• ענת עינב, מצוות מדריכי "פגסוס" מספרת על ביקור במפלי האיגואסו שבין ארגנטינה לברזיל – אחד משבעת פלאי תבל של הטבע. 275 המפלים נמצאים ביער גשם טרופי, על בעלי החיים והצמחייה הצבעונית והמגוונת שלו. כשמבקרים באתר מומלץ לקפוץ גם לפארק הציפורים ולסכר איטייפו, מהסכרים הגדולים בעולם. אם מגיעים לברזיל אסור לפספס ביקור בעיר סלבדור דה באיה העיר השלישית בגודלה בברזיל, השוכנת לחוף הים ומשקפת את התרבות האפרו-ברזילאית העשירה והשוקקת.
  • ארז בוסו, מנכ"ל "Exlusive France Holidays" לוקח אותנו לחופשת סקי באלפים הצרפתיים. יש מגוון אתרים עם שלל מלונות שמתאימים לכולם, אבל גולת הכותרת היא התשתיות המשוכללות שבמקום - נוחות, קרבת המעליות למלונות, מסעדות גם על ההר עצמו וחנויות לציוד סקי. יש אתרים שמתאימים במיוחד למשפחות (כמו ואל דיזר או טין), לחובבי אקסטרים (טרואה ואלה או ואל טורנס) או לזוגות (מריבל או קור שאבה). אפשר להגיע גם בעונת הקיץ, וליהנות מחופשה בחיק הטבע.
  • דפנה מאיר, מנהלת הדרכה בפארק וולקני גולן, מספרת על הפארק שנמצא בצפון רמת הגולן. פארק וולקני נפתח באתר ששימש בעבר כמחצבה לכריית אבנים וולקניות שונות ומשונות. במקום ניתן לראות תופעות שונות שיצרה ההתפרצות הגעשית הקדומה. זה האתר היחידי בארץ שיש בו נקודה פלאומגנטית, כאשר מניחים מצפן על סלע הבזלת המצפן מאבד את הצפון ומורה על הדרום. בפארק הוולקני יש פעילויות וסדנאות לילדים וגם הדרכות למבוגרים, ובערב יש סיור מיוחד המלווה במופע אורות מרהיב.
  • אוהבים לצלם בטיול? רוני חכם, מנכ"ל camera.co.il, רשת "קאמרה" בישראל, מציע מגוון מצלמות המתאימות לצילומי טבע ונוף: החל בסופר זום - מצלמות אוטומטיות עם זום שמקרב גם פי חמישים, דרך מצלמות ללא מראה ועד מצלמות DSLR איכותיות. חשוב לא פחות לבחור עדשה מתאימה ולעתים אף ציוד מקיף כגון חצובה ואפילו תיק טיולים רגיל עם תא מיוחד למצלמה.
  • אמיר אביטל, מנכ"ל כוכב הצפון, OSPREY Packs Israel, ממליץ על מנשא מיוחד לתינוקות שמיועד לטיולים. המנשאים נועדו לטיול בשטח, והם מיועדים לשאת תינוקות מגיל 6 חודשים ועד 20 קילו; הם כוללים מגוון פתרונות שהופכים את השהות של הילד במנשא למהנה.
  • יוסי ברגינסקי, מנהל "כרמל לג'נד", מספר על היעדים האהובים עליו, איזה תכונות נדרשות ממדריך והוא משתף בסיפור מרגש שקרה באחד מהטיולים.