"אייל הוא כמו ילד בחנות צעצועים", מדווח מקורב לזמר. "החיים לצידו זה לונה פארק, מי שמצטרף אליו, החיים שלו משתנים מקצה לקצה", מודיע מקורב אחר ומחייך בסיפוק.

"אני לגמרי מפצה את עצמי", גולן מסנגר על עצמו. "קראתי באיזשהו מקום שאומרים שהראפרים בארצות הברית קונים הרבה יהלומים ושטויות בגלל שהם גדלו בשכונות עוני, ואז פתאום הם מתפרסמים ומתעשרים ומרשים לעצמם טבעות יהלומים. אני חושב שזה אני. יש לי את הרכב הגדול, שזה לימו־ואן, ואת היהלומים". הוא לוקח נשימה וממשיך. "אני חולה על יהלומים. יש עוד הרבה דברים שאני קונה כי אני מרגיש שאני רוצה".

על מה אתה מפצה, מה חסר לך באמת?

"לא חסר לי כלום. אני הכי שלם עם החיים שלי. אני בתקופה הכי טובה בחיים שלי, באמת, אבל עדיין לא מרשה לעצמי להגיד לא לעצמי".

בטח ממש כיף כשיש אבא כמוך.

"ככה אני הורס לאילנית (לוי, גרושתו - ש.פ)", הוא מצחקק לעצמו ומתרווח על הספה הלבנה שבמרפסת המושקעת, "אבל מה אעשה, אני לא יכול להגיד להם לא. אני ממש דוגמה רעה, ואסביר לך למה. אני חושב שזה בגלל שלא גדלתי בבית עם כסף, למרות שקיבלתי מה שרציתי. אתה מבין, יש לי אמא, אבא וסבא מדהימים, שלא החסירו לי דבר למרות שלא היה כסף למותרות. היום הבן שלי מבקש ואני ישר אומר לו כן".

בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

"אני לא טלית שכולה תכלת"

החיים של אייל גולן הם קצת כמו החיים ההפוכים של בנג'מין באטן. מי שהתחיל את הקריירה שלו עם פאסון מפוהק של דוד מעונב, אשה יפה, שני ילדים ודירה ברחובות, התעורר בגיל 40 והחליט שהוא לא מוכן לחיות ככה יותר. לאחר שוויתר על האנטרקוט האיכותי העונה לשם אילנית לוי ופינק את עצמו בפרוסות עם שוקולד א־לה הדוגמנית טייטום מירנדה, ארז גולן את מיטלטליו ושלח את עצמו לגלות בתל אביב. מי שזכו לאכלס את גולן הם מגדלי YOO היוקרתיים, רק ארבע קומות מתחת למיקי בוגנים וכמה מטרים מבר רפאלי.

“זו עיר לא פיירית", הוא פוסק. "כשאני ברחובות אני אומר 'מה, עכשיו לנסוע חצי שעה לתל אביב?'. פה יש הכל זמין".

מה השתנה מאז שעברת?

“התחלתי לצאת יותר. הייתי משתעמם ברחובות בשקט עם עצמי. לא שזה רע, כי זה בעצם היה השקט שלי. עכשיו כשאני בתל אביב יש הרבה יותר בילויים, יציאות, ים וכאלה".

סצנת המסיבות התל אביבית שמחה לחבק את גולן, שאוהב לפנק את החברים שלו על הבר בשתייה על חשבונו. במו עיניי ראיתי איך הוא שולף סטיפת מזומנים ומשלם על כמה וכמה כוסות רד בול וודקה למקורבים. אך בצד האפל יותר של הקלאב היה גם מי שחשב שמצא מקור הכנסה חדש. ערב אחד, בזמן שגולן בילה באחד המועדונים הגדולים בעיר, פנה אליו בליין צעיר והציע לו סמים. "הלכתי לשומר ואמרתי לו, 'תשמע, הבנאדם הזה מציע לי סמים'", הוא מספר. "הם פירקו אותו לגזרים ברמה ששיניים עפו באוויר. הכל בעולם תגיד עליי, סמים לא! זה משהו שאני לא מוכן לקבל".

כל הכבוד.

"ראיתי את זה מקרוב בגיל מאוד צעיר, וראיתי איך אח של אבא שלי ואחד האנשים הכי אהובים עליי בעולם משתנה לי מול העיניים. דרך הגדילה שלי הוא התחיל עם סמים והפך לנרקומן כבד מאוד". הוא לוקח נשימה עמוקה. "בעניין של הסמים יש שתי אפשרויות: או שאתה נגעל מזה, או שאתה רוצה לבדוק מה הוא מרגיש".

ואתה נגעל.

"אני לא טלית שכולה תכלת, לא אגיד לך שלא ניסיתי ג'וינט. אין ילד שיבוא ויגיד לך שלא ניסה. כשאני מדבר על סמים אני מדבר על אקסטות, שמקסטות וכדורים. בחיים לא אגע. גם אני הייתי בן 21 וגם אני ישבתי עם חברים ועישנתי ג'וינט. זה לא התאים לי. אני בנאדם שמאוד אוהב וחרד לבריאות שלו".

___________________________________________________________________________________________________________

עוד פנאי פלוס:

___________________________________________________________________________________________________________

"יש מקום לכולם"

הוא אומנם מבלה לא מעט, אבל למרות עשרות תמונות הפפראצי שיש לגולן בחנויות בגדים, בבתי קפה ובמסיבות, אל תחשבו שהחיים שלו הם רק פאן ופינוקים. בחודש הקרוב הוא ידלג בין לא פחות מ־20 הופעות, אחת ביום שני הקרוב בקיסריה, אחת במונטה קרלו ושלוש באילת. אם תכפילו את המספר הזה במחיר שהוא גובה עבור כל הופעה, ותוסיפו את הקמפיין שלו לדיאדורה, תקבלו משכורת חודשית שיכולה לממן לא מעט תיקי לואי ויטון, פלייסטיישנים ואפילו את המופע הכי גדול שנראה כאן. אבל הוא לא ממש בעניין. של מופעי ענק, הכוונה. "אין לי מה להוכיח", הוא מסכם את הנושא, "אני חושב שהתחרות בין הזמרים למי יש יותר גדול היא מטומטמת. אני מתעסק בשירים, לא בשואו. עשיתי שבע פעמים את נוקיה בשנה שעברה, וחזרתי לקיסריה".

למה?

"אני חושב שקיסריה יותר מתאים לי. לא בגלל הגודל. החום של הקהל בקיסריה הרבה יותר מתאים לי. הקרבה לקהל יותר גדולה. לא מעניין אותי איפה אחרים מופיעים".

בטוח שגם אתה רוצה להיות חלוץ וראשון, לא?

“ממש לא. אמרו לי שאני הראשון בבריכת הסולטן, אז אמרתי שאני ממש לא. שרית חדד היתה שם, ומשה פרץ וקובי פרץ, איציק קלה. לא מחפש להיות ראשון. שיופיעו בירח מצידי, לא מעניין אותי איפה זה קורה. יש מקום לכולם. אני מסתכל על משה, עומר אדם ודודו אהרון, הם ילדים שגדלו לי בידיים. האמרגן של משה היה מתופף שלי, כמעט שנה משה היה מגיע להופעות שלי, עומד בצד ומסתכל. הייתי מעלה אותו מדי פעם לשיר, דודו אהרון זה בחור שהופעתי בבר מצווה שלו, ואבא שלו הוא חבר טוב שלי".

מה דעתך עליו ב"חי בLA LA לנד?"

"אני לא שופט אף אחד שהלך לתוכנית כזו, כי יש רצון להצליח, אל תשכח שדודו חתם על החוזה לתוכנית הזו שנה לפני שהיה זמר השנה, לפני קיסריה ונוקיה, וכל דבר שאתה רוצה לעשות כדי להצליח ולפרוץ זה לגיטימי. הוא חשב שזה לגיטימי ולא ציפה לשנה כזו".

אתה חושב שהוא מצטער על זה?

"אני בטוח".

זה קצת מביך.

אייל צוחק. "תשמע, אני מפרגן לכולם! עומר אדם זה בחור שאני מחבק בכל הזדמנות. בהופעות שלי אמרתי לקהל שילכו לראות את עומר בקיסריה".

איך אתה מרגיש כשקוראים לך בכל מקום "המלך"?

"שטויות. מלך יש אחד, בורא עולם. אבל זמר מצליח אני כבר הרבה שנים, וזה לא מלחיץ, כי לזה כיוונתי ולזה רציתי להגיע. מה שיותר קשה זה לשמור על המעמד הזה במשך 16 שנה מאשר להגיע אליו. מה שקשה פה זו העבודה: ללכת להופעות, להצטלם ולהקליט שירים טובים ונכונים. יחד עם כל זה, למרות העומס בעבודה, מצאתי את הזמן ללכת ב־3:00 בבוקר להקליט שיר חדש".

לא בודד לך?

"לפעמים כן, לפעמים לא, אני מפחד להיות לבד, אני לא בנאדם של לבד, אני הרבה יותר בנאדם של חברים. אוהב חברים לידי, אוהב שחברים נמצאים אצלי".

וחברות? אהבה לא חסרה לך?

"גם היא תגיע. זוגיות זה מאוד קשה. לא קל לתחזק זוגיות איך שאני חי".

מה הטיפוס שלך?

"בלי קשר לאילנית? כולם יגידו לך אנג'לינה ג'ולי, אבל לא. דווקא ההיא מהרובוטריקים, נו, איך קוראים לה?".

מייגן פוקס?

"היא! לגמרי!".

אפרופו אמריקאיות, מה הסיפור עם טייטום?

"הכרנו בלוס אנג'לס, היינו שם שבוע, אחר כך חודש תקשרנו בסקייפ. היא בחורה מקסימה באמת, עזוב את הקטע שזה חלף. חוץ מזה שהיא נראית טוב, היא גם ילדה טובה, מלומדת, עם ראש טוב, מצחיקה, כל דבר שגבר מחפש בבחורה".

איך תקשרתם?

"באנגלית, אני ממש טוב! קורא ומבין מצוין".

אייל גולן קרא לה. טייטום מירנדה (צילום: עדו לביא)
אייל גולן קרא לה. טייטום מירנדה (צילום: עדו לביא)

מי פה בארץ עושה לך את זה?

"אור גרוסמן מאוד יפה, יפהפייה. בר רפאלי היא בר רפאלי, זו לא חוכמה להגיד את השם שלה, כל ילד ברחוב יגיד לך בר".

אתם נפגשים פה בשכונה?

“מדי פעם, בחורה חמודה".

יש משהו שהורס את הפנטזיה כשרואים אותה בטריינינג.

“היא מדהימה! מהממת! מי שמחפש את הפנטזיה יתאכזב. אני מסתכל עליה כבנאדם כמוני, פשוט יפה יותר".

עכשיו היא פנויה, אתה יודע.

“לא, יש לה חבר". הוא מפגין בקיאות.

אתה יודע למי עוד יש חבר? לאילנית.

"שיהיה לה לבריאות".

איך אתה מרגיש עם זה?

"לא קשה לי עם זה בכלל. באמת. אילנית מאוד חשובה לי, ואם טוב לה, טוב לי. זה עד לרמה כזו. כי כשטוב לה, טוב לילדים שלי ואז טוב גם לי. אני בטוח שזה הדדי מהצד שלה. היא עושה את הבחירות שלה, אני לא מתערב לה. לא אמרתי לה אף פעם מילה. לא על החבר הקודם שלה ולא על אלירז שדה".

אז אתה חי עם זה בשלום לגמרי?

"לגמרי. ברגע שהתגרשתי ידעתי שהיא תצטרך להמשיך לחיות. כשהיא הלכה עם החבר הקודם זה לא הפריע לי. לא אגיד לך שלא מגרד לי בגוף, כי אני מכיר את אלירז. אני בטוח לא מאלה שיתקשר אליו ויגיד לו מה אתה עושה".

חושב שתתחתן מתישהו?

“לא. עוד ילדים אולי".

עם אילנית?

"אולי, כן. אבל גם אם אעשה ילדים בלי אילנית, זה יהיה בלי חתונה". הוא מודיע בביטחון ואז נעצר לרגע, "די, בעצם לא רוצה. בשביל מה?".

* הראיון המלא עם אייל גולן בגיליון השבוע של "פנאי פלוס"