>>> ללא פייסבוק עדיין היינו משלמים מחיר מופקע על הקוטג' ובכלל אני לא בטוח שמאות אלפי מפגינים היו יוצאים לכבוש את מרכזי הערים תוך מספר שבועות בודדים במחאת האוהלים הנוכחית בלי עזרת הרשת החברתית.

האם באמת היינו יוצאים לרוטשילד בלי הפייסבוק? (צילום: שאול גולן)

>>> בטח כבר הספקתם לשכוח שהרבה לפני מחאת האוהלים, מהפיכות יצאו לדרך במצרים, סוריה ובלוב בעקבות הפייסבוק. האמת היא שיכול להיות מאוד שמובראק היה עדיין שולט ביד רמה ולא מובל למשפט בקהיר כאחרון האזרחים ללא הפייסבוק.

 

>>> בזכות פייסבוק הפך השחקן הותיק צ'ארלי שין לדמות נערצת בקרב בני נוער מעבר לים; שמו מוזכר במיליוני סטטוסים מדי יום, מה שסביר להניח לא היה קורה לשחקן האמריקאי שכבר לא ממש זוכה לפופולריות בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה.

 

>>> פייסבוק מספק ראיות לארבעה מכל חמישה תיקי גירושין. לפי הבלוג Allfacebook, ע"ע אחד מהבלוגים הפופולריים בארצות הברית, הרשת החברתית הפכה למקור המידע העיקרי והמשמעותי ביותר לעורכי דין שעוסקים בהליכי גירושין.

ברק אובמה; נשען על הרשתות החברתיות במירוץ לנשיאות (סריקה מתוך פייסבוק)

>>> מרבית מהכסף והתרומות לקורבנות הצונאמי ביפן הגיעו דרך יוזמות וקבוצות שנפתחו בפייסבוק.

 

>>> כיום יש לנו אפשרות לשמור על קשר עם חברי ילדות, לראות איך הם השתנו עם השנים, עם מי התחתנו, היכן הם עובדים ובכלל מה קורה איתם. בלי האפשרות לעשות זאת דרך הפייסבוק, עדיין היינו נאלצים להשתתף במפגשי מחזור של הכיתה מהתיכון או של החבר'ה מהצבא. בינינו, זה תמיד קורה כשאנחנו מתכננים נסיעה לחו"ל.

 

>>> משפחת אדלר בחרה להעניק לעוללה הטריה את השם לייק, מה שלא היה קורה ללא פייסבוק. כמובן שיש גם את הזוג המצרי, שבחרו לקרוא לבתם בשם פייסבוק, בהשראת המהפיכה שהפילה את שלטונו של מובראק. ותודה למארק צוקרברג.

 

>>> סביר להניח שללא פייסבוק, נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, היה עדיין יושב כאחד הפוליטיקאים בסנאט האמריקאי. למעשה, הקמפיין של אובמה לנשיאות בשנת 2008 נשען במידה רבה על הרשתות החברתיות, ואחד מיועציו לנושא המדיה הדיגטלית היה כריס יוז, אחד ממקימי פייסבוק.

 

ולסיום, מה אתם חושבים: איך העולם היה נראה ללא פייסבוק? מחכה לשמוע מכם.