• שמוליק דולב, מצוות מדריכי "פגסוס" מספר על היער השחור השוכן בדרום מערב גרמניה, ובשנים האחרונות הוא הפך ליעד מועדף למשפחות. בין היתר, מומלץ לבקר בפארק אירופה, פארק השעשועים הגדול בגרמניה, במפלי טריברג המרשימים ובאגם טיטיזה שבמימיו ניתן לשוט או להקיף אותו באופניים. מומלץ להגיע בין מאי וספטמבר, וכדאי לזכור שיולי-אוגוסט עמוסים בתיירים.
  • כיום ניתן לטייל בקרוואן גם בארץ – בין אם בקרוואן ממונע או בקרוואן נגרר המתחבר לרכב שלנו. אסף אפרים, מנכ"ל "לאופק קרוואנים וקמפינג" מזמין אותנו להצטרף לחופשה ביתית ונוחה על גלגלים, עם קרוואנים הכוללים מטבח, מקלחון, מיטות, מערכת מולטימדיה וכמובן – מזגן. ניתן לצאת לטיול בן שלושה ימים ועד מספר שבועות, ואפשר לבחור אם רוצים לחרוש את הארץ או לשהות במקום אחד, בחוויה משפחתית מגבשת.
  • שי יוגב, יו"ר ומדריך "שי בר אילן", לוקח אותנו לאוסטרליה וניו זילנד באוניית פאר, בטיולים שמתאימים לציבור הדתי. בלילה שטים, ובבוקר יוצאים באוטובוסים לביקור באתרים. באוסטרליה מבקרים במלבורן, סידני (כולל ביקור בבית הכנסת המפואר), בחופים המרהיבים ואף צופים בפינגווינים. בניו זילנד פוגשים את המאורים הילידים, ובטיול יש גם מפגש עם הקהילות היהודיות. מומלץ לצאת לטיול בינואר-פברואר, העונות החמות בחצי הדרומי של כדור הארץ.
  • שלמה כרמל, מנכ"ל חברת "עולם אחר" ממליץ על אוגנדה כיעד נפלא לחובבי טבע. במסגרת טיול הספארי יוצאים למסע נדיר לפגוש את גורילות ההרים בסביבת מחייתן הטבעית שבג'ונגל. בנוסף שטים על הנילוס הלבן, כולל ביקור במפל מרצ'יסון המרשים, ובדרך כמובן – רואים היפופוטמים, תנינים, שימפנזים, ג'ירפות, אריות. במסגרת הטיול פוגשים גם ילידים בני שבטים שונים. מומלץ לצאת לטיול באוגנדה בתקופה היבשה, בין מאי למרץ.
  • יניב בן עמי, מנהל מכירות ארצי "Regatta", ממליץ על כל הציוד המומלץ לטרק – החל מבגדים נוחים, קלים, מנדפי זיעה, שאפשר לפרק וללבוש בשכבות, דרך בחירת התיק המתאים ומקל הליכה ועד הנעליים – עם כל הטיפים לבחירה נכונה.
  • רוני הורוביץ, מנהל פיתוח יעדים, "מדרפט ספיריט" מספר בפינת "המדריך למדריך" על אהבתו למזרח הרחוק – סין, סרי לנקה והאיים המאלדיביים, ועל חוויות שונות ומשונות מהקריירה שלו כמדריך טיולים.