• חיה גנות, מצוות מדריכי "פגסוס", לוקחת אותנו לסנט פטרסבורג, חובה לשוחרי התרבות באשר הם. "ונציה של הצפון", כפי שהיא מכונה, בנויה על אי ומלאה בתעלות מים. בלילה הגשרים המוארים שעל נהר הנבה נפתחים לשעה אחת למעבר של אניות. ההרמיטז', אחד המוזיאונים הגדולים בעולם, השוכן בתוך ארמון החורף הבארוקי של קתרינה הדגולה. מומלץ להגיע לסנט פטרסבורג מאמצע מאי ועד סוף ספטמבר.
  • תמיד חלמתם לטוס? יוסי לוי, מדריך וטייס ראשי, "דביר מצנחי רחיפה", מספר על חוויית הטיסה בטרקטורון המעופף, כלי טיס דו מושבי שמונע על ידי מנוע של אולטרה-לייט, עם כנף בתור מצנח. הוא קל מאוד להטסה ויכול להגיע גם לגובה של שני קילומטרים; הוא נחשב לכלי הטיס הבטוח בעולם, וקורס הטיסה אורך 16 שעות בלבד. אפשר גם לרחף במצנח רחיפה, שתלוי בזרמי הרוח. מומלץ בעיקר בתקופת הקיץ. החוויות מתאימות גם לחובבי אקסטרים וגם לאנשים שפשוט חולמים לעוף.
  • רוני חכם, מנכ"ל camera.co.il, רשת "קאמרה" בישראל, מספר על מצלמות המתאימות לצילום פעילויות אקסטרים: מצלמות חסרות המראה מומלצות במיוחד כיוון שהן מסוגלות להגיע למהירויות גבוהות ביותר. קטגוריה נוספת היא מצלמת וידיאו קומפקטית שאפשר לחבר לקסדה, לצניחה, לכידון של אופניים והיא יודעת אפילו לצלול לעומקים שונים. המצלמה מתאפיינת בעדשה רחבה במיוחד ואיכות וידיאו גבוהה ביותר.
  • דרום אפריקה המשלבת בין חדשנות המערב ומסורות עתיקות היא יעד אידיאלי למי שרוצה לחוות את חוויית היבשת השחורה באופן עצמאי. ד"ר צחי פלג, ביולוג, מדריך טיולים בכיר ויועץ "עולם נסתר", מספר על המדינה המגוונת עם שמורות ציבוריות ופרטיות, חופי ים נהדרים ואף נוף מדברי. אשפר לבקר בשמורות המוקדשות לסוגים מסוימים של בעלי חיים ובזמן השהייה בשמורה ישנים בלודג'ים -חדרי אירוח מפוארים ומפנקים. אסור לוותר על ביקור בקייפטאון, שם ממוקמת כף התקווה הטובה, המפרידה בין האוקיינוס האטלנטי לאוקיינוס ההודי וכן "הר השולחן" המספק תצפית מרהיבה. הטיול מתאים גם לטיול משפחתי, ומומלץ להגיע לדרום אפריקה בקיץ המקומי, מספטמבר ועד אפריל.
  • אמיר אביטל, מנכ"ל כוכב הצפון, MEINDL Israel, Wigwam Israel, נותן את כל הטיפים לקניית גרביים המתאימים לטיולים. הוא ממליץ להימנע מגרבי כותנה, ולהצטייד בגרביים סינתטיים המתאימים לפעילות הצפויה. ניתן למצוא גרבי הליכה המתאימים לקיץ או לחורף, ואף גרביים העשויים חומרים מנדפים ומוליכי זיעה. גרביים רפואיים מתאימים הן לחולי סוכרת, והן לשימוש במהלך הטיסה. אמיר נותן גם טיפים לבחירת נעליים – תוך התאמת הנעל לסוג הטיול ואפילו טריק בדוק לדעת האם הנעל במידה הנכונה.
  • בפינת "המדריך למדריך" מארח יגאל את אתי בקרמן, מדריכת טיולים "איסתא" שאוהבת במיוחד את המזרח ולא מוותרת על קארטינג גם בקבוצות של גימלאים.