דני דניאל, מנכ"ל MNA מחקרי נדל"ן, שולח שוב את שרית וינו-אלעד לבדוק איך אפשר לחדש דק ולצבוע אותו בצבע על בסיס מים, ללא שימוש במדללים רעילים, איך לאטום את הגג בחומר ידידותי לסביבה שדואג גם להורדת הטמפרטורה של המבנה, איך להפחית את כמות הרעש בחלל המבנה ואיך להפחית בצריכת החשמל בעזרת מערכת פיקוד חכמה.

שרית וינו-אלעד מבקשת לצבוע את דק העץ שבחצר שלה מבלי להשתמש בחומרים מזהמים, ולשם כך היא פוגשת את אייל תמרי, מנהל טכני "אלרם דבקים", שמספר לה על צבע שמן על בסיס מים לצביעת עצים. הצבע הוא בעצם אמולסיה, תערובת של שמן ומים, שמייתרת את הצורך בשימוש במדללים רעילים. כמו כן, הצבע נטול ריח, מתייבש במהירות ועמיד לשמש. השמן מגיע במספר צבעים, וניתן לגוון עד 60 גוונים שונים.

איטום הגג יכול להיות גורם מכריע לבריאותנו, כיוון שכתוצאה מנזילות יכולים להצטבר בקירות עובש, טחב ופטריות המזיקים לבריאות. גג הבניין נאטם בדרך כלל בזפת או ביריעות ביטומניות שחורות, והצבע השחור מעביר את החום ומחמם את הבניין כולו. וינו-אלעד פוגשת את ד"ר ניצה גלילי, מנהלת כימיה וטכנולוגיה "פזקר", שמסבירה כי על מנת שהגג יהיה צונן, כלומר, שהטמפרטורה שלו לא תעלה וכך תימנע התחממות המבנה, מומלץ למרוח את הגג בשכבה שמוסיפה לאיטום הגג וצובעת אותו בלבן. ברגע שהדירות שמתחת לגג מתחממות פחות (ב-7-5 מעלות), נוצר גם חיסכון גדול בחשמל שמושקע בקירור הדירה. עוד יתרון בחומר משחתי הוא שניתן לכסות כיסוי מלא גם בגג שמלא במתקנים שונים כמו דודי שמש ולוחות סולריים. החומרים הללו הם על בסיס מים, ולכן ידידותיים לסביבה. בנוסף, יש חומר מיוחד לאיטום של קירות אמבטיה, שמונע גם התפתחות של פטריות ובקטריות, ועליו ניתן להניח טיח או קרמיקה.

מיכל זוהר, אדריכלית מומחית לאקוסטיקה – "אורבונד", מספרת על תקרות אקוסטיות, שעוזרות להפחית את הרעש המוחזר מהקירות והחלונות של הבית ולמנוע הדהוד. התקרות האקוסטיות עשויות מבד גיזה וגבס, חומר ירוק הניתן למחזור. סוג נוסף של תקרה אקוסטית היא תקרה פריקה, הניתנת להרכבה על תקרה קיימת ועשויה מאריחים מינרליים, אריחים מצמר סלעים דחוס הסופחים קול ברמה גבוהה מאוד. האריחים האורגניים מתאימים גם לקירות ועשויים מצמר עצים, כלומר - סיבי עץ דחוסים. הם מגיעים בצבעים טבעיים וניתן גם להדפיס עליהם דוגמאות שונות. יש גם אריחי גבס מסוג "קליניאו אף-אף", שמטרתם לספוג ריחות ולנקות את האוויר.

וינו-אלעד פוגשת את מאיר שי, מנהל פיתוח עסקי "שניידר אלקטריק", שמספר לה על הבית החכם: בית שבעזרת פיקוד משולב אחד ניתן להפעיל בו את כל המערכות – תאורה, מיזוג, ואפשרות להפעיל אותן בזמנים מסוימים או בהתאם לתנאי הסביבה. כך, למשל, בחדר ריק מאנשים, תזהה המערכת בעזרת חיישנים את הנוכחות בחדר ותכבה את התאורה ואת המיזוג אחרי זמן מה. בנוסף, ניתן לתכנת את המערכת כך שהמיזוג יידלק טרם הגעתנו הביתה ונגיע לבית ממוזג, או לתכנת את התריסים כדי שיצלילו את החדרים כשיש המון אור וכך למנוע את התחממות הבית ולחסוך במיזוג. את המערכת ניתן להפעיל מרחוק, בין היתר באמצעות טלפון חכם, וניתן גם לראות את צריכת האנרגיה של כל מערכת בבית.

אורי אדר, סמנכ"ל פיתוח "תדיראן גרופ", מספר על מערכת האינוורטר שמתחברת למזגן מיני-מרכזי, כך שאם יש בבית רק אדם אחד שנמצא בחדר אחד, פעולת המזגן וצריכת החשמל ירדו למינימום. בנוסף, המערכת מנצלת את החום שנפלט כתוצאה מפעולת המזגן כדי לחמם את המים במהירות, ללא צורך בהפעלת בוילר, או במקומות שבהם אין אפשרות להציב קולטי שמש.