור. כבר נרשמתי!".

"המרוץ למיליון 2", ראשון ושלישי, 21:00, ערוץ 2

"נדלקתי עליה". רון שחר וזוגתו, מיה קרמר (צילום: רפי דלויה)
"נדלקתי עליה". רון שחר וזוגתו, מיה קרמר (צילום: רפי דלויה)

* את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של פנאי פלוס

צילום: אוהד רומנו

עיבוד מחשב: שיין הורוביץ

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: