נאמר זאת כך: "השנים הכי יפות" היא הדבר הכי טוב שזכיינית ערוץ 2, רשת, העלתה על המסך שלה מאז... התשובה היא, ככל הנראה, "הכל דבש", אבל מתבקש מאוד לומר מאז ומעולם. על השאלה האם תדע הזכיינית מה לעשות עם הזהב הטהור שנפל לחיקה עוד מוקדם לענות. אם נהיה כנים עם עצמנו, למרות ההתלהבות הברורה - עוד מוקדם לקבוע שאכן מדובר בזהב טהור. בסך הכל ראינו פרק אחד מהסדרה. אבל איזה פרק מצוין זה היה.

לשנת הלימודים החדשה בבית ספר תיכון רגיל למראה במרכז הארץ מגיעה רכזת בית הספר (קרן מור) עם תקווה חדשה: מנהל בית הספר (גידי גוב) נפטר במהלך הקיץ, ואין שום סיבה שהיא לא תמונה לתפקיד במקומו. התוכניות שלה משתבשות כשמזכירתו הנאמנה־עד־פסיכית של אותו מנהל (אורנה בנאי) מודיעה לה שזה שהבוס הלך לעולמו לא אומר שהוא מפנה את כיסאו.

בזמן שגוב ממשיך לנהל את בית הספר באמצעות אינספור קלטות וידאו שהשאיר אחריו, גם הדמויות הנוספות לא מגלות עודף שפיות: המורה לתנ"ך (אורי גוטליב) שומע את אלוהים מדבר אליו מתוך סנה בוער, המורה לאנגלית (ענבל לורי) מקללת בעיראקית, והמורה לחינוך גופני (יניב סוויסה המבטיח) הוא הג'יפה בהתגלמותו.

מעל הכל מרחפת חקירה משטרתית מחופפת, שמנהל שלומי קוריאט, וגם לאורי פפר (המורה הלום הקרב למחשבים) ולמעיין בלום (שלא מופיע בפרק הראשון, למרבה האכזבה) יש תפקידים מרכזיים בעונה.

את הדמויות המשובשות בקאסט החלומות הזה מביים במיומנות רבה עופר וייצמן. את התסריטים, שמצחיקים כמוהם כבר מזמן לא נראו על המסך, כתבו במשותף הצמד דורון צור וירון ניסקי, עם איש הקומדיה של רשת, דני קרפל ("צחוק מעבודה", "גומרות הולכות"), שעושה רושם שרק כאן מביא סוף סוף לביטוי מלא את יכולותיו כתסריטאי קומי. התוצאה: "משפחה בהפרעה" בין כותלי בית הספר.

אם הפרקים הבאים של "השנים הכי יפות" דומים ברוחם לפרק הראשון, מדובר בסדרה ישראלית אחת שממש מומלץ לסמן להקלטה סדרתית. אחרי הכל, "משפחה בהפרעה" זו לא מחמאה שאפשר לזרוק על כל סדרה.

מתקמבקים

דורון צור וירון ניסקי, שכתבו עם דני קרפל את "השנים הכי יפות", הם שניים מהשמות המופרעים יותר שהצמיחה הטלוויזיה הישראלית. את שני הפרויקטים הראשונים שלהם הם עשו עם אסף הראל: הם יצרו איתו את הסדרה הקומית המצוירת "מ.ק 22", ושימשו תסריטאים ראשיים גם ב"כל לילה", הלייט נייט שסיבך את הראל עם ישבנה של חברת הכנסת רוחמה אברהם, בתקרית שעירבה גם חציל וקרנף. כיום הם משמשים כותבים ראשיים של "קאמבק" בקומדי סנטרל הישראלית, ששני כוכביה, אורי גוטליב ומעיין בלום, מככבים גם ב"השנים הכי יפות". סוג של פרוטקציה.

ציון: 5 כוכבים

* "השנים הכי יפות", שני, 22:20, רשת, ערוץ 2

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד פנאי פלוס: