(דודו פז)

מקבץ בידור עולמי: להקת "הדלתות" עם הסולן האגדי ג'ים מוריסון, על סף פירוק. זאת בעקבות תביעה שמגיש נגדה אמרגן בריטי, על רקע ביטול סיבוב ההופעות שלה באנגליה (מוריסון עצמו התפרק חודש לאחר מכן ממנת יתר של קוקאין); להקת הרוק הבריטית "החופשיים" ("הכל בסדר עכשיו") כבר בתהליכי פירוק; כוכב הפולק-רוק הבריטי דונובאן (Mellow Yellow) מצלם בגרמניה את סרטו הראשון, "החלילן מהמלין"; Ram, אריך-הנגן השני של פול מקרטני כסולן, מתקבל בביקורות פושרות; שיאנית הרייטינג בטלוויזיה האמריקנית היא הסידרה "הכל נשאר במשפחה" (ארצ'י באנקר האגדי). אחריה המופע של הצמד סוני ושר והסדרות "מקמילן ואשתו ו"קנון"; הסרט "כנר על הגג" בכיכובו של חיים טופול, מדורג בראש סרטי הקופה, עם הכנסות בסך 38 מיליון דולר.

גם בישראל מתנהלים חיי חברה, תרבות ובידור תוססים. בעידן של טרום מוספי הבידור, השבועון להיטון הוא אחד ממקורות המידע הספורים – והמבוקשים. זה היה השבוע שהיה

מייק בראנט – סיפור מהסרטים

הפופולאריות הגואה של מייק בראנט לא נעלמה מעיניו של הבמאי מנחם גולן, שהציע לו תפקיד ראשי בסרט ישראלי חדש בבימויו, "כץ וקראסו".

מייק נאלץ לסרב בשל לוח זמנים דחוס, והתפקיד נפל בסופו של דבר בחיקו של יהודה ברקן. יחי ההבדל הקטן. הלו"ז העמוס אילץ את כוכב-הזמר לדחות הצעה נוספת - ביצוע שיר הנושא לסרט "השוטר אזולאי". אושיק לוי זכה מן ההפקר.

תסביך אדי-פוס. קונסטנטין ומעריץ בנמל-התעופה

כרטיס אדי

השם אדי קונסטנטין מרטיט נימים רדומים בלב ותיקי מועדון המעריצים של ז'אנר סרטי הפעולה. הוא התגלה בצעירותו על-ידי אדית פיאף, שנתנה לו את הצ'אנס הראשון, אבל את עיקר תהילתו קנה בשנות ה-50', בסידרת סרטי אקשן עתירי אגרופים ופעלולים, שגיבורם הוא הבלש הפרטי לֶמי קוֹשֵן. בישראל, כמו במדינות רבות אחרות, כל סרט שלו היה שובר קופות.

בשנות ה-70', אחרי שחטף נוק-אאוט מג'יימס בונד, חזר אדי לאהבתו הישנה - השירה. השבוע לפני 40 שנה נחת הקשוח הרומנטי בלוד (לימים נתב"ג), לסיבוב הופעות עם מופע השאנסונים הצרפתיים שלו. כל הכרטיסים אזלו.

אין רגע דל – יום סקנדל יום פסטיבל

פסטיבל הזמר והפיזמון הישראלי, מופע הבידור המרכזי של השנה, עומד במרכזם של דיונים סוערים והחלטות הרות גורל. ועדת הבידור של רשות השידור מתכנסת שוב ושוב, כדי לדון בהצעות לשינויים ולשיפורים במתכונת הפסטיבל.

בין ההצעות: הענקת אופי עממי יותר לפסטיבל, הקפדה רבה יותר על רמת התמלילים, שילוב שירים של חובבים ושינוי שיטת השיפוט.

כדרכן של ועדות, ההכרעה נדחתה למועד מאוחר יותר. בסעיף אחד בלבד הושגה תמימות-דעים: פסטיבל הזמר לא יבוטל והוא ימשיך להתקיים ביום העצמאות.

המופע יעבור לנוח. מני פאר (ימין) וטוני הקטן מאחורי הקלעים בבית החייל

טוני הקטן קפץ לתיבת נוח

הפתעה נעימה ציפתה לצופי תוכנית הבידור לחיילים "תיבת נוח", בהנחיית מני פאר: כוכב-הזמר האיטלקי טוני הקטן, שהגיע ימים אחדים קודם לכן לסיבוב הופעות בישראל, מגיח עם להקתו לאולם "בית החייל" בתל-אביב, עולה לבמה ומטריף את לובשי המדים בלהיטי סאן רמו שלו. ועוד באותו עניין: אמני החימום של טוני הקטן בסיבוב ההופעות שלו בישראל הם הצמד צחי ויעל, גליה ישי, זהבית ו...צביקה פיק. אפרופו פיק, הוא מככב על שער גיליון השבוע של להיטון.

שער חימום לאמן חימום. צביקה פיק

הפאמלה הסינית של הזמר התימני

בועז שרעבי מתבצר מזה שבועות ארוכים בפסגות המצעדים, בלהיט האלמותי "פאמלה". אבל מיהי האלמונית שזכתה להנצחה? תשובה לתעלומה ניתנת בגיליון השבוע של להיטון: פאמלה צ'אנג-קונג, בתו של שגריר סין בצרפת.

ההיכרות בין השניים נולדה בעקבות מפגש מקרי בפאריס, שם שהה בועז הצעיר במסגרת סיבוב ההופעות של להקת כרמון, בתיאטרון "אולימפיה". הזמר התימני הלך שבי אחר הסינית האקזוטית, ולא נרגע עד שישב וכתב לה שיר. כל השאר היסטוריה והיסטריה.

פיסגה סינית-תימנית בפאריז. בועז שרעבי ופאמלה צ'אנג-קונג

מערכון הדמים של רוני בראון

מתוך מדור הרכילות השבועי: ההצגה חייבת להימשך. רוני בראון, חבר להקת פיקוד דרום, למד את זה על בשרו. במהלך המערכון האקרובטי של הלהקה נחבל רוני באפו, והחל לדמם. אבל הוא לא ויתר, והמשיך את המערכון עד הסוף.

חבריו ללהקה העריכו את ההקרבה והכתירו את המערכון בתואר "מערכון הדמים". אגב, מאז ימי הלהקה עשה בראון קריירה מפוארת, כמלחין ומפיק מוסיקלי ובעיקר כמייסד ומנכ"ל חברת התקליטים "הליקון".

יורה לכל הכיוונים. דודו טופז בהצגה "אמנון ותמר"

הפרופורציות של דודו טופז

"בעולם הבידור, אין שום פרופורציה בין מה שאתה עושה, לבין הגמול שאתה מקבל. על מה שפרופסור באוניברסיטה צריך לעמול כל חייו, מקבל שחקן מתחיל עם הצעד הראשון".

על ההצהרה הזו חתום "צעיר יפה, מוכשר ומצליח" העונה לשם דודו טופז.

בראיון ללהיטון, אחד הראשונים בקריירה שלו, הוא מוצג כאמן רב-תחומי: משחק, מביים, כותב, מנחה ומצייר (שלא לדבר על השעות שהוא מקדיש לענות למכתבי המעריצות, פלוס זמן איכות עם מעריצות נבחרות). בפרק המשחק, הוא מגלם את התפקיד הראשי בהצגת הילדים התנ"כית "אמנון ותמר", המועלית בחטיבות הביניים בבתי-ספר ברחבי הארץ.

גם המבוגרים לא מקופחים. הם יכולים לראות את טופז בתפקיד קטן בסרט הקולנוע "חמסין".

עונת הפאמלות. בנות משפחת ירקוני

ומתוק האור בצמרת

שלושת המקומות הראשונים במצעדי הפיזמונים העבריים של גלי צה"ל ושידורי ישראל, זהים לחלוטין: ששי קשת בראש עם להיטו "ומתוק האור בעיניים", אושיק לוי שני עם "אליק השחף שלי" ורבקה זוהר שלישית עם "נגן לי ירדן". אחריהם בדירוג, בשני המצעדים: להקת פיקוד דרום עם "שבחי מעוז", משפחת ירקוני עם הגירסה הישראלית של "פאמלה" ואילנית עם "רק הירח".

זמרת תוססת. צילה דגן בפירסומת לקוקה קולה

ולא היה בינינו אלא קולה

צילה דגן היתה אחת הזמרות האיכותיות ביותר שנבטו בחממת הלהקות הצבאיות. היא החלה את הקריירה בצוות הווי נח"ל (שם התגלתה בלהיט "חורשת האקליפטוס"), המשיכה בהרכב האזרחי "להקת פיקוד דיזנגוף", להקת "הצירוף המקרי", פסטיבל הזמר והפיזמון ועוד אי-אלו הפקות מוסיקליות.

הלהיט שחרת את שמה בתודעה היה "ולא היה בינינו אלא זוהר". בין לבין נישאה לשחקן עזרא דגן, התגרשה ונישאה בשנית.

הפופולריות שלה הביאה את חברת המשקאות קוקה קולה, להקדיש לה מודעת שער אחורי בלהיטון.

לוהטים בראש. ששי קשת, אושיק לוי ורבקה זוהר

מצעד להיטי ספר הספרים

פסטיבל חדש נולד: פסטיבל שירי המקרא. לוועדת המיון נשלחו מאות שירים מבוססי דמויות ואירועים מקראיים, רובם של מלחינים ופיזמונאים מקצועיים.

בין הזמרים שייטלו חלק באפוס התנ"כי, שיתקיים לראשונה בסוף החודש בהיכל התרבות בתל-אביב: הפרברים ("לך לך"), רבקה זוהר ("בת יפתח"), צמד רעים ("אשת לוט"), עליזה עזיקרי ("אהבה יש אומרים"), מוטי פליישר ("אחי יהונתן") ומייק בורשטיין ("אתונו של בלעם").

יפי-תואר. תואר אקדמי לדן כנר (ימין), תואר מנהל לדן שילון

אייקון יפה תואר

דן כנר, אייקון טלוויזיה בהתהוות, השלים את לימודיו לתואר ראשון באוניברסיטה העברית בירושלים.

להיטון זכה להציץ בתעודה שהוענקה לו, חושף טפח מהציונים שקיבל: בספרות עברית "כמעט טוב מאוד", בתולדות האמנות "טוב".

התואר הראשון פתח לו את התיאבון, והוא הסתער במרץ על לימודים לתואר שני.

מגיש הספורט עולה ליגה

דן שילון, אושייה טלוויזיונית נוספת של הסוונטיז, מגיש ספורט ועורך התוכנית "מבט ספורט", עלה ליגה והתמנה בימים אלה למנהל מחלקת החדשות בעברית. הבשורה המשמחת תפסה את דן בערב חג השבועות, בעת בילוי חופשה קצרה בתל-אביב.

הבחור, מספרים מקורביו, נשאר נאמן לעיקרון שמה שעושים יש לעשותו טוב ועד הסוף, ולא "שבר חופשה".

שניים בחומש. שלמה ארצי ושושנה דמארי

ההצגה חייבת להימשך

להלן ההיצע השבועי לחובבי הצגות התיאטרון ומופעי הבידור ברחבי הארץ: "ג'אמבו מיוסיקל" (כל מה שאהבנו בלהקות הצבאיות בתוספת להיטים חדשים) עם מוטי פליישר, ציפי שביט, מירי אלוני, ניצה שאול ונוספים; תוכנית היחיד החדשה של יהורם גאון, למילים של חיים חפר ולחנים של דובי זלצר; "שירי החומש" (שירי איציק מאנגר בלבוש עברי של חיים חפר) עם שלמה ארצי, שושנה דמארי, עדנה לב ואחרים; "נסיעה מדומה" (ערב שירי לאה גולדברג) עם אמנון ברנזון, מיכל טל ונעמי לוי; "טעם הדבש" (מחזה בריטי במקור מאת שילה דילייני); "גילגולו של ניגון" (ערב מהווי החסידות במלל ושירה) והקומדיה הרומנטית "פרפרים הם חופשיים", עם מוטי ברכאן, תיקי דיין ורחל מרכוס.