• בעיר שיאן שבמרכז סין ניתן להכיר את ההיסטוריה של הקיסר הראשון של סין שאיחד את הממלכה. ד"ר ינקי אבני, מצוות מדריכי "פגסוס", מספר על אחת התגליות הארכיאולוגיות המסעירות של המאה ה-20 – חיילי הטרה-קוטה הנודעים. בנוסף, ניתן לבקר במקדש הבודהיסטי הראשון בסין.
  • אבי ליברמן, מנהל "פארק הירדן" מספר על הפארק הנמצא בסמוך לכנרת, ומציע שלל פעילויות ואפשרויות לטיולים שונים. ניתן לעשות ראפטינג, לדוג בתעלות דיג מיוחדות, לטייל במגוון ממסלולי הטיול שבמקום וכן לבקר בעיר הקדומה בית צידה ובטחנות קמח עתיקות. ניתן ללון לינת שטח או במאהל בדואי בפארק עצמו, ומשם אף לצאת לטיולים באתרים סמוכים בכנרת או ברמת הגולן.
  • שלמה כרמל, מנכ"ל חברת "עולם אחר", לוקח אותנו לספארי בקניה שבאפריקה. הספארי כולל מגוון בלתי רגיל של בעלי חיים, ביניהם זברות, אריות, גנו, נמרים, ברדלסים, אנטילופות, פלמינגו, ג'ירפות ועוד ועוד. הטיול נעשה בשמורות באמצעות רכב, המאפשר קרבה רבה לבעלי החיים. התקופה האידיאלית לצפייה בנדידת עדרי בעלי החיים בין יולי לאוקטובר.
  • מי לא חולם על נופש באי חלומי, חול לבן, ים טורקיז ולגונות אלמוגים? טלי יטיב, מנכ"ל ובעלים, "מדרפט ספיריט" ממליצה על חופשה באיים המלדיביים לכל מי שאוהב שמש, ים, טבע וספורט ימי, אבל גם לאוהבי החיים הטובים. בחלק מן האיים יש בית מלון אחד בלבד, ובאיים אחרים ניתן למצוא גם את הרשתות המוכרות. באיים ניתן לרדת בצוללת לעומק של 45 מטרים מתחת למים, לגלוש, לצלול ולדוג, או פשוט ליהנות מבטן-גב מהאגדות.
  • יניב בן עמי, מנהל מכירות ארצי "Regatta", נותן את כל הטיפים להגנה מפני יתושים במקומות המועדים – החל מבגדים ארוכים מסדרת ה"אנטי-מוסקיטוס", ואפילו כובע מיוחד נגד יתושים במקרה הצורך.
  • בפינת "המדריך למדריך" מארח יגאל צור את ד"ר גלעד (גילי) חסקין, מדריך טיולים וחוקר א"י, שמספר על איך נחלץ משיט מאיים בנהר האורובמבה ואיך פגש את ליפא העגלון בבורמה.