• דרום אפריקה, המדינה הדרומית ביבשת אפריקה, שוכנת לחוף שני אוקיינוסים והיא ארץ מעניינת מבחינה טופוגרפית ומרתקת מבחינת האוכלוסייה שלה. שוקי לוי, מצוות מדריכי "פגסוס" ממליץ להגיע לשמורות הטבע שבצפון מזרח המדינה וליהנות ממגוון בעלי החיים הגדול ביותר ביבשת. המגוון האתני בדרום אפריקה כולל שני עמים לבנים – האנגלים והאפריקנרים, ותשעה עמים שחורים נוספים, כשהמפורסם בהם – שבט הזולו. ניתן לטייל בהרים גבוהים או במדבר הקלהארי, לעשות ספארי ומה שבטוח – אסור לפספס את קייפטאון, אחת הערים היפות בעולם, כולל כף התקווה הטובה והר השולחן.
  • אבי שעיה, מדריך טיולים שמתמחה במזרח, ממליץ על סינגפור כיעד נפלא לטיול עצמאי או משפחתי. סינגפור היא אי שהיא עיר-מדינה, הנודעת ברחובותיה המצוחצחים ובתחושה הנעימה שהיא מעניקה למבקרים בה. אבי ממליץ על ביקור בפארק הציפורים ובגן הבוטני שמציג צמחייה מהעולם כולו ומתמקד בצמחייה טרופית. האוכלוסיה היא עירוב של תרבויות: סינים, ערבים מוסלמים, מלאים והודים, והיא מדינה בטוחה גם לישראלים. אפשר לבקר בסינגפור לאורך כל השנה, ומומלץ במיוחד במהלך חודשי החורף שלנו.
  • והפעם בסקירת הציוד לטיולים, רון בן עמי ויניב בן עמי, מנהל מכירות Regatta, ממליצים על סנדלי הליכה שמתאימים במיוחד לטיולים. הסנדלים אינם מיועדים להליכות ארוכות ובמידה שנושאים משקל על הגב. הסנדלים מתאימים במיוחד להליכות לא ארוכות על משטחים ישרים, ובמיוחד במסלולי מים. חשוב להקפיד על סוליה למניעת החלקה, רצועות רחבות שמקנות אחיזה טובה וסקוצ'ים להתאמה מיטבית לרגל.
  • מוש סביר, רכז טיולי עולמות רחוקים בחברת Medraft, ממליץ על טיול ג'יפים בסרי לנקה. הטיול בדרך כזו מאפשר ירידה מהכביש, כניסה לכפרים בדרך וטיול במדרונות מצוקיים ובשמורות טבע שונות. המסלול אתגרי כחוויית נהיגה משולב בביקור במקדשים ואתרים ההיסטוריים והתרבותיים הרבים במדינה האקזוטית, ומעצים את חווית הטבע בטיול. כשמבקרים במקום אסור לפספס את מצודת סיגיריה, מבצר מימה"ב המתנשא על מצוק מעל לג'ונגל. בסרי לנקה יש תשתית נוחה מאוד למטיילים, כולל כבישים נוחים ומלונות בסגנון בריטי. הטיול מתאים לחובבי הרפתקאות, כולל משפחות.
  • עפר שגב, מורה לרכיבה ומדריך טיולים, ממליץ על טיולי סוסים ומספר על החוויה המיוחדת הזו. בדרך כלל מדובר בטיול קבוצתי, ויוצאים לטיולים בכל רחבי הארץ. חוות סוסים שונות ברחבי הארץ מציעות גם חוויית טיול רומנטי לאור ירח או לקבוצות, בהתאמה אישית.
  • ובפינת "המדריך למדריך" מארח יגאל צור את איילת אידלברג, אנתרופולוגית ומדריכת טיולים שממליצה לכולנו: שאנטי שאנטי – כל מה שנספיק בגלגול הזה, נספיק בגלגול הבא. היא מספרת על התושיה שהצילה אותה באחד הטיולים ומתוודה שהיא חולמת על ניו זילנד.