דרך היעילה ביותר להפוך לבחורה שבמו ידיה יכולה להעלות את נתוני המכירה של חומרי סיכה, היא אחת משתיים: להיות מלאכית של ויקטוריה סיקרט, המטופפת על הבמה בכנפיים ובבגד ים קטן כמו שרלילה מגן עדן, או להיות מוזכרת באותה נשימה עם מייגן פוקס, אנג'לינה ג'ולי או אוליביה וויילד למשל. מי שהצליחה לסמן וי ליד שתי הקטגוריות היא רוזי הנטיגטון ווייטלי, עד לא מזמן מלאכית של ויקטוריה, אבל החל מלפני חודשיים גם "האשה הכי סקסית בעולם" (תואר שקיבלה גם ממגזין הגברים "מקסים" וגם מהמתחרה "FHM"), וגם השחקנית שירשה את מקומה של פוקס בשובר הקופות הקייצי "רובוטריקים 3".

המזל הרע של אחד הוא המזל הטוב של אחר, ולכן כשפוקס, כוכבת שני סרטי הרובוטריקים הראשונים, השוותה בתקשורת את מייקל ביי, במאי הסרטים, להיטלר, ובעקבות כך פוטרה, מישהי עמדה להרוויח מזה בגדול. כל כוכבניות הוליווד ודוגמניות העל היפות ביותר נבחנו לתפקיד, אפילו אחת, גברת בר רפאלי, שלפי טענות מסוימות הגיעה די רחוק בתהליך הליהוק, אבל שפתיה המשורבבות של הנטיגטון ווייטלי, שנקרא לה בקיצור רוזי מעתה ועד סוף הקריירה שלה, השאירו את כל יתר המתמודדות מאחור.

אז מי היא הבחורה החדשה שנראית כמו הכלאה משובחת בין אנג'לינה ג'ולי ומייגן פוקס? זו שהפכה במחי בלוקבאסטר מדוגמנית שאף אחד לא מכיר בשמה הפרטי לאשה הכי סקסית בעולם ולתקוותם של כל הגברים הנמוכים על פי מייקל ביי? רוזי היא דוגמנית בריטית בת 24 שנולדה בפלימות, אזור הנמצא כ־300 קילומטרים דרומית־מערבית ללונדון. היא בילתה שם את רוב חייה הצעירים באווירה כפרית לחלוטין, בין חזירים ופרות. על כך אמרה בראיון למגזין "קומפלקס": "אני יודעת מאיפה מגיע המזון שלי. אני לא עצובה כשהורגים חיה, כי אני לא מפתחת איתן מערכות יחסים. אני נערה כפרית: יש את החזירים ויש את הכלב שאיתו אני משחקת, אבל החזיר הוא זה שעומד להיות בתוך הפריזר בחודש הבא".

אכזרי? אולי, אבל את חבריה הכפריים זה לא הרשים. כבר בגיל 13 נהגו להסתלבט עליה בבית הספר בגלל שיש לה שני שמות משפחה, משל היתה גרושה בת 32 מצהלה, בעוד היא למעשה פרח אנגלי צעיר. לרוזי יש גם טיוטה יהודית בגנים, הסבתא־רבה שלה היתה יהודייה פולנייה שהיגרה לאנגליה בשנת 1870. אם לאחד מקוראינו ישחק המזל לבלות עם רוזי אחר צהריים במיטה, וזו תתגלה כצנונית כמו יפהפיות רבות מהליגה הגבוהה, יידע נא במי להטיח את האשם (בסבתא־רבה הפולנייה, כמובן).

בגיל 16 היא התגלתה על ידי סוכן דוגמניות, והדבר הראשון שעשתה בטלוויזיה אי פעם היה פרסומת לג'ינס ליווייס. שלוש שנים מאוחר יותר הצטרפה לצוות של ויקטוריה סיקרט וחרכה את המסלול בביקיני. לטובת אלה מאיתנו שאינם מעורים בתעשיית האופנה, חשוב להבהיר כי יש סוגים שונים של דוגמנות, ובחורות שעושות קמפיינים של ויקטוריה סיקרט חוצות לעיתים נדירות את הקווים לטובת קוטור או בגדי מעצבים. אחת הבודדות שהצליחה לעשות זאת היא ג'יזל, למשל, ורוזי היא דוגמה נוספת, אם כי ברמה פחותה. ב־2008 הוחתמה ווייטלי לקמפיין של חברת ברברי, חברה אנגלית יוקרתית המפורסמת בזכות מעיל הטרנץ' המפורסם שלה, בעל בטנת הטרטן בצבעי חום, אדום, שחור ולבן. הדוגמנית האחרונה שלהם, אגב, היתה אמה ווטסון. בקמפיין עצמו החליפה רוזי את אגנס דין, הדוגמנית הלוהטת ביותר בבריטניה בתקופה ההיא, ולכן זכתה לחשיפה ולעניין רב בתעשיית האופנה, ושנה מאוחר יותר אף הפכה להיות אחות לגבריאל ודניאל, דהיינו, מלאכית של ויקטוריה סיקרט במשרה מלאה.

אבל אפילו מלאכיות אינן חסינות בפני ביקורת עצמית וביקורת בכלל. בראיון למגזין "אל" סיפרה: "כשהתחלתי לדגמן הייתי מלאה יחסית, ממש עסיסית בעצם. היו לי בייבי פייס ושומן ילדות. אבל הייתי תינוקת בעצמי! נאמר לי שאני צריכה לרזות ולהיכנס לכושר, אבל אני עקשנית, אז לא עשיתי את זה. אני זוכרת תקופות שבהן נאמר לי לרזות ונאבקתי עם עצמי. בתור דוגמנית צעירה די מתעללים בך".

דוגמניות בגדי ים והלבשה תחתונה החושפות את גופן מול המצלמות נוהגות לומר אחד מהשניים, כדי להצטייר כבנות תמותה: או שהן מתות על שוקולד ותוקעות המבורגרים מיד עם הקימה, או שהן לא מרגישות שלמות עם הגוף שלהן. הנטיגנטון בחרה באפשרות ב' וחשפה בפני המגזין "קומפלקס" כי "אני לא מרגישה נוח בגוף שלי היום. כל אשה תגיד לכם שיש לה את הימים הטובים והרעים שלה. היום לא הרגשתי שנראיתי במיטבי או שזהרתי בצילומים".

קריירת הדוגמנות של רוזי המריאה עם קמפיינים לליידי גודייבה, אייג'נט פרובוקטור (חברת הלבשה תחתונה בריטית, שבין הפרזנטוריות שלה בעבר קיילי מינו ומגי ג'ילנהול) ומיס סיקסטי, צעדה בתצוגות עבור פראדה, דגמנה בקביעות לשערי מגזינים וגם כיכבה בלוח השנה המפורסם של פירלי, אותו צילם טרי ריצ'רדסון חובב העירום. מן הסתם היא היתה ממשיכה לדגמן ולהופיע בקמפיינים לולא אותה פליטת פה של מייגן פוקס, אבל מהרגע שפוקס השוותה את הבמאי לצורר הידוע, וסטיבן ספילברג עצמו התערב כדי לדאוג לפיטוריה של פוקס, דומה שאחיה המלאכים התערבו למענה בשמיים, והקריירה ההוליוודית של רוזי החלה לפרוח.

כשנפלת מגן עדן, זה כאב? רוזי עושה ויקטוריה סיקרט (צילום: gettyimages)
כשנפלת מגן עדן, זה כאב? רוזי עושה ויקטוריה סיקרט (צילום: gettyimages)

את התפקיד קיבלה אחרי שהכירה את מייקל ביי בשנת 2009, בעת שצילם את הקמפיין של ויקטוריה סיקרט, ושנה מאוחר יותר שלח לה מייל. "אני רוצה שתעשי קלטת אודישן לתפקיד בסרט 'הרובוטריקים'", אמר המייל, אם כי אנו מאמינים שכלל גם פתיח בנוסח "היי, רוזי! שנים לא ראינו אותך". הנטינגטון שלחה את הקלטת ונפגשה עם צוות ההפקה מתוך נימוס, אך סברה שמדובר בתפקיד קטן של ניצבת. יומיים מאוחר יותר שלח לה ביי הודעת טקסט ובה נאמר: "אנחנו רוצים אותך לתפקיד הראשי. זה משהו שעשוי לעניין אותך?". באותו ערב היא נפגשה עם כוכב הסרט שיאה לבוף, שבוע מאוחר יותר עברה מבחן מסך, וכעבור עוד שבועיים כבר צילמה את הסצנה הראשונה בכיכובה.

אם להודות על האמת, לא מדובר בתפקיד שמריל סטריפ היתה נענית לו, בשום שלב בקריירה שלה. ברובו של הסרט מתבקשת הנטינגטון פשוט לרוץ בעקבים. "יש בדיחה על הסט שמייקל ביי פשוט הרג לי את הרגליים, כי הן כל כך נפוחות עכשיו", סיפרה רוזי בערב השקת גיליון "מקסים", שעל שערו היא מככבת בתור האשה הכי לוהטת בעולם, "אבל עכשיו אני אלופה בלרוץ על עקבים".

אל תלגלגו, זו בהחלט מיומנות חשובה עבור דוגמנית מסלול. מה יקרה אם מרוב שהיא לוהטת תתלקח אחת הכנפיים שלה בעת שהיא מטופפת על הקאט ווק?

בעיה נוספת שהציב הבמאי לפניה היא עניין הגובה. ווייטלי, המתנשאת לגובה 1.75 מטר, גבוהה מהכוכב שלידה, לבוף, ומכיוון שהיא תחובה בתוך נעלי עקב, ראשה מיתמר הרחק מעל שלו. בסצנת הנשיקה ביניהם התחננה ווייטלי בפני המייקל שייתן לה לחלוץ את העקבים: "אני מרגישה כמו גודזילה, כל כך לא אלגנטית ולא נשית", התייפחה, "אני מיתמרת מעליו כמו עשן מארובה". "לא ולא", פסק הבמאי, "את מהווה תקווה עבור כל בחורים הנמוכים בעולם".

שיאה לבוף עצמו סיפר בראיון ל"אל. איי טיימס" ש"ווייטלי יותר טובה בלהיות סקסית ממייגן פוקס", והתנדב לפרט: "מייק (מייקל ביי) מצלם נשים בדרך שקוסמת לגברים צעירים בני 16, ואני חושב שמייגן מעולם לא חשה בנוח עם זה. מדובר בבחורה שנלקחה משום מקום והושמה בתפקיד נוטף סקס, ונאמר לה שהיא האשה הכי סקסית באמריקה, והיה לה קשה לקבל את זה. רוזי, לעומתה, מגיעה עם הרקע של ויקטוריה סיקרט והיא מרגישה בנוח עם הדרך שבה מייק רואה נשים".

ווייטלי סיפרה כי לבוף הסביר לה לפני תחילת הצילומים שזה לא עומד להיות פשוט. "אלה עומדים להיות שבעה חודשים של קריעת תחת", הסביר בחן, "והם ישנו את חייך". ווייטלי לקחה את הטיפ לתשומת ליבה. "אף פעם לא חיפשתי להתפרסם, ואני אדם מאוד פרטי", אמרה למגזין בריטי, "ולכן פחדתי שהחיים שלי ייצאו משליטה, אבל כשמגיעה הזדמנות כזו אי אפשר לומר לה לא".

בראיון בתוכנית הלילה של ג'ימי פאלון חשפה ווייטלי סוד מהסט: "החדר של מייקל ביי", אמרה, "מכונה על ידי הצוות Bayhem". זה שילוב של שמו והמילה Mayhem, שפירושה במילון הוא תוהו ובוהו. כנראה שמייגן פוקס לא היתה רחוקה מהאמת כשאמרה מה שאמרה על הבמאי, היא רק היתה צריכה לומר את זה בחדר נקי ממצלמות ומיקרופונים.

מבחינה רומנטית מקושרת ווייטלי מזה כשנתיים לכוכב סרטי הפעולה המקריח אך גברי ג'ייסון סטייתם, שעשה את הקריירה בסרטי פעולה לגברים בלבד בנוסח "המשלח", "המשלח 2" ו"המשלח 3", כמו גם הופעות ב"לוק, סטוק ושני קנים מעשנים", "סנאץ'" ו"המכונאי". סטייתם החתיך ורוזי אפילו עברו לגור יחד, ומקורבים לזוג מוסרים כי כוונותיו של ג'ייסון מהוגנות למדי. "הוא כרוך מאוד אחרי רוזי", הודיעו המקורבים, "ומעבר הדירה מסמן עליית מדרגה מבחינתם. הוא לא רוצה לאבד אותה ומאוד ייתכן שהוא יציע לה נישואין".

השניים נראים מאוהבים ובלתי נפרדים, ואפילו, רחמנא לצלן, מתאמים לפעמים את לבושם. הם נצפו על ידי פפראצי בעת שאכלו ארוחת בוקר נינוחה, בילו בפסטיבל המוזיקה קואוצ'לה ויצאו יחד לערב הפתיחה של התערוכה לזכר אלכסנדר מקווין במטרופולין בניו יורק. סטייתם, כוכב ענק בפני עצמו, מבין כנראה שאת מקומה של הבחורה הכי סקסית בעולם קשה להחליף. ווייטלי, בהופעותיה המעטות בתקשורת עד עתה, נראית כמו בחורה עם ראש על הכתפיים, שלא מתרגשת הן מקטילת חזירים והן מההמולה סביבה. אין לדעת האם ממש כמו פוקס היא תהפוך לשטר לוהט שלא פרע את עצמו, או תצליח כמו אולגה קורילינקו, למשל, לעבור בהצלחה מדוגמנות לקריירת משחק. "אני לא יודעת מה צופן העתיד", אמרה לאחרונה, "אני מקווה שזו תהיה התחלה של קריירה קולנועית, ושזה לא יהיה הסרט היחיד שאני עושה". גם החזירים מהחווה מקווים.

__________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: