הגיע הקיץ ועימו ההזדמנות האחרונה שלכם להירשם ללימודים אקדמאיים לשנה הבאה ולהשכיל קצת או לפחות להמציא תעודה שתגרום לאנשים אחרים להאמין קצת באינטליגנציה שלכם. מאחר ומגוון המקצועות מהם תוכלו לעשות כסף בעתיד הוא די מצומצם ולרוב מעורר פיהוק, הכנו למענכם סקירה קצרה של קורסים מכל העולם שכנראה לעולם לא תעשו, וחבל. ההצלחה שלכם, האמינו לי – נמצאת כאן.

קוגניציה ביוטיוב

אוניברסיטת ג'ורג'טאוןבוושינגטון השכילה להבין שספסליה עתידים להתפנות בעתיד הקרוב מכיוון שרוב התלמידים הפוטנציאלים מעדיפים ללמוד הכל מצפיה בסרטי וידאו ביתיים הנמשכים שלוש דקות לכל היותר. הם הקדימו את המאוחר ופתחו קורס שכשמו כן הוא: למידה מיוטיוב. הקורס עוסק בצפייה בסרטוני יוטיוב וניתוחם, תוך סגידה בלתי אמצעית לגוגל והאינטרנט בכלל.

מטלות הקורס: העלאת סרטונים שבועית, הצבעות צופים ומבחני רקע בהם תיבדק ההיכרות עם הקלאסיקות הגדולות: "צ'ארלי נשך לי את האצבע", "צ'ארלי נשך לי את האצבע, שוב", וכמובן: "חתול מאוד כועס – מצחיק!".

Charlie bit my finger. מתוך רשימת קלאסיקות החובה בקורס באוניברסיטת ג'ורג'טאון

קליעת סלים תת-מימית

נמאס לכם לקלוע סלים ביבשה? הגיע הזמן לעבור למים. אוניברסיטת סאן דיאגומציעה לכם קורס מיוחד בקליעת סלים מקש - בתוך בריכה. השיטה כוללת טבילת קש וקני סוף במים וקליעתם לידי סלים יפים בסגנון מרוקאי.

דרישות קדם: אהבה אין-קץ למוצרי פיקניקים, יכולת לעצור את הנשימה לזמנים ארוכים וכישרון לפקיחת העיניים בתוך המים.

איך להיות רובין הוד?

אוניברסיטת נוטינגהאםבאנגליה אף פעם לא הצליחה להסתיר את גאוותה בגיבור המקומי, האדון רובין, שגדל ביער שרווד שבפאתי העיר. כיום היער הוא כבר מעוז תשוקה יוקרתי לנדל"ניסטים מכל העולם והבחור המסוקס שגונב מויליאם וקייט ומעביר לקבצנים מתחת לגשר לונדון לא נראה מזה שנים - אבל כל זה לא מפריע לנוטינגהאם להעביר קורס בתורת הרובין הוד, כולל סדנאות הנהגה ועבודת מחקר עצמאית ביער.

מבחן גמר: קשתות למטרה והתאמת צבעים בעת לבישת גרביונים.

האושר בזבל

אל לכם לראות את הכותרת באופן מילולי. אוניברסיטת סנטה-קלרה, שנמצאת כמובן בקליפורניה (כי רק בקליפורניה האקו-פריקית ניתן להציע כאלה קורסים ולהצליח למלא את הכיתה), מציעה לכם לבוא עד לווסט-קואסט כדי לגלות את המדע שמאחורי הזבל. כאן תלמדו איך לעשות קומפוסט, איך למנוע מהזבל לפזר ריח נורא מסביב, וכמובן, איך להיפטר מפסולת גרעינית. ממש ברוח היום.

בסילבוס: ביקור במפעלי מִחזור, מזבלות ומעונות סטודנטים. חיפוש אוכל בפחי זבל מקומיים וכמובן, מבחן חיטוי.

מדעי הארי פוטר

אני מניחה שאף אחד מכם לא חשב אף פעם את הארי פוטר לספר שטחי (במקרה הטוב) ומועתק (במקרה הרע). במידה וכן חטאתם בשנאת פוטר, אולי הגיע הזמן להירשם לקורס החובה (כן, כן) באוניברסיטת פרוסטברגשבמארילנד ולנסות לשנות את דעתכם ולהצטרף למיינסטרים. בקורס ישאלו שאלות רמות חשיבות כגון, האם ניתן להפיק מטאטא מעופף במחקרי אנטי-גרביטציה? והאם הכלב בעל שלושת הראשים הידוע בכינויו "פלאפי" יכול להיות תוצר של הנדסה גנטית? אנחנו חייבים להודות, במקרה הזה, שנראה כי מדובר דווקא בקורס אינטליגנטי באמת. מה שעצוב פה זה הניסיון למכור מדע לתלמידים בני 20 פלוס באמצעות ילדון משקפופר רכרוכי. אם זה מה שיכניס אתכם לאוניברסיטה, מה טוב.

עבודות בית: מציאת אבן החכמים, תפירת גלימת היעלמות והצלחה בפיתוי העלמה גריינג'ר. מלגות לימוד וביטוח חיים יוצעו לספורטאי קווידיץ' מצטיינים.

אוניברסיטה נוסח הארי פוטר: כאן תלמדו איך להרוג את אויבכם בהנפת מטה קסמים ומלמול פראנואידי

סירופ מייפל, הדבר האמיתי

מסוג הקורסים שרק בקנדה אפשר להמציא. אוניברסיטת אלפרד, שנמצאת משום מה במדינת ניו יורק דווקא, מציעה את אחד הקורסים החשובים ביותר שנודעו עד היום. בקורס יתגלה הסוד הגדול מאחורי הפקת סירופ המייפל – הנוזל הכתמתם שמשמש לכיסוי פנקייקים כאשר אין יותר רוטב שוקולד - והשפעתו החברתית-פסיכולוגית על חיינו היום. נא להגיע לשיעור בידיים דביקות.

הרכב הציון: על פי מספר הנקודות שיתקבלו בתחרות זלילת הפנקיקים בסוף השנה. מועדי ב' יתאפשרו רק למי שהקיא את התכולה לפני תום התחרות.

מדעי הקמצנות או "חיים טובים בדולר ליום"

עוד המצאה נהדרת מבית אוניברסיטת אלפרד, שניחנה בגישה אנטי-קפיטליסטית שעם קצת מזל וכח אלוהי אולי תתפשט הלאה. מדובר בקורס שיסביר לכם איך המשוואה ילידת-אמריקה הגורסת כי כסף שווה אושר – היא שטויות במיץ זבל (ראו קורס "האושר בזבל" למעלה). התלמידים ילמדו את תורת החסכנות ואת האמיתות שמאחוריה – צניעות עוזרת למח. או משהו כזה.

כישורים נרכשים: כיצד לקרוא את פרטי חשבון האשראי שלכם, כיצד להתמקח בכבוד וכיצד להצליח במערכות יחסים מבלי לשלם בסוף הדייט.

מציאת דייטים שכדאי לשמור

ואם כבר בזוגיות עסקינן, אוניברסיטת מפלי סיוקסהקתולית החליטה לעשות מעשה ולהציע לתלמידיה שיעור שאולי יצליח להוציא אותם עם כישורים אמיתיים מהאוניברסיטה. ואם לא זה, לפחות לחופה. המורה, לורי צ'פלין, נשואה באושר כמעט 30 שנה, אך טוענת שאת תקופת הדייטים שלה היא עדיין זוכרת. מי לא.

בתוכנית: איך לרגל אחרי דייטים פוטנציאלים בפייסבוק ומה לעשות איתם כשהם באמת מוכנים להיפגש איתך. מתוך המבחן: האם כדאי לשכב איתו בדייט הראשון? האם להיות זו שמשלמת? ועוד דילמות קיומיות שכאלה. שיעור מיוחד יעסוק בדיני פרידה: מתי הגיע הזמן לסגור את הבסטה ו"לקרוא לזה ערב".

תורת הפאלוס (phallus)

קראתם נכון. הקורס הבא עוסק באיבר מין. כמובן שבאיבר המין הגברי, שכן איננו מתקדמים מספיק עדיין כדי לדבר על הואגינה בתוך מבנים חשובים כאוניברסיטה, אך גם זה משהו. בקורס יערכו דיונים על המשמעויות השונות בתרובת ובהיסטוריה של הצורה הפאלית ועלילותיה. האוקסידנטל קולג'בלוס אנג'לס כולל את הקורס בפקולטה לצדק חברי ותיאוריה ביקורתית, ומאגד אל רשימת הנושאים דילמות כגון "שאלת היחס בין הזין לפאלוס", "הפאלוס הלסבי", "הפאלוס היהודי", הפאלוס הלטיני", ועוד.

הרכב הציון: תחרויות מדידה במלתחות, מבחני גיאומטריה זוויתית ובמיוחד לנשים: תחרות המצאת איברים חלופיים מסיליקון.

רק בישראל

חשבתם שרק בחו"ל תוכלו למצוא קורסים מגניבים באמת? טעיתם. גם כאן, ממש מתחת לאף, מציעות האוניברסיטאות והמכללות באוניברסיטה קורסים מרתקים. במכללת לוינסקי תוכלו ללמוד קורס בפתרון חלומות, ובאוניברסיטאות בן גוריון וחיפה תוכלו להיות תלמידי מחקר של "המעבדה לחקר הפרצופים", "המעבדה לתיאבון למלח", והחשוב ביותר: "לימודי ג'לולוגיה", בהם תלמדו את סודות הרפואה הלייצנית. לא נהנתם? לכו תעשו איזה סל מקש מתחת למים. תודה.