• עפר ארד מצוות מדריכי "פגסוס" מספר על העיר היפה בסין (לא שנחאי, לא בייג'ין ואפילו לא הונג קונג) – עיר קטנה וקסומה בשם ליג'יאנג ("הנהר היפה") השוכנת במחוז יונאן. המחוז ממוקם במערב סין, סמוך לבורמה, ומתאפיין בגיוון גיאוגרפי ואתני מרשים. אחד העמים השוכנים באזור הוא מיעוט הנאשי – מיעוט שמחזיק בדת הדונגה והוא בעל חברה מטריארכלית. בין האתרים שאסור לפספס במחוז יונאן: ערוץ "דילוג הנמר" המפורסם, הרמה הטיבטית והעיר שנגרילה המרהיבה, פארק פוטאצו ועוד.
  • איתן כתרי, מ-Cruiseit – פורטל השייט המוביל בישראל, מזמין אותנו לשייט יחודי בפיורדים בנורווגיה. השייט חוסך את הנסיעות הארוכות על הכבישים ובמעבורות שבאמצעותן מגיעים למקומות המרהיבים באמת. השייט, שיוצא מקופנהגן או מאמסטרדם, עוצר בדרך בברגן, באוסלו ובעיירות קטנות נוספות על הפיורדים, ועד לשפיצברגן הצפונית. האוניה מונה 13 סיפונים, אך היא קטנה מספיק כדי להיכנס לתוך הפיורדים עצמם, ולפגוש גם בעלי חיים ימיים כגון לווייתנים. העונה המתאימה ביותר לשייט היא בשיא הקיץ, והוא מתאים לכולם, כולל משפחות עם ילדים.
  • יניב בן עמי, מנהל מכירות Regatta, נותן טיפים לבחירת נעליים טובות לטיול: קודם כל לוודא שהסולייה חזקה ויציבה; הגפה צריכה להיות חזקה כדי להגן על הרגל, וכן לוודא שהנעליים אטומות למים במידת הצורך, ו"נושמות" (מנדפות זיעה). וכדי להשלים את התמונה יניב ממליץ גם על גרביים חמים, עמידים ומנדפי זיעה.
  • קבלת הפנים שתזכו לה בגיאורגיה לא דומה לקבלת פנים בשום מקום אחר בעולם – הן מבחינת האנשים והן מבחינת הנופים של הארץ המיוחדת הזו. איל אלפרט, מדריך לגיאורגיה בחברת "דרכים" התאהב בגיאורגיה ובקווקז – אותו רכס הרים עצום המפריד בין רוסיה למדינות הקווקז. הנופים – נופים פראיים הכוללים קרחונים, יערות, מפלים ונהרות. בשל הדרכים המשובשות, הדרך הנוחה ביותר לטיול במדינה היא בג'יפים, ואיל ממליץ לא לפספס את חבל הסוונטי בקווקז הגבוה – חבל פראי שבו שוכן אושגולי, הכפר הגבוה באירופה. הגיאורגים הם אנשים גדולים ורחבי לב – חמים ומכניסי אורחים, וגם מכינים אוכל ויין משובחים. יש סוגים שונים של טיולי ג'יפים – טיולים אתגריים או כאלה שמתאימים למשפחות, התקופה המומלצת לטיול: בין יוני לספטמבר.
  • ג'קי חכים, יו"ר מועדון בורגמן ישראל, מספר על טיולים יוצאי דופן: 120 אופנועים יוצאים כאיש אחד לטיול על קטנועי בורגמן, כולל עצירה והדרכה באתרים ובתצפיות שונות ברחבי הארץ. בדרך כלל המצטרפים החדשים מגיעים בזכות האופנוע אבל נשארים בשל תחושת המשפחה של המועדון. המועדון יוצא גם לטיולים בחו"ל – למשל טיול באלפים האיטלקיים ומפגש עם מועדון איטלקי מקביל.
  • בפינת המדריך למדריך – מוטי סבאג, מדריך טיולים שהחל דרכו כחשמלאי וכיום עוסק בין היתר בחקלאות. את חיידק הטיולים הוא תפס כשעבד בספינת דיג באלסקה, ומלבד האהבה הגדולה שלו לקוטב הצפוני הוא גם מכיר את שפת הקצ'ואה, של האינדיאנים בני האינקה בפרו.