שווקים הם חגיגה של צבעים, ריחות וטעמים, והשוק של רמלה מהווה דוגמא מצויינת לכך. השוק הצבעוני קיים מאז ימי הטורקים ומכיל שפע מסחרר של דוכנים, חנויות ומסעדות. השף שאול בן אדרת יוצא לסיור טעים בשוק - הוא מטייל בין הדוכנים, טועם דגים מלוחים וממשש תפוחים, שותה מיץ רימונים ומריח תבלינים.

אחרי ביקור בחנות הדגים ממנה הוא יוצא עם שני פילטים טריים של מוסר ים, הוא פוגש את יואל לביא, ראש העיר רמלה, שעוזר לו לבשל את הדג יחד עם סלט של עשבי תיבול ופטריות שהגיעו ישר מהשוק. התחנה הבאה בסיור היא מסעדת אנט, מסעדה ביתית שהפכה למוסד מקומי שבה ניתן למצוא מבחר תבשילים כשגולת הכותרת היא השקשוקה. בן אדרת מבשל עם אילנה כהן, דור שני לבעלי המסעדה, את מנת הדגל ומגלה שאהבה היא התבלין החשוב ביותר.

אחרי ביקור קצר בחומוס סולטאן המפורסם מגיע בן אדרת למהרג'ה, מסעדה הודית וחנות תבלינים של בני הזוג בת שבע ודוד אסטיוקר. אחרי טעימה של מאכלים הודיים צמחוניים אותנטיים וביקור בחנות התבלינים מגיע בן אדרת לביקור בביתו של ארתור חודזייב, נגן מקצועי בן העדה הבוכרית. חודזייב מספר על המאכלים הייחודיים של העדה ומבשל איתו אוש בחש - תבשיל אורז מסורתי שמוכן בשקית וכולל עשבי תיבול טריים, לבבות עוף, בשר עגל, כבדי עוף ואורז.