יצרן הפסטה משה בראל והשף שאול בן אדרת פותחים את הבוקר בביקור בכרם של משפחת ג'קובזי, שענביו מיועדים להכנת בלסמי, החומץ בעל הטעם הייחודי ממודנה. הם פוגשים את לאונרדו ג'קובזי, בעליו של מפעל ג'קובזי ודור שישי לייצור בלסמי, שמספר להם על אופן ייצור החומץ: בתחילה יוצרים מיץ מכמה סוגים של ענבים מובחרים, ולאחר מכן עוברת התערובת תהליך של הבשלה בחביות הנמשך חודשיים לפחות ועד כמה שנים.

בהמשך הם פוגשים את השפית אנה מריה בארביירי ממסעדת Antika, שמלמדת אותם להכין מנה מסורתית ממודנה – פילה בקר ברוטב בלסמי ועשבי תיבול לצד ירקות פריכים. במסעדה של אנה מריה בארביירי "הזהב השחור" שולט גם בתיבול הקינוחים, ואת עוגת הגבינה וקרם הפטיסייר עם תותים היא מעטרת בבלסמי.

משם הם ממשיכים לשוק אוכל במילאנו ועושים פיקניק באמצע השוק כמו ישראלים אמיתיים. אחר כך הם מבקרים בקצבייה של אלברטו פנזרי, שממנו ומאמו למד משה בראל להכין פסטה אותנטית, וטועמים מיני נקניקים ובשרים האופייניים למילאנו.

בהמשך הם מבקרים בגלריה קמפרי, ושם מארח אותם פאולו קאבלו, שמספר להם על האפריטיף הפופולארי. הקמפרי נוצר לראשונה בשנת 1860 על ידי גספרה קמפרי, שמאוחר יותר פתח בר במרכז מילאנו. הם ממשיכים את הביקור בשתיית קמפרי תפוזים, ומרינה סנטוס, מנהלת שיווק קמפרי בינלאומי, מספרת על מטרת האפריטיף – לפתוח את התיאבון לקראת הארוחה. לקינוח, הברמן אדוארדו כאנפי מכין לבראל אמריקנו קלאסי – קוקטייל נוסח ג'יימס בונד; ולבן אדרת– נגרוני, משקה חזק במיוחד.

לעת ערב הם פוגשים את מרי מורה, בשלנית ביתית שמארחת אותם במסגרת Eatwith – מיזם אינטרנטי המאפשר לתייר לגלות את המטבח המקומי תוך ביקור בבתים של בשלנים ושפים בני המקום. המארחים זוכים להכיר אנשים חדשים מכל רחבי העולם, והתיירים מקבלים טעימה מהאוכל האותנטי ומחיי היומיום של תושבי המקום. מרי מורה מכינה להם מנות עונתיות, בהן פרחי קישואים ממולאים בריקוטה, פרמזן ואנשובי או פרושוטו, תאנה עם פרושוטו, טארט קישואים, סלט קיצי עם פרחים אכילים ועוד.