מה המזג: 28 מעלות

מה נשמע: השיר שאומר בדרך הטובה ביותר את מה שאני חושבת על המציאות החברתית בישראל וגם קצת על סיניק, דרום דקוטה. גללו למטה.

דרום דקוטה. לא המקום הכי סואן בעולם צילום: thinkstock

לתשומת לב מייסדי ניו-יזראל: אם אתם יושבים באוהל ממש כרגע, אז אתם עלולים לפספס את הידיעה הבא ולמצוא את עצמכם לעד ללא בית. עזבו אתכם עכשיו מדירה ברמת גן או אפילו בבאר שבע: המחירים מופקעים ואתם יודעים את זה. ובסוף, מה תצליחו לקנות כמה מאות אלפי דולרים? איזה דירונת פיצפונת עם 3-5 חדרים, משהו שאפילו אי אפשר להלין בו את הבני דודים שמגיעים מארצות הברית, ואלה מתורגלים לחדרי אורחים רציניים, אל תתבלבלו. בארצות הברית בכל בית יש מרתף/חדר אורחים שרק מחכה לאנשים שיבואו וישתכנו בו חודשים ארוכים. כן, כן. ארצות הברית אינה מושלמת, אבל אם אינכם מתכוונים לרכוש בניו יורק, בבוסטון או בסן פרנסיסקו, הנדל"ן נגיש ואפשרי וחדר האורחים שמנמן ומעלה אבק.

שכנעתי אותכם? אוקיי, אז החלטתם לעבור לארצות הברית ולרכוש בכמה זוזים דירה עם חדר אורחים ואיכות חיים. מפרגנת. אבל מה אם התברכתם במשפחה רחבת ידיים, מחבקת ומרובת זרועות, שכל ביקור שלה אצלכם הוא ארוך ומפנק ומלא ילדים? ובכן, אם זה המצב, אולי שווה לכם ישר לקנות את העיירה סיניק (SCENIC) בדרום דקוטה. רצינית לחלוטין: העיירה הקטנה עומדת כרגע למכירה ותהווה פתרון מצוין למצוקת הדיור שלכם ושל כמה ממאות חבריכם ובני משפחותיכם הקרובים ביותר.

ב-799 אלף דולר בלבד, כל זה יכול להיות שלכם. צילום: thinkstock

בעלות של 799 אלף דולר בלבד תוכלו להיות בעליה הגאים של העיירה המבודדת הזו, שכרגע מונה 9 נפשות, לא כולל את זו של הגברת שמוכרת אותה, שעקב מחלה לא תהיה מסוגלת לממן את העלויות הכרוכות בהחזקתה. מה העלויות, שואלים הרציניים מביניכם, אלה שכבר מחזיקים ביד את פנקס הצ'קים. ובכן, טוב ששאלתם: הקמת משטרה מקומית, תחזוק התשתיות (העיירה מתגאה בכך שיש לה מערכת ביוב עצמאית ומערכת חשמל מצוינת. דבר חשוב כשנמצאים באזור כל כך מבודד בארה"ב), ניקיון, שיווק ושדרוג של העיירונת הזעירונת הזו.

היפים השכנים בעיניכם? דרום דקוטה צילום thinkstock

האזורים השכנים הם שמורה אינדיאנית והפארק הלאומי באדלאנדס, ולרוכש בר המזל מובטחת הנאה רבה מהבר המקומי, שתי החנויות ואולם הריקודים, כולם בסגנון המערב הפרוע. מתאים לכם? צלצלו בזריזות, כי המחיר הנמוך והנוף השטוח כבר העירו כמה רוכשים פוטנציאלים מאוסטרליה ואנגליה. אלה כבר מרחרחים לראות אם יוכלו להפוך את 48562 המטר הרבועים האלה לפיסת גן עדן קסומה.
הרימו את הישבן, צעירי ישראל! אולי הגיע הזמן ליישב קיבוץ בשטחי דרום דקוטה. אתם כבר מכירים את הנוהל, עכשיו רק נותר לגייס את הכסף. בהצלחה.

ואם אתם כבר בסביבה, אתם תמיד מוזמנים לבית שלנו: