טייטס שחורים וחולצת טריקו שחורה, זה מה שמגי קיו לובשת כשהיא מתיישבת על הכורסה מולי ברגליים יחפות ומשוכלות. מדהים כמה פשטות יש בבחורה שפניה וגופה הדקיק עיטרו למעלה מ־200 שערים של המגזינים הכי נחשבים ברחבי העולם. גם עם פנים נקיות כמעט מאיפור, היופי שלה עוצר נשימה. יש שיגידו שעם כל כך הרבה סטייל טבעי אין לה לשם מה להתאמץ. הנטייה שלי היא להסכים איתם.

בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

קיו מחזיקה ספל קפה ענק ומתנצלת על האיחור הקל בשעת הראיון. "אני סובלת מג'ט לג נוראי", היא מסבירה. "טסתי מלוס אנג'לס לטוקיו, להונג קונג, משם לבייג'ין ומבייג'ין הגעתי ללונדון". אז הראיון המאוד אישי הזה עם מגי קיו מתקיים בלונדון השטופה בשמש קייצית, בבית המלון סוהו שכבר מזמן מיצב את עצמו כמלון לקיום ראיונות מהסוג הזה.

הסיבה למפגש היא הסדרה "ניקיטה" שעלתה לפני שבועיים ב־HOT ובה קיו נכנסת לנעליים של הסוכנת הקטלנית בעיבוד המי יודע כמה להרפתקאותיה כשלצידה מככבת גם לינדסי פונסקה. למי שלא מכיר, ניקיטה, נערה מתבגרת ומלאת תסביכים, ניצלה מעונש מוות על ידי סוכנות סודית אמריקאית הידועה בשם "המחלקה" מפני שהיא מאמינה כי היא מקבלת הזדמנות שנייה להתחיל בחיים חדשים ולשרת את המדינה. עד מהרה מתגלה לה שמאמנים אותה כמתנקשת וסוכנת. אחרי שנבגדה על ידי האנשים היחידים שבהם חשבה שהיא יכולה לבטוח, היא בורחת כדי לחפש נקמה ולהרוס את המבצע החשאי שלהם.

זו כמובן לא הפעם הראשונה שניקיטה מגיעה למסכים. לוק בסון יצר אותה ב־1990 כפאם־פאטל צרפתייה עם מזג חם. ב־1993, נכנסה ברידג'ט פונדה לנעלי הסוכנת ברימייק אמריקאי לסרט המצליח וב־1997 עשתה זאת פיטה ווילסון החטובה והבלונדינית בסדרת הטלוויזיה המצליחה של וורנר בראדרס.

אני מנסה לברר עם קיו מה המיוחד בניקיטה שלה ולמה בכלל צריך לספר את סיפורה פעם נוספת. "הסיבה העיקרית שלקחתי את התפקיד היא כי אנחנו מביאים טייק חדש על ניקיטה", היא אומרת. "זו אומנם אותה הדמות, אבל אנחנו מתחילים מהיכן שהסדרה הקודמת והסרט הפסיקו. היא היתה אז עדיין במחלקה הממשלתית שאימנה אותה ופה היא עורקת, יורדת למחתרת, וזו הפעם הראשונה שאנחנו רואים אותה בחוץ, לבדה והשאלה היא מה היא תעשה עם כל החופש הזה ועם המטרה שלה לחסל את הסוכנות שהרסה לה את החיים".

לא השתכנעתי.

"מה? מי לא ירצה לראות נשים הולכות מכות כמו שצריך? אני לחלוטין מבינה למה גברים אוהבים לראות את הסדרה, הם יותר קלים, אבל מה שמגניב הוא שגם נשים מתחברות אליה. אני כל הזמן מקבלת פידבקים מבחורות שעוקבות אחריה וגם מבחורים שמרוצים מזה שחברות שלהם מסכימות לראות אותה איתם. שמת לב שבשנייה הפכתי את כל הבחורים לשטוחים?", היא פורצת בצחוק קולני.

כוכבת בפעולה

"ניקיטה" מצטלמת בטורונטו, קנדה. זה אומר שהקאסט שלה מגיע לעבודה גם כשבחוץ מינוס 20 ומשהו מעלות. עם 22 פרקים תוך תשעה חודשים ו־15 שעות צילום ביום, לא כולל חזרות, מדובר בעבודה תובענית, עוד לפני שקיו התחילה בכלל את החימום לקראת סצנות המכות שאתם כל כך אוהבים.

קשה לך למצוא את האיזון בין הדרישה הפיזית שבתפקיד לחלקים הרגשיים שבו?

"לחלוטין! בעיקר שיש לך קטעי פעולה שאתה מצלם בבוקר, בערב אותה הדמות איתה צילמת בבוקר כבר מתה ואז אתה מתבקש להתמודד עם סצנה רגשית בת חמישה עמודים בזמן שכבר כל הגוף שלך כואב. אני מוכנה להרוג מפיקים בגלל הדברים האלה, אני רוצה להרוג גם את האנשים שאחראים על לוחות הזמנים. אבל, מה לעשות, יש הרבה ימים כאלה ואתה מרגיש כמו רובוט וחייב לעשות את זה. מעולם לא הייתי כל כך עייפה כמו בתקופה האחרונה".

הרוצחת התורנית נולדה בהונולולו של 1979 כמרגרט דניס קוויגלי. בת לאבא עובד ממשלתי עם שורשים פולניים ואיריים ולאמא מהגרת וייטנאמית. קיו גדלה עם ארבעה אחים ואחיות. אחרי שחברה הציעה לה לנסות את מזלה בדוגמנות, עברה קיו בגיל 17 לטוקיו והחלה לדגמן. אחרי התנסות לא קלה שם היא עברה להונג קונג. "היו לי 20 דולר בכיס", היא מספרת, "לא ידעתי את השפה. באופן בסיסי עשיתי את מה שאמא שלי עשתה כשהיא עברה מוייטנאם". המזל הגדול של קיו הגיע בדמותו של ג'קי צ'אן. צ'אן ואנשי חברת ההפקה שלו ראו משהו בקיו שחשבו שיכול להפוך אותה לכוכבת פעולה גדולה.

"לא היה לי שום רקע באומנויות לחימה. אני לא חושבת שיכולתי אפילו להתכופף ולגעת בכפות הרגליים. אני זוכרת שכשג'קי מצא אותי ורצה לאמן אותי כלוחמת לא ממש הבנתי למה. לא היה לי מושג. הם אמרו שיש בי איזו שהיא קשיחות אמיתית שהם מאמינים בה ושמתאימה לשחקנית אקשן. הייתי כל כך מבולבלת אבל הם צדקו. מתברר שהיה שם כוח שהם הרגישו אותו. שמעתי את זה מכמה במאים מאז".

אתם עדיין קרובים, את וצ'אן?

"לגמרי. לא ראיתי אותו איזה שנתיים כי הוא העביר את המשרדים שלו לסין ויש לו צוות שונה לגמרי. הוא נורא עסוק ואני בתוכנית, כך שלוח הזמנים שלנו לא ממש מצליח להתחבר אבל, אנחנו לגמרי קרובים, אני תמיד אהיה חייבת לו".

_____________________________________________________________________________________________________________________________

עוד פנאי פלוס:

_____________________________________________________________________________________________________________________________

בכוחות עצמה

ב־1998 החלה קיו את הקריירה שלה בסדרת הטלוויזיה "בית הדרקון", שהפכה ללהיט ענק באסיה, הפכה את קיו לכוכבת והביאה לה תפקידים נוספים בקולנוע ובטלוויזיה האסיאתיים. צ'אן כל כך התרשם ממנה שליהק אותה ל"שעת השיא 2". ב־2006 גנבה קיו את ההצגה כשבאחת הסצנות ב"משימה בלתי אפשרית 3", שם גילמה את זן, הצלע הנשית היחידה בחבורתו של טום קרוז, יצאה מפרארי כתומה לבושה בשמלת ערב סקסית באדום לוהט. הסצנה הזו שמטה לסתות של מספיק מפיקים הוליוודיים וקיו החלה את הפריצה שלה אל התודעה האמריקאית, עובדה, היא קיבלה את תפקיד הנבל ב"מת לחיות 4" מול ברוס וויליס.

לאחרונה ניתן היה לראות אותה ב"הכומר" ככוהנת יפהפה שמחסלת ערפדים לצידו של פול בטאני. כבר הבנתם שהקריירה שלה תפסה כיוון פעיל, בועט ומזיע. לא תראו אותה מזילה דמעה על פרח שנרמס בדרמה בכיינית על לונדון בסתיו. גם לא תקראו יותר מדי כפילים סביבה, כנהוג. רוב הפעלולים היא מבצעת בעצמה ללא כפילים.

"יש לי כפילה בסדרה אבל, לצערה, לא יוצא לה לעשות שום דבר. אני עושה הכל. היא צעירה והיא די חדשה בביזנס אז יוצא לה ללמוד המון ממני ואני חושבת שהיא מבסוטה מזה. פרשתי את חסותי עליה. בצורת העבודה שלי אני לא משתעשעת ולא מבזבזת זמן ורצוי שאנשים יקלטו מהר מה צריך לקרות ואיך. במיוחד עם קהילת הפעלולנים. בגלל שהיה לי כל כך הרבה ניסיון עם אקשן, אז אני די קשוחה איתם. עם 'ניקיטה' הייתי ממש בת מזל. לא הצלחתי להיפצע בצורה קשה, תודה לאל. האחוזים להיפגע בסדרה מהסוג הזה עולים כי כל יום, כל יום, יש המון אקשן שמצולם. אז מאוד דאגתי בעניין והייתי בת מזל לצאת מהעונה הראשונה בלי פגיעה משמעותית".

האם אי פעם סבלת מפגיעה רצינית כתוצאה מהעבודה?

"כן. גם את זה אני חייבת לג'קי כי זה היה סרט שהוא הפיק. קפצתי ממסוק בסרט ופוצצתי את עור התוף שלי. רק חלק ממנו התאחה. אני חושבת שאעבור ניתוח כדי לאחות אותו לגמרי. עשינו המון דברים טיפשיים בזמנו, ג'קי ואני. היום הסטודיו לא ייתן לי לעשות את דברים כאלה, גם אם מאוד ארצה".

ומה עם אנשים ששיחקו מולך. האם אי פעם פצעת משהו?

"כן, פגעתי בכמה", היא צוחקת ולא ממש ממבוכה. "האמת שעשיתי לעצמי עין הרע בגלל שכשהתחלנו לצלם את הסדרה אנשים שאלו אותי אם אי פעם פגעתי במישהו ואני בגאווה עניתי: לא, 14 שנה במקצוע ולא פצעתי אף אחד! כבר בפיילוט הכנסתי לאחד השחקנים האורחים אגרוף חזק ישר בפנים. הוא היה ענק, יותר מ־1.90 מ' וממש הורדתי אותו בנוק אאוט. הוא נפל על הקרקע ולא הצליח להתרומם וזה היה רק בחזרה, אפילו לא התחלנו את הצילומים.

"הייתי אמורה להסתובב על עיוור ולהכות אותו בבטן ואמרתי לו כשאני מכה אותך בבטן, אל תתכופף פשוט תלך אחורה כי אתה כל כך גבוה שאם תתכופף אני אכה אותך בפנים. והוא היה כל כך עצבני ואז עשינו חזרה בזמן אמיתי והוא התכופף ובעצם קפץ ישר לתוך האגרוף שלי. העין שלו היתה כל כך שחורה והוא דימם, הפרצוף שלו היה כולו נפוח והוא לא הצליח לפתוח את העין ושום דבר לא עזר, לא קרח, לא איפור, הוא לא הצליח לעשות את יתר התפקיד, היינו צריכים לחתוך אותו החוצה. קניתי לו פרחים והתחנפתי אליו כל כך. מאז הרבצתי לעוד כמה בחורים".

פעלולן הוליוודי שזוכה ליחס יותר מלטף מקיו הוא דייוויד לייץ', בן זוגה בשנתיים האחרונות. הוא גם נשאר מאחור עם שניים הכלבים של קיו ומטפל בהם בזמן שהיא מצטלמת בטורונטו. כלב אחד קיו לקחה איתה ובכלל מדובר בחובבת חיות מהזן הנלהב, צמחונית גאה שחשפה את גופה המפעים בקמפיין פרסומי נגד פרוות ואף הצליחה למנוע לחלוטין כל שימוש בפרוות בסרטים ובסדרות בהן היא מככבת.

"זה לא קל", מתוודה קיו. "אני כל כך אוהבת את הכלבים שלי ורוצה להיות איתם כל הזמן. אני חושבת שלצילומי העונה החדשה שיתחילו החודש כבר אקח את כל השלושה איתי".

את מצלמת במרבית חודשי השנה במרבית שעות היממה. מה את עושה כדי לפרוק מתח בזמנך החופשי?

"יוגה, מדיטציה וקריאה. יש לי עכשיו שלושה שבועות חופשיים עד לתחילת הצילומים של העונה החדשה ואני רק רוצה להיות בבית בלוס אנג'לס עם החבר והכלבים שלי. יש לי בית שיושב על גבעה ומוקף בעצים ומרגיש כל כך שליו".

את מפחדת ממשהו?

"כן. אני פריקית של תזונה נכונה ואפילו גרמתי לכך שעל הסט כל האנשים התחילו לאכול בריא וירדו במשקל. אבל לפני כמה שבועות הייתי בניו יורק וראיתי אוטובוס עובר עם פרסומת לדאנקן דונטס שאמרה, "אמריקה חיה על דאנקן". זה מפחיד אותי!".

"ניקיטה", חמישי, 20:30, HOT3