תפירה, טווייה, אריגה וסריגה היו בעבר אופני הייצור הבלעדיים בתחום הטקסטיל. עם התקדמות הטכנולוגיה פינו את מקומן מלאכות אלה לטובת האוטומטיזציה והתיעוש. בשנים האחרונות אנחנו רואים חזרה מאסיבית לעבודות היד והיצירה. אחד הטרנדים אותו אי אפשר לפספס הוא תחום הסריגה: לפתע זו כבר לא מלאכה עתיקה שרק כמה סבתות עוד עוסקות בה, אלא אומנות יצירה המשמשת יוצרים בכל תחומי האמנות, העיצוב והאופנה.

מה שמרגש במיוחד בכל הקשור לתהליך השיבה למסרגות הוא המקום הייחודי של שילוב בין ישן וחדש ואיזון בין צורה ותפקוד. הטכנולוגיה של היום מאפשרת לקחת את אומנות הסריגה צעד אחד קדימה.

הרומנטיקה של פעם, הטכנולוגיה של המאה ה-21

סריגה ממש לא חייבת להיות רק מצמר. ככל שהטרנד הלך ותפס הסתבר שמלאכת הסריגה היא טכניקה מעניינת ורבת שימושים. הסורגים החלו להשתמש בכל הבא ליד – כדורי הצמר של הסבתות פינו את מקומם לסרטי בד, למגוון חומרים רכים, לחבלים בעוביים שונים ואפילו למתכות גמישות.

חברת כתר פלסטיק צפתה מהצד בהתפתחות הטרנד והחליטה לקחת בו חלק. בתור חברה שמתמחה בייצור ובשיווק מוצרי פלסטיק לבית ולגינה, אימצו אנשי החברה את טכניקת הסריגה והחליטו ליישם אותה על החומרים הפלסטיים בהם הם עושים שימוש באופן קבוע.

אחרי מחקר ועבודה מאומצת, במהלכה יוצרו מספר פטנטים עיצוביים וטכנולוגיים, הרגישו בכתר פלסטיק שיש להם מוצר מנצח. החברה השיקה את קולקציית "סרוגים", הכוללת מגוון מוצרים שנולדו משילוב של טכניקת הסריגה וחומרים ייחודיים לחברה. ממש כמו בתהליכי סריגה ואריגה של טקסטיל, בזכות סבלנות אינסופית וירידה לפרטים הקטנים ביותר, כל התהליך נטווה יחד לכדי יצירת מותג ייחודי ויוצא דופן.

"כמובילי שוק וטרנדים בעולם, קולקציית הסרוגים ממצבת אותנו בחוד החנית של התעשייה והחדשנות בתחום הפלסטיק", אומר טל סנדר, נשיא קבוצת כתר פלסטיק. "הקולקציה החדשה יוצרת ערך רגשי ואישי במוצרים המשמשים אותנו בחיי היומיום ומשלבת בין התרפקות נוסטלגית על העבר לתחכום מודרני ועכשווי".

מראה ומגע של סוודר סרוג

הקולקציה לוקחת את אומנות הסריגה הרומנטית צעד אחד קדימה – בזכות לימוד טכניקות של מלאכות הסריגה והאריגה המסורתיות הצליחו אנשי כתר פלסטיק להקנות למוצרי הפלסטיק מראה ומגע אותנטיים של פריטים סרוגים.

המוצרים בקולקציה משתמשים ביתרונות הברורים של חומרי הפלסטיק – יציבות, ועמידות יוצאת דופן בתנאי מזג אוויר לאורך זמן – ומנצלים אותם ליצירת מוצרים ייחודיים ושימושיים. ברשימה נמצאים פופים והדומים לישיבה נמוכה, כסאות, מוצרי אחסון, סלסלאות נוי, סלי שוק, עציצים במגוון גדלים ואפילו מוצרים מפנקים במיוחד לחיות מחמד.. בזכות החומר הייחודי ממנו הם מורכבים, פריטי הריהוט והגינון מתאימים גם לשימוש מחוץ לבית, ומצטרפים בזאת למוצרי הגן הוותיקים של החברה.

פלטת הצבעים של קולקציית הסרוגים הותאמה במיוחד לעיצוב מוצרים חמים, רכים וטבעיים, המייצרים תחושה ורגש ממש כמו סוודר סרוג בעבודת יד. צבעים נייטרלים כמו אוף-וייט, חום כהה ואפור חם משתלבים כאן להפליא עם סגול עז, כחול עמוק, ירוק עדין ואדום טרה-קוטה. הגוונים החמים והקרים מולידים פלטה שלמה ומשלימה, עם ניחוח של נוסטלגיה.