גילוי נאות: עבדתי עם הילה קורח בתוכנית "העולם הבוקר" כחמש שנים, כך שאין לי יכולת להיות אובייקטיבית לגביה. הבעיה העיקרית שלי איתה היא שאני לא מבינה את הסוד שלה. כלומר, לא ברור לי איך היא מצליחה לשלב בין כל הדברים שהיא עושה, לבצע את כולם היטב ואפילו לשמור על חיוך.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

הנה רשימה חלקית של מה שקורח הספיקה לעשות ב-31 שנותיה. היא התחילה את הקריירה העיתונאית בגלי צה"ל, ומיד אחרי השחרור התברגה בחדשות 10. ב-2005 קטפה את הפרס הראשון בשעשועון "המוח" וזכתה ב-350 אלף שקל. שנתיים לאחר מכן החלה להנחות את תוכנית הבוקר של רשת יחד עם אברי גלעד. היא גם מנחה את תוכנית המדע "גלילאו" בטלוויזיה החינוכית, משדרת ברדיו ללא הפסקה את התוכנית "חמש בערב", כותבת טור שבועי בעיתון ולומדת רפואה באוניברסיטת תל אביב. יש לה תואר ראשון בפסיכולוגיה ובמדעי המדינה ותואר שני בדיפלומטיה. יש לה גם בעל, דרור שלפמן, ושני ילדים, אורי (שלוש) ועלמה (שנה וחצי). התעייפתם? היא לא.

"כל פרויקט הוא שונה", היא אומרת, "כי אני עוסקת במדיומים ובתחומים שונים, אבל אני באמת מאוד אוהבת את כל הדברים שאני עושה".

קורח מנחה את "גלילאו" בחינוכית

זה לא עובד בלי זוגיות

החלק המפתיע בביוגרפיה שלה, ללא ספק, הוא לימודי הרפואה, שנראים לא שייכים לקריירה שלה כאשת תקשורת. "ההחלטה ללמוד רפואה נפלה בירח הדבש שלי", מספרת קורח. "הייתי לקראת סיום התואר השני ורציתי ללמוד משהו, כי העבודה שלי מאפשרת ללמוד, והיו המון תחומים שדיברו אליי, וביניהם רפואה. ידעתי שלימודי רפואה הם דבר שאם לא אעשה אותו עכשיו, לא אעשה אותו לעולם. התייעצתי עם דרור והחלטנו שאני אלך על זה. עשיתי שוב פסיכומטרי, שיפרתי את ציוני הבגרות והתקבלתי. עכשיו אני כבר רוצה להיות רופאה. אני חושבת להיות רופאת משפחה או עור. לרפא ולעזור לאנשים זה פסגת השאיפות".

איך נראה יום שגרתי בחייך?

"תלוי אם יש לי תוכנית בוקר או לא. בימים שיש תוכנית אני קמה בחמש בבוקר, מתארגנת בשקט כדי לא להעיר את הילדים - את הנעליים אני נועלת במדרגות – ובחמש וחצי אני כבר באולפן. אחרי שאני מסיימת את התוכנית, אני רצה לבית החולים, ללימודים, ומשם אני נוסעת לאסוף את הילדים מהגן. אני מבלה איתם אחר הצהריים ובדרך כלל נופלת ונרדמת כבר בעשר בערב. בימים שאין תוכנית הכול די דומה, רק שאני קמה שעה מאוחר יותר ולוקחת את הילדים לגן.

"לוח הזמנים שלי צפוף, ויש מעט מאוד מרווח לטעויות. לשמחתי, יש סוללה של אנשים שעוזרים לנו - ההורים שלי ושל דרור, אח של דרור, בייביסיטרים. אם אין ברירה, אני לוקחת את הילדים איתי לאולפן או לפגישות. מסתדרים. זו עבודה קשה, לתחזק הכול, וזה עולה לי בשעות שינה, אבל דרור ואני מקפידים לא לוותר גם על המקום הזוגי. אי אפשר לעשות את כל זה בלי תמיכה, בלי זוגיות שבה פותרים בעיות יחד, ולכן אני חושבת שאני קודם כל בת זוג של דרור".

"לוח הזמנים שלי צפוף, ויש מעט מאוד מרווח לטעויות. לשמחתי, יש סוללה של אנשים שעוזרים לנו.אם אין ברירה, אני לוקחת את הילדים איתי לאולפן או לפגישות. מסתדרים. זו עבודה קשה, לתחזק הכול, וזה עולה לי בשעות שינה"

היא הכירה אותו דרך שידוך של דודה דתייה, "שידוך שנאבקנו בו", נזכרת קורח. "הדודה שלי נדלקה עליו וחשבה שנתאים, אבל אני בדיוק יצאתי ממערכת יחסים ולא הייתי בעניין. בסוף נפגשנו ביום הולדת של בן דוד שלי. יצאנו שלוש פעמים, חתכתי; אחרי שלושה חודשים ניסינו שוב, וזה עבד. לפעמים אהבה היא לא ממבט ראשון".

שלפמן הוא רואה חשבון, שעבד בזמן הלימודים כמאבטח אישים ולפעמים עדיין לוקח פרויקטים בתחום הזה. יש לו גם עמותה בשם "אנרגיה חיובית", העוסקת בפעילות התנדבותית, ולפני חודשים השתתף בתחרות חצי איש הברזל, "שזה כמו עוד עבודה", לדברי אשתו. "אני נשואה לאיש שהמטרה שלו בחיים היא לרקוד על ארבע חתונות ולעשות את זה טוב, ולמרות כל העיסוקים שלו הוא לא פחות אבא".

בני הזוג גרים בחולון. "זו אחלה עיר", אומרת קורח. "אנחנו רוצים להישאר לגור פה. זה מקום אמיתי עם אחלה אנשים שקמים בבוקר לעבוד, בלי פאסון".

כשהילדים נולדו, חשבתם שאולי מישהו מכם צריך לקחת צעד אחורה בקריירה?

"ממש לא. אני חושבת ששאלת שילוב הקריירה והבית צריכה להיות מופנית גם לנשים וגם לגברים. אני באה מזוגיות שוויונית, וככה אני גם מחנכת את הילדים שלי. הבת שלי יודעת שאין דבר שהיא לא תוכל לעשות, והבן יודע שאין דברים של בנים ודברים של בנות. העובדה שאני עוסקת בדברים שאני אוהבת, עושה אותי אדם מאושר יותר".

הילדים אף פעם לא נפגעים מהעיסוקים הרבים שלכם?

"אני אעשה כל מה שצריך כדי להיות נוכחת עם הילדים, לדבר איתם ולהיות איתם. אולי אנחנו לא מוציאים אותם כל יום באחת מהגן, אבל סופי השבוע שלנו מוקדשים רק להם. בזמן שאני איתם, אני רק איתם, בלי הפלאפון. הילדים יודעים שיש ימים שהם עם סבא וסבתא או עם בייביסיטר, והכול בסדר. זה קשה, לפעמים אין כוח, הרבה פעמים אני חושבת שאולי כדאי לי להוריד משהו, אבל כשאני פורטת את הדברים, לא בא לי לוותר על כלום.

"ברור לי שזה לא מתאים לכולם. צריך לדעת לוותר לעצמך ולדעת שלא תהיה מאה אחוז בכל הדברים שאתה עושה. צריך גם להחליט כמה משקיעים בכל דבר. בלימודים הולכים לקראתי, ואני מקווה שגם בשנה הבאה יתחשבו בי מנהלי המחלקות ויאפשרו לי להגיע באיחור בימים שיש לי תוכנית בוקר. אני אמנם מאחרת, אבל בזמן שאני נמצאת שם אני נותנת כל מה שאני יכולה".

קורח עם אברי גלעד בתוכנית הבוקר

לא עובדת בלהיות מפורסמת

בתוכנית הבוקר היא גאה מאוד, ואין לה כוונה לוותר עליה. "אני חיה את החלום", אומרת קורח. "כשהתחלתי להגיש את התוכנית, כל הזמן שאלו אותי מה היעד הבא, ועד היום אני לא מצליחה לחשוב על משהו יותר טוב. אני זוכה בכל תוכנית לפגוש אנשים מעניינים במגוון תחומים, ואף פעם לא משעמם לי. מבחינתי, אני אמות בתוכנית הזו".

איך הזוגיות עם אברי גלעד?

"מעולה. אני מאוד אוהבת אותו למרות שאני לא מסכימה איתו הרבה פעמים. יש אנשים שמבקשים ממני להיות דוברת שלו ולהצדיק דברים שהוא אומר, אבל אני לא אחראית לדברים שלו. כשאני לא מסכימה איתו, אנחנו מתווכחים".

"אני אעשה כל מה שצריך כדי להיות נוכחת עם הילדים, לדבר איתם ולהיות איתם. סופי השבוע שלנו מוקדשים רק להם.הם יודעים שיש ימים שהם עם סבא וסבתא או עם בייביסיטר, והכול בסדר.לא בא לי לוותר על כלום"

את לוקחת ללב ביקורות של הצופים?

"אני לוקחת ללב, אבל לא ממקום אישי אלא לאומי. אני מרגישה שהיכולת להכיל דעה של אחר היא אפסית, וזה בא לידי ביטוי באלימות. זה מדיר שינה מעיניי. אני מסתכלת על אורי ועלמה ומפחדת על העתיד שלהם. הרבה פעמים אני נמנעת מלעסוק בנושאים בעייתיים כי מיד משתלחים כאן במי שחושב אחרת".

מזהים אותך ברחוב?

"לפעמים, אבל אני לא עובדת בלהיות מפורסמת. כבר מזמן הפסיקו להזמין אותי להשקות. המקצוע שלי זה לא להיות מפורסמת".

מה היית מגדירה כהישג הכי גדול בקריירה שלך?

"היו מקרים שראיינו בתוכנית הבוקר אדם מסוים, ובעקבות שאלה שלי המציאות השתנתה. למשל, בצוק איתן אירחנו את מנכ"ל הביטוח הלאומי, פרופ' שלמה מור יוסף, ושאלתי אותו למה לא מאריכים בחודש את הזכאות של דורשי העבודה שגרים עד 40 ק"מ מרצועת עזה. בעקבות זאת הוא שינה את זה. הוא גם התקשר אליי כדי להודות לי ואמר שזה קרה בזכותי. חוץ מזה, מאוד חשוב לי הנושא של קידום נשים. אני חושבת שנשים יכולות לדבר על כל נושא, כולל ביטחון וכלכלה, ואני משתלת להקפיד לשלב כמה שיותר נשים כמרואיינות".

אם יש לה זמן פנוי, וזה קורה לעיתים רחוקות, היא אוהבת, לדבריה, "לבהות בקיר" או לבצע פעילות אחרת שלא דורשת ממנה כל מחשבה. "אני גם אוהבת לדמיין שאני עושה ספורט".

מה הגילטי פלז'ר שלך?

"גלידת פיצוץ של מקדונלדס, ענבים קפואים וסרטים בהצגות יומיות".

והחלום?

"לנסוע לשנה לטייל בקרוואן עם דרור והילדים. וזה יקרה".