בעונתה השנייה, "פולישוק" היא סדרה מעניינת, מדכאת, מצחיקה ולא מושלמת. מעניינת, משום שיש לה שתי פנים: היא גם אמינה וגם סוריאליסטית.

העונה הוחלט כי על פולישוק (ששון גבאי) לעלות מדרגה, ואחרי שהצליח לרסק את מפלגתו ולסלק מהפוליטיקה את המנטור המושחת שלו (אמנון דנקנר) - הכריז כי ירוץ לראשות המפלגה. ואם זה לא מספיק, הוא אף מונה לשר המשפטים במה שנראה כמו תרגיל מסריח מאוד. ניסיונו להשיג אישור לרוץ לראשות המפלגה הזניק פרק פתיחה פושר משהו, אבל הפרק השני, שיקח אותנו אל מסדרונותיה, כבר יהיה מתוחכם בהרבה, ויזכיר אירועים אקטואליים בכיכובם של פוליטיקאים קטנים שעשו הכל כדי להציל את צווארם. הבעיה היא שכל הזמן הזה, עלינו להאמין שטמבל טוב לב שכזה הצליח להגיע עד לכאן בלי הבנה פוליטית, בסך הכל כלי בידיו של היועץ הממולח קוזו אביטל (גיא לואל) - מה שכמובן לא באמת מתקבל על הדעת.

הלאה, לסעיף הבא - הסדרה הזו מדכאת. בעונה הראשונה היה מרענן לראות את השולחנות האפורים של הממשל; עכשיו זה כבר ממש מעורר חרדה, לחשוב שכך מתנהלת המדינה. ואנחנו אפילו לא יכולים להתנחם בכך שפולישוק לא מתכוון להזיק, ושטיפשות עדיפה על רוע - כי הרי אין באמת פולישוק בחיים - מה שיש, זה הרבה קוזואביטלים. ופתאום מתחיל להתחוור שבעוד שהתלוננו בעונה הראשונה כי "פולישוק" מעדיפה את הנונסנס על הסאטירה, הפעם נדמה כי יש מסר אמיתי, ושהוא עגום ופסימי.

אבל זה לא נורא, כי הגענו ל"מצחיקה" - סוף סוף סדרה ישראלית שמבינה מהו קצב קומי, שמחברת בין אנרגיה לרפליקות מוצלחות. הדינמיקה בין לואל וגבאי משתכללת, שיר גדני בתפקיד הדוברת עדיין נפלאה, וגם אם נראתה מוגזמת ותיאטרלית בפרק הראשון - מתרגלים לזה. ומהר אל "לא מושלמת" - יש כאן עדיין יותר מדי בדיחות צועקות, משחקי מילים מביכים, ומיותרת מכל היא דמותה החדשה של גברת פולישוק הצרפתייה (פנינה טורנה), שמזיזה את כל העסק לעבר "תלווה לי את אחותך", והרחק מ"כן, אדוני ראש הממשלה". ובכל זאת, "פולישוק" שוב תצליח. נוטים לחשוב על הקהל הישראלי שהוא חייב שיפרגנו לו, אך אנחנו מספיק נרקיסיסטים כדי ליהנות ממראה טובה, גם אם היא אכזרית. העיקר שהיא תעזור לנו לחטט בפצעים ולצחוק תוך כדי.

עוד ביקורות טלוויזיה:

חברי המפלגה

רשימת השחקנים האורחים בעונה זו מסקרנת במיוחד. בפרק השני ניחשף לדמות מעניינת בביצועה של שרה פון שוורצה, חברת מפלגה אידאליסטית דווקא, שמחליטה לנטוש את החיים הפוליטיים – אך לנו יש הרגשה שהיא תשוב. גם ליאור אשכנזי יגיע, וכן דב נבון ומנשה נוי, שעבדו עם הספרי עוד במערכונים שכתב ל"חמישייה הקאמרית" (ונבון גם בתיאטרון). נוכחותו של נוי מסקרנת במיוחד, היות שהוא היה השחקן עבורו פולישוק נכתבה מלכתחילה, ונאלץ לוותר על התפקיד. יהיה מעניין לראות את הדינמיקה בין נוי לגבאי, ולנסות לדמיין כיצד זה היה נראה בעולם של "דלתות מסתובבות".

ציון: 3 וחצי כוכבים

"פולישוק 2", רביעי, 23:00, ערוץ 2