• נהר האמזונס, הנהר הגדול בעולם, חוצה תשע מדינות ומשובץ ביערות גשם. איציק לוין, מצוות מדריכי "פגסוס", מספר על טיול בנהר האמזונס, שייט בקנו, מפגש עם המקומיים ודייג משותף, ביקור במפגש היובלים ריו סלומוניס וריו נגרו, מפגש עם בעלי חיים שונים (כמו דולפין הבוטו ותנינים), לינה בלודג'ים אקולוגים על המים וטיול בג'ונגל. בשל הקרבה לקו המשווה אפשר לנסוע כל השנה.
  • גילה זהר, מנהלת בית ספר לתיירות אתגרית במכללה בוינגייט, מספרת על דרך אחרת לטייל בשטח: בלי אוטובוסים ומלונות מפוארים, אלא לחיות את השטח בטיולי ג'יפים, טיולי אופניים, סנפלינג, קייט סרפינג וטיולי הישרדות. במכללה מכשירים מדריכים לפעילויות אתגריות שונות ובעתיד הם יהפכו למדריכים בתיירות אתגרית בארץ. הקורס מומלץ למי שרוצה להיות מדריך, לאוהבי שטח ואתגר.
  • יניב בן עמי, מנהל מכירות Regatta, מספר על הטרנד החדש של מקלות הליכה, שמורידים עד 30% מהעומס על הרגליים, תורם ליציבות ומקל על ההליכה. יניב סוקר את סוגי מקלות ההליכה, נותן טיפים להתאמתם ומדגים איך נעזרים במקל בהליכה.
  • גלעד תלם, מדריך ראשי ב-Medraft, מספר על טיול ג'יפים לקווקז בגיאורגיה. גיאורגיה היא אחת מהמדינות היפות בעולם, עם נופי בראשית של רמות בזלתיות והרי געש, רכס הקווקז הגבוה, כפרים נידחים, נוף ירוק והמון מים. המדינה מתייחדת באנשים רחבי לב שרואים באורחים מתנה מאלוהים. מדובר בטיול ג'יפים נוח שמתאים גם למשפחות ומאפשר גישה למקומות נידחים יותר. מומלץ לצאת לגיאורגיה בין האביב לסתיו.
  • מיקי שורץ, מנווה מדבר מרחצאות הנגב, מספר על אחוזת נווה מדבר על דרך היין, הנמצא ברמת הנגב, רק שעה וחצי ממרכז הארץ. מדובר באחוזת בריאות מפנקת, הכוללת מרחצאות וספא עם ארבע בריכות בטמפרטורות שונות. באזור יש התיישבויות שונות של חוות בודדים, שבהן מייצרים גבינות ויינות.
  • בפינת "המדריך למדריך" – מורן גל-און, חוקר ומדריך טיולים בגליל, שמתעד סיפורים של ותיקי היישוב בגליל. הוא מספר על הדבר הכי מפחיד שקרה לו בטיול בתורכיה.