התינוקת שריגשה את העולם

אם יש משהו שיוטיוב הוכיח לנו היטב, הוא שלא לכל אחד יש כשרון. יש כאלו שמתאמצים מאוד כדי לייצר סרטונים ויראליים, ויש כאלו, מה לעשות, שפשוט נולדים עם הכשרון הזה. והילדה הזו, שאיש אפילו לא יודע את שמה, בהחלט נולדה עם הכשרון המטורף לרגש את העולם מבלי להתאמץ אפילו.

חמישה מיליון צפיות, זה המספר הלוהט שהצליח אב שצילם את בתו שזה עתה נולדה להשיג, וכל זאת בשלוש הדקות הראשונות של חייה. התינוקת, כפי שתוכלו לראות בעצמכם, הצליחה להרעיד את לבבות העולם כולו כשרק הגיחה מהרחם, והדבר הראשון שעשתה - כמו שעושה ילדה טובה באמת - הוא לתת חיבוק לאמא.

הסרטון, אגב, לא ישאיר את העין שלכם יבשה, אז כדי שתצפו בו עם חבילת טישו ליד. תסמכו עלינו. אתם תצטרכו אותה.

גשם גשם

טוב, בואו נגיד את זה ככה: אם אתם לא מתרגשים מהסרטון הזה, משהו ממש לא בסדר אתכם. אנחנו, לפחות, דמענו מול המחשב ללא הפסקה, כי באמת, איך אפשר שלא?

במרכז הפריים (כשאמא שלה מנסה לשווא לעקוב אחריה ולהחזיר אותה הביתה) התינוקת המתוקה בעולם, קיידן שמה, שיוצאת החוצה למראה טיפות מוזרות שנוחתות מהשמיים. ומה שגורם לרובנו להיאנח ביאוש, בוודאי כשאנחנו נמצאים בחוץ בלי מטריה, נראה בעיניה כמו הדבר הקסום בעולם.

האמת? הצדק איתה, וזה כנראה אנחנו, כמבוגרים, ששכחנו ליהנות מהדברים הקטנים שבחיים. ואיזה מזל יש לנו שיש לידנו אנשים קטנים שמזכירים שהקסום, הנפלא והמרגש נמצאים בכל פינה, ורק צריך לצאת החוצה ולהסתכל.

מסיבת יום ההולדת הגדולה בעולם

קולין סאליבן אינו ילד רגיל. הוא נולד על הספקטרום האוטיסטי, וסובל מסתמונת אספרגר קשה המונעת ממנו לפתח קשרים חברתיים. את ארוחת הצהריים שלו הוא אוכל בבית הספר לבד, שאר הילדים בכיתה ממש לא אוהבים אותו וחיים לא קלים בכלל צפויים לו. אבל את מסיבת יום ההולדת האחרונה שלו, תסמכו עלינו, אין סיכוי שהוא ישכח לעולם.

הכל הודות לאמו, שכששאלה את קולין האם הוא רוצה לערוך מסיבה הוא השיב לה שאין טעם, מכיוון שאין לו חברים. אמו, שרצתה לחמם את ליבו, פתחה לו דף פייסבוק שקראה לו ״מזל טוב קולין״, והפיצה אותו בין חבריה, בניסיון נואש לאסוף כמה ברכות ולהפתיע את בנה על מנת שבנה לא ירגיש כל כך לבד. למה שקרה אחר כך היא לא ציפתה.

החברים הפיצו לחברים, שהפיצו לחבריהם, שהעבירו הלאה, וחיש קל צבר הדף כמעט 2.5 מיליון (!) לייקים, ויותר משלושה מיליון ברכות לקולין הקטן, שהיינו מאוד רוצים להיות זבוב על הקיר כשאמו הראתה לו על העמוד המיוחד שפתחה לו. למרות שיום ההולדת היה לפני שבוע, הברכות עדיין ממשיכות להיערם ולזרום מכל קצוות תבל (אפילו אנחנו איחלנו לו מזל טוב!) ואין ספק שקולין יודע שגם אם כמה ילדים בכיתה לא ממש אוהבים אותו, יש 2.5 מיליון אנשים בעולם שכן.

עזרו לאחי הקטן

מקינזי לורי הקטנה היא בת תשע בסך הכל, אך היא לקחה על עצמה משימה ענקית: להציל את אחיה בן השש, גאווין, שחולה במחלה קשה וחשוכת מרפא.

לצורך כך פתחה המשפחה אתר מיוחד לתרומות, כשמקינזי בת הפחות מעשר הציבה את המספר האסטרונימי שאליו היא שואפת להגיע: לא פחות ממיליון דולר, שיוקדו למחקר ולניסיון למצוא תרופה לאחיה ולילדים נוספים. בחודשיים, אגב, גייס הפרוייקט יותר מ-300,000 דולרים, כך שיש סיכוי לא רע שמקינזי עוד תגשים את חלומה.

בינתיים עסוקה הילדה בלהתראיין לכל מקום אפשרי, לספר על אחיה הקטן והנפלא, לצייר קומיקס שבועי שבו היא מציגה את אחיה כגיבור על הנאבק במחלה וגם לכתוב בשמו מכתב לאלוהים בכל יום, כי מה שבטוח בטוח. בדרך הספיקה מקינזי, מן הסתם, להפוך לגיבורת הרשת החדשה, והתמונה של השניים יחד כבר נצרבה בתודעה בתור אחת התמונות המרגשות של 2014. לורי ללא ספק הוכיחה לנו שגם ילדים קטנים יכולים לחלום בענק.

לתרומות ולסיפור המלא, לחצו כאן

פשוט תגידי לא

כל אב ואם מנסים לחנך את ילדיהם הקטנים ללמוד את ההבדל בין רע לטוב, ובין אדם שלא יפגע בהם לבין זר שעלול להזיק להם. גם אמה של יה בין הקטנה, בקושי בת שנתיים, ניסתה ללמד אותה מה קורה כשזר ברחוב שואל אותה אם היא רוצה עוגיות. התוצאה היא שיחת האם-בת המצחיקה ביותר שתראו השנה. באחריות.

חברו הטוב ביותר

סיפורו של אוון המתוק בן השבע הוסרט בתחילה רק לצורכי המשפחה בלבד, אך מרגע שהועלה לרשת הפך לויראלי בטירוף, עם יותר משלושה מיליון צפיות ברחבי העולם. האמת? אנחנו לא מתקשים למה.

אוון חולה במחלה נדירה וחשוכת מרפא, שאחד מתסמיניה הוא ששריריו מכווצים ועובדים כל הזמן. זה, כמובן, מקשה עליו לפתח חיים נורמליים, וכמובן גם ליצור קשר עם בני גילו.

כאן נכנס לתמונה המשפחתית האטצ׳י הכלב, שבעצמו היו לו חיים לא פשוטים, בשיאם נקשר על ידי חבורת נערים מתעללים לפסי רכבת ואיבד את אחת מרגליו. אבל מהרגע שהשניים נפגשו הם לא נפרדים לשנייה: הם ישנים ביחד, משחקים ביחד והאטצ׳י הפך להיות כלב שמח ונאמן ביותר.

מה שיותר מדהים הוא השיפור האדיר (במידת האפשר) במצבו של אוון, שהתחיל לצחוק ולהשתולל עם הכלב, מה שמוכיח לנו שאכן, לפעמים הכלב אכן יכול להיות חברך הטוב ביותר.

כל אחד יכול

לקווינסי בת ה-6 היה חלום אחד בלבד כל חייה: לרקוד. עם זאת, המשימה הזאת נראתה בלתי אפשרית, מכיוון שקווינסי נולדה כשהיא מרותקת לכסא גלגלים.

מי שהחליטה לא להרים ידיים במקרה הזה היא אחותה הגדולה, גרייסי בת ה-9, רקדנית בעצמה, שהחליטה שכסא הגלגלים, עם כל הכבוד לו, לא יעצור את אחותה בדרך להגשמת חלומותיה, ושכל אחד יכול לרקוד. גם אם הוא לא יכול להזיז את הרגליים.

במשך שעות ארוכות היא רקחה ועמלה על ריקוד שמתאים לכסא גלגלים, והשתיים הופיעו יחד בתחרות כשרונות בלואיזיאנה, והוידאו, איך לא, הפך לויראלי תוך שניות. האמת? סרטון יותר מעורר השראה מזה לא תמצאו.

שיער - עכשיו הסרט

כשאמילי בת השלוש שמעה שיש ילדים בדיוק כמוה שחולים בסרטן, היא נעצבה מאוד ושאלה את אמא שאלה במה היא יכולה לעזור, כי חייב להיות משהו שהיא יכולה לעשות. אמא שלה ביררה וביררה מה ילדה שעוד לא מלאו לה ארבע יכולה לתרום, ומצאה: יש ילדים בדיוק בגילה של אמילי שצריכים תרומה של שיער.

אמילי לא היססה לרגע, ולקחה לא רק את עצמה, אלא גם את שלל בובותיה, על מנת להסתפר. בסרטון היא גם מסבירה לאנשים כמה זה חשוב לעזור לילדים הללו, ועל הדרך, כמובן, הצליחה לרגש את העולם.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד באנשים: