רגע לפני שהעולם המערבי הולך לישון, מה הוא רוצה מהטלוויזיה שלו? לצחוק קצת, לסכם את אירועי היום ולראות אנשים יפים ומצליחים. זה התמהיל שנרקח במדויק ואותו מציעות רשתות הטלוויזיה האמריקניות הגדולות.

>> לעוד כתבות בערוץ אנשים, לחצו כאן

אבל, כידוע, כמו שכל תזמורת צריכה מנצח, כל תכנית צריכה מנחה. אם כן, קבלו אותו במחיאות כפיים: הוא זכה מן ההפקר של קונאן אוברייאן, היו לו הביצים להסתכסך עם דונאלד טראמפ ומאחוריו שנים של ניסיון בתכנית הבידור הפופולארית באמריקה. גבירותיי ורבותיי, הקומיקאי סת' מאיירס.

קרב הגלדיאטורים בעולם הנחיית הטוק-שואו בארצות הברית החל לאחר שנודע לג'יי לנו כי רשת NBC מתכננת להחליפו בתפקיד עם קונאן אוברייאן, אחד מהקומיקאים החביבים ביותר על הקהל הצעיר, שהנחה באותם ימים את הטוק שואו המאוחר יותר באותה רשת. לנו עמד על רגליו האחוריות ולבסוף הוחלט להשאירו בתפקיד, אוברייאן הגלה עצמו לרשת TBS המתחרה והקטנה בהרבה (ועושה בה חיל), ובמקומו הובא ג'ימי פאלון הצעיר להנחיית התכנית המאוחרת.

בסוף חודש פברואר צפוי ליפול דבר ברשת NBC האמריקאית: פאלון יעבור להנחות את "The Tonight Show" במקום ג'יי לנו שהפעם מוכן לפנות את כסאו ולפרוש, ומי שיתפוס את מקומו של פאלון ב-"The Late Night" יהיה הבחור החדש בשכונה שמנהלי הרשת תולים בו תקוות גדולות, כאמור, סת' מאיירס.

מאיירס מוכר לקהל בעיקר בזכות תרומתו ל-"Saturday Night Live" (SNL), ולהופעותיו בפינת ה"Weekend Update" המצליחה שאותה הוא מגיש בתכנית (במשך תקופה לא קצרה לצידה של איימי פולר, כיום לצידה של ססילי סטרונג) אשר במסגרתה מועבר סיכום ידיעות חדשותיות פרודיות מדי שבוע.

בינתיים, נראה כי מאיירס מתקשה במקצת להיפרד ממקום עבודתו הקודם: הוא המשיך להופיע ב-SNL ועזב רק בימים האחרונים; הוא לקח אתו לטוק-שואו החדש את כותב הפינה לעיל אלכס בייס; והוא אף הודיע כי פולר שהגישה לצדו את הפינה (וכיום מובילה את התכנית "Parks and Recreation") תהיה האורחת הראשונה שלו בתכנית. האסטרטגיה ברורה: תביא אתך את המשפחה וכבר תרגיש בבית.

הפרמיירה של תכנית הטוק-שואו החדשה מתוכנן ל-24 בפברואר, ובכך מסתמן שאמריקה מוכנה לדור ההמשך של מנחי תכניות האירוח שלה. מה שבטוח, אם אתם מתכננים קריירה בתחום בטלוויזיה האמריקאית, כדאי שתהיו גברים לבנים סביב גיל ארבעים, רצוי עם עבר של כתיבה ב-SNL. זה עבד עד היום לקונאן או'בריאן, פאלון וכעת זה עובד למאיירס. גם ג'ימי קימל ודיוויד לטרמן לא רחוקים מאוד מכל הקריטריונים בהגדרה. למזלנו, ישנה גם את צ'לסי הנדלר במשחק כדי לשבור מעט את ההגמוניה הגברית.

מאיירס מתארח אצל פאלון:

תומך באובאמה, רב עם טראמפ

אז מיהו סת' מאיירס, וכיצד הוא יצא דומה כל כך ליו גרנט? ובכן, הוא נולד באבנסטון שבמדינת אילנוי בארצות הברית, בן למורה לצרפתית ולאב כלכלן. את לימודיו האקדמיים הוא עשה במגמת תקשורת באוניברסיטת נורת'ווסטרן. כבר במהלכם הוא הצטרף לקבוצת אימפרוביזציה ומערכונים, וחמש שנים לאחר סיום לימודיו, בשנת 2001, מאיירס הצטרף לצוות "SNL", ובהמשך הפך לאחד מכותביה הראשיים (תפקיד אותו חלק במשך תקופה גם עם טינה פיי המוצלחת).

מעבר להיותו כותב מחונן, הוא הופיע בעצמו במערכונים בתכנית ואף ביצע חיקויים, בין היתר לדמויותיהם של איש החדשות אנדרסון קופר, הנסיך צ'ארלס, ריאן סיקרסט ורבים אחרים. חוץ מעבודתו בהפקת התכנית הקדחתנית, מאיירס הבליח בתפקידים קטנים בשורת סרטי קולנוע ("אני לא יודע איך היא עושה את זה" מ-2011 בכיכובה של שרה ג'סיקה פארקר, "סילבסטר בניו יורק" עתיר הסלבריטאים מ-2011 ועוד), קפץ מדי פעם לפרגן בתכניות טלוויזיה אחרות (למשל, בפרק של "המשרד", וגם ב"סלבריטי פוקר", שם זכה ותרם 100,000 דולר) ובנוסף הנחה פעמיים את פרסי ה"וובי" באינטרנט.

פריצה גדולה במיוחד בקריירה של מאיירס נרשמה ב-2011, כאשר הופיע כקומיקאי הראשי בארוחת הכתבים השנתית בבית הלבן. שם, הוא הצליח להצחיק את הנשיא אובמה (שלקמפיין שלו תרם למעלה מ-4,000 דולר בשנת 2008), להסתלבט על מרבית כלי התקשורת כמיטב המסורת, ובעיקר להיזכר כמי שהצליח להזעיף את פניו דונאלד טראמפ, אשר זכה ממנו למטח ארוך ועוקצני של בדיחות. בין היתר, אמר מאיירס על הבמה כי טראמפ "אמר לאחרונה שירוץ כמועמד מטעם המפלגה הרפובליקנית, וזה משעשע כי אני חשבתי שהוא פשוט ירוץ כמועמד מטעם בדיחה".

טראמפ צולם כשהוא לא מאוד משועשע מהעניין ואפילו אובמה נראה נבוך במידת מה בשביל יריבו הימני בשלב מסוים, כשהבדיחות על חשבונו לא הפסיקו להגיע. במהלך ראיון מבודח שערך עמו דיוויד לטרמן התוודה מאיירס כי מאז יצא לו לראות את טראמפ פעם אחת באירוע אחר והוא ניגש להודות לו על שגילה ספורטיביות בעת הארוחה בבית הנשיא. לדבריו, "הוא לא אמר לי אין בעד מה".

ארוחת הכתבים השנתית בבית הלבן:

ירענן את הז'אנר?

האם הוא מתרגש לקראת הפיכתו לאחד מהפרצופים המוכרים ביותר על המרקע? בהחלט, והוא לא מסתיר זאת. בתדרוך של "ארגון מבקרי הטלוויזיה" בארצות הברית הוא אמר לעיתונאים כי הדבר שהוא הכי מתרגש לגביו הוא חלק הראיונות בתכנית. לדבריו "אתה לא יודע עד כמה אתה טוב בו עד שאתה לא עושה אותו בפועל".

חרף ההתרגשות, לא נותר אלא לקוות שמאיירס יוסיף קצת צבע חדש ונשכני לז'אנר שזקוק לו במיוחד. על פניו הוא אמנם נראה ומתנהג כמו אבטיפוס של נייס-גאי מהסוג הנעים ביותר, אבל מאידך הוא הוכיח במערכונים שונים שביכולתו גם להפליא במכות מתחת לחגורה.

גם בגזרת האורחים, מאיירס מבטיח לנסות לרענן את הז'אנר: במסגרת משחק הכיסאות הצפוי, פאלון מתכוון להעביר את האולפן שלו מלוס אנגל'ס לניו יורק ולפי פרסומים חדשים לפטר על הדרך את כל עובדיו. ככל הנראה פאלון הוא זה שיקבל אליו את הכוכבים הזוהרים יותר, עקב שיבוצה של תכניתו בשעה מוקדמת יותר ואז תיווצר תחרות בין שני האולפנים באותה הרשת ובאותה העיר על אותם סלבריטאים. זו כנראה הסיבה שמאיירס חוזר ומספר כי ברצונו לארח לא רק ידוענים מוכרים, אלא גם "אנשים שהקהל יוכל להתוודע אליהם" מתחומי הפוליטיקה והכתיבה. במילים אחרות, הוא יוכל להתפרע יותר ולהיות ממלכתי ומלוקק פחות.

ומה בנוגע לחייו האישיים? בספטמבר שנה שעברה נישא מאיירס לחברתו אלכסי אש, פעילת זכויות אדם. השניים מגדלים יחד כלבת ציד איטלקייה קטנה. ואם תהיתם לגבי שם המשפחה, אז לדאבונכם למרות שיש לו סבא יהודי אחד, מאיירס איננו מחשיב עצמו יהודי. עם זאת, הוא כן הופיע בעבר מספר פעמים במרכזים קהילתיים יהודיים גדולים בארצות הברית.

בין השירים של פאלון למתיחות הרשת הפופולאריות של קימל, בין החדות של אוברייאן לקטילות של לטרמן – לא נותר אלא לחכות ולראות מה יביא עמו מאיירס לתכנית החדשה והמדוברת.

מערכון הפרידה מסת' מאיירס ב-SNL:

____________________________________________________________________________________________________________

עוד באנשים:

  • הכירו: הקומיקאית עם הפה הכי גדול באמריקה