מי מכם שמתגעגע לתורכיה רק בשביל ביקור בחמאם תורכי, ישמח לשמוע את החדשה הבאה: בלב עכו העתיקה מצויה פנינה תורכית אמיתית, חמאם גטאס, שבו תוכלו לחוות חוויה אותנטית של חמאם תורכי מסורתי על כל מה שהוא מציע - סיבון בליפא קשה, סאונה והצלפות בענפי חרוב.

חמאם גאטאס ממוקמם בין הסמטאות העקלקלות של עכו העתיקה, מול המגדלור והים התיכון. החמאם הוא התגשמות חלומו של אמיל גאטאס שהשקיע בבנייתו שנים של עבודה וכסף רב. החמאם נבנה על פי תקנים מחמירים של התקן האירופי ותקני משרד הבריאות, והוא לא דומה כלל לחיקויים שמוצאים לעתים בבתי מלון. כבר בכניסה, התחושה היא שנכנסים לחמאם תורכי באחד מרחובות איסטנבול, איזמיר או אנטליה. האווירה מזרחית, המוזיקה ערבית וקבלת הפנים של אמיל ובני משפחתו, שכולם עובדים בחמאם, היא על פי מיטב כללי המסורת הערבית: מכל הלב.

מרגע זה מצפה לכם חוויה חד פעמית שקשה לתארה במילים: שלוש עד ארבע שעות של שיכרון חושים בחלל לוהט, יפהפה ומעוצב כארמונו של הסולטן. מוזיקה ערבית מתנגנת ברמקולים חבויים בקירות, אתם מתפשטים במלתחות ומפקידים את בגדיכם וחפציכם בתאים אישיים, מכסים את מערומיכם בבד מגבת תורכית מסורתית ונכנסים למתחם. שם יש מושבי שיש וברזים מתורכיה, סאונה רטובה, סאונה יבשה, חדר טיפולים אישי ובלב כל זה "בית אלנאר" - בימת טיפולים המצופה שיש גוואטמלי הידוע ביכולותיו לשמר ולקלוט חום הבריא לגוף. אתם מפקידים את גופכם בידיו של הבלן המקצועי שמעסה את גופכם ומקרצף אותו בסבון שמן זית ורק אחרי שהוא בטוח שניער מעליכם את כל התאים המתים, מגיע הכיף האמיתי: סדרת הצלפות בענפי עץ חרוב. זה לא מפסיק עד שהבלן לא משוכנע שהעור שלכם חלק כעורו של תינוק.

אחרי סיום הטיפול ולפני שתצאו מהחמאם אתם מוזמנים להתרגעות בלובי: פירות, תה, קפה, משקאות קלים ובקלאווה.

  • חמאם גטאס : פתוח בכל ימות השבוע (כדאי להזמין שבוע ימים מראש). הפעילות אורכת בין 2-4 שעות. המחיר נע בין 200-300 שקל לאדם. 04-6897462


ברזים אותנטיים שיובאו במיוחד מתורכיה (צילום: אבנר גדיש באדיבות אוצרות הגליל).

החמאם היוקרתי ובליבו בימת הטיפולים "בית אלנאר" (צילום: אבנר גדיש באדיבות אוצרות הגליל).

מיטות הטיפולים- כאן יצליף בכם הבלן עד שעורכם יהיה חלק כמו עורו של תינוק (צילום: אבנר גדיש באדיבות אוצרות הגליל).

חלל יפיפה המעוצב כארמונו של הסולטן (צילום: אבנר גדיש באדיבות אוצרות הגליל).