גליון "שיק או שוק" של "פנאי פלוס" כבר בדוכנים, הטקס מאחורינו והשופטים כבר קבעו מי מלכי השוק ולמי יש שיק. זו ההזדמנות שלכם לחוות דעה על בחירת השופטים. לפניכם ארבעה סלבס שהשופטים קטלו - האם אתם מסכימים איתם? בואו להצביע ולהשפיע.

אירית רחמים

אירית רחמים מבינה את הפוליטיקה של האופנה, אבל לא מהי אופנה אמיתית. הוכחה להבנתה הם מכנסי הג'ינס הגבוהים וחולצת השמנת הצנועה שלבשה לגמר "הישרדות", במטרה להשכיח מכולם שהיא מלאה בכסף ולא זקוקה למיליון. העניין הוא שרחמים, המבלה את חייה בין אירוע מיליונרים נוצץ אחד לאירוע אוליגרכים מפונפן אחר, התמכרה לתיאוריית הפאייטים, והיא גורסת שכמה שצמוד, נוצץ וחושפני יותר - יותר טוב. טעות גדולה. ענקית. מה שחסר לה הוא עידון. ברגע שהאגו שלה יירגע והיא תבין שאינה חייבת לנופף כל הזמן במה שיש לה (ובמה שהוסיפה בעזרת רופא זה או אחר), היא תוכל לעבור לפאזה אחרת באבולוציה האופנתית שלה: שלמות פנימית. אשה שחשה נוח בעור שלה אינה חייבת לחשוף ציץ, רגל או נצנץ בכל הזדמנות ויכולה לעבור לקווים נינוחים יותר, מרמזים במקום חושפניים, בעלי בדים רכים ואלגנטיות. על רחמים לעבור לקוטור נשי ולא פרחי של מעצבות שמבינות מהי אשה אמיתית, ולא כאלה המעצבות לפרחות בנות 20. האם תצליח לעשות את זה? זו שאלת מיליון הדולר.

 • img
  הצביעו שיק שוק
  אנחנו קבענו: שוק !
  השופטים קבעו שאירית רחמים בסיס היא מלכת השוק. מה דעתכם?

דבר השופטים:

דורין אטיאס: "האשה הזאת הורסת לי את הבריאות לטוב ולרע, כי שופוני יא נאס באישיות זה כובש, אבל בבגדים זה מתיש. אופנתית מדי, מטופלת מדי ומוחצנת מדי".

שי פרץ: "הוולגריות והקולניות באה לידי ביטוי גם בבחירות האופנתיות שלה. זה נראה לעיתים כאילו היא עולה למופע דראג ולא יוצאת לבילוי. אני מקווה שמיליון שקל יקנו לה גם סטייליסט".

גיא סילברמן: "אין לאירית רחמים על העיניים שלנו, צרכני הפפראצי שסובלים מהאאוטפיטים הקשים שהיא רוקחת".

רינת אפרת: "יאללה, זכית במיליון שקל, הגיע הזמן להחליף את המלתחה. גם מותגים צריך לדעת ללבוש והיא לא יודעת!".

קובי פרץ

פרץ הוא ליגה בפני עצמו. השיער שלו בלבד מבטיח לו לככב ברשימת השוק, אבל פרץ לא נח ומקפיד לצרף לחמצון עוד אינספור נימוקים. השנה הוא התאהב בצבע הכתום, כנראה קרא איפשהו שזה הצבע הנכון לעונה, ולבש אותו בכל הזדמנות, למשל בחליפת טרנינג אדידס, שגרמה לו להיראות כמו סילבסטר מ־"glee" (ולא חמקו מעינינו גם הסניקרס התואמות בכתום ולבן - OMG). החולצה הפעורה שחושפת חזה מטרוסקסואלי ונקי משערות אינה הולמת גבר שאינו נמצא בשפת הים או בריביירה האיטלקית, ובשל כל אלה ועוד מככב פרץ שנה נוספת ברשימת השוק שלנו (אחרי שקטף את המקום הראשון בשנה שעברה).

 • img
  הצביעו שוק שיק
  אנחנו קבענו: שוק !
  קובי פרץ הוא ליגה בפני עצמו חשבו השופטים וקבעו שהוא שוק. גם אתם חושבים ככה?

דבר השופטים:

גיא סילברמן: "קובי הוא מלך, והוא הצליח למנף את מעמדו כמתלבש רע לדרגת אמנות. הוא ממשיך את קרנבל האימה, וזה כל כך רע שאני קצת אוהב את זה. זה נכון שכתום טרנדי העונה, אבל עם הבלונד והשיזוף זה קצת טו מאץ'".

אביב אברמוב: "לבן, זהב והבלחות של כתום זה השילוב הכי מזעזע שיכול להיות. די כבר עם הלבן הזה קובי. זה לא מחמיא ולא בטיח. קצת צבעים חמים לפלטינה שלך יעשו לך רק טוב (והכל באהבה רבה כמובן)".

רינת אפרת: "אני די משוכנעת שגם קובי יודע שהוא מתלבש מוגזם. ואולי זה הקטע שלו. אם המטרה היא שישימו לב אליו, זה עובד".

דורין אטיאס: "הבעיה הכי גדולה שלי עם קובי פרץ זה שלא משנה אם זה יום חול או שבת, תמיד הוא נראה כמו כלה ביום חופתה. מפונפן מדי, מאופר מדי, מסורק מדי וצמוד מדי".

מרינה מקסימיליאן בלומין

מרינה, מלכת השוק שלנו בעברה הלא מאוד רחוק, לא שיפרה את הרגלי הלבוש שלה, למרות שהיא פרזנטורית של חברת אופנה. האישיות של ממ"ב, גדולה מהחיים וחשקנית, מתבטאת גם בלבוש שלה שאינו מציית לשום אמת מידה ידועה לאנושות. למעשה לפעמים נדמה לנו שממ"ב מתלבשת כאילו היא הולכת לצילומים של "רחוב סומסום": היא משלבת פרוות אדומות עם פרינטים מנומרים, נעליים קוטלות תשוקה עם גרביים ומכנסונים. שאלוהים יעזור לנו, האשה הזאת היא כוח טבע של מלבושים מכוערים. ועדיין, אנחנו מפרגנים, כי מרינה מדהימה ומוכשרת, ואם הקול הפנימי שלה אומר לה ללבוש פרווה אדומה, מי אנו כי נלין? כישרונה העצום עושה את העולם טוב יותר, ואם היא מבטיחה לא לעשות עוד תוכניות בישול עם חיים כהן, אנחנו מצידנו מבטיחים לאהוב אותה גם כשהיא מתלבשת כמו עוגיפלצת.

 • img
  הצביעו שיק שוק
  אנחנו קבענו: שוק !
  השופטים חשבו שמרינה מלבשת כמו דמות ברחוב סומסום. מסכימים איתם?

דבר השופטים:

דורין אטיאס: "השאלה המתבקשת היא: אין לך מראה בבית? החברים שלך לא אומרים לך כלום? מרינה, זה נראה לא אסתטי וגם ממש לא מצחיק".

רינת אפרת: "נדמה שלפעמים היא מתלבשת בעיניים עצומות".

שי פרץ: "מרינה מעצבנת אותי באופן אישי. היא אחת הבחורות הכי שוות שיש פה וכשהיא יוצאת מהבית זה נראה כאילו היא עושה דווקא. כאילו לבשה בגדים יפים ואז הלכה להתפלש בבוץ כדי להרוס אותם. הכל נראה מלוכלך וזול. פויה!".

גיא סילברמן: "מרינה היא אחת הנשים היפות ביותר בישראל, אבל לפעמים היא נראית כמו הומלסית תימהונית וזה בכלל לא מגניב".

אייל גולן

גולן הוא מלך המוזיקה הים תיכונית, וגם בדרך שבה הוא מתלבש הוא מבטא מזרח תיכון חדש, דהיינו ניסיון מאומץ מדי לחקות סטייל. כשהוא לובש חליפה שחורה, יש עליה דוגמה מיותרת של רקמה המזיעה מעודף מאמץ, כשהוא מסתובב ברחוב עם תיק כרטיסן של ויטון, זה מריח מנובורישיות, וכשהוא מדווש ברחבי העיר על הסקוטר הממונע שלו בג'ינס ברמודה, אנחנו פשוט רוצים להעלים את מכנסיו במשולש ברמודה. עם הכסף והשארם שלו, גולן יכול להרשות לעצמו להרגיע עם הנובורישיות ולפתח טעם אלגנטי. בכל זאת אנחנו מאמינים שבעוד שנתיים־שלוש הוא עוד יזכה בתואר מלך השיק שלנו.

 • img
  הצביעו שוק שיק
  אנחנו קבענו: שוק!
  השפוטים קבעו שאייל גולן הוא נובו ערס עם פוטנציאל לא ממומש. חושבים שהם טועים?

דבר השופטים:

שי פרץ: "רגע אחד הוא ערס מהשכונות, יממה אחרי הוא כבר צפון תל אביבי מצוחצח ושנייה אחרי זה הוא כבר היפסטר מטונף. יש לו טעם יקר ומגניב, הוא פשוט, לצערי, לא יודע מה לעשות איתו".

גיא סילברמן: "נובו ערס שעם הזמן פיתח סטייל מוקפד ואיכותי. למרות זאת יש לו עוד דרך ארוכה כדי שיצליח לעבור את אחוז החסימה מרשימת השוק לרשימת השיק הנחשקת. בדרך הוא צריך להיפטר מחולצות הטי הצעקניות, הג'ינסים המשופשפים והלא מעודכנים, משקפי השמש הגדולים ותכשיטי הזהב הטיפוסיים".

דורין אטיאס: "לדעתי הוא התחרפן מכמות האופציות שעומדות לרשותו, והוא כמו ילד שלא יודע מה לבחור מהקיוסק ופשוט לובש הכל בבת אחת. צמוד, רחב, נוצץ, מט, בהיר, כהה והכל בעטיפה של דוכן תכשיטים על שתי רגליים".