בשעה טובה (ואולי לא הכי טובה) עלה לרשת אתר "אורחן לילה", מבית רשות הטבע והגנים, שאמור לרכז את המידע אודות אפשרויות לינת השטח בארץ. אולי זה עניין של ציפיות, אבל אני חייב לומר שהאתר מאכזב ביותר.

קצת רקע: לפני כ-3 שנים החליטה ממשלת אולמרט, באותה ישיבה ידועה במערה, לאשר את תוכנית הקמפינג הלאומית או בשמה הרשמי: תכנית לאומית לעידוד תרבות הנופש והפנאי בחיק הטבע. ארגוני הסביבה אמנם מחו שמדובר בעלה תאנה שנועד להסתיר את התנהלותה הבלתי ידידותית לסביבה של הממשלה (מה שמאפיין את כל ממשלות ישראל), אבל בשורה התחתונה הוקצבו כ-30 מיליון שקל לעניין. דבר ברוך כשלעצמו. באתר עצמו מוסבר כי זהו "אחד מהכלים המרכזיים לשיווק מידע ונתונים למטייל ברמת המשפחה וכלל הציבור על חניוני הלילה ומסלולי טיול ובילוי בחיק הטבע".

קצת לא נעים, כי אני מכיר אישית גם את אחראית האינטרנט של הרשות, וגם את מי שקנו ממנו את מערכת ניהול התוכן, אבל אפשר היה לצפות למשהו יותר סביר. אי אפשר שלא להעיר כי הם העלו אתר עם כמות מבישה של חניונים, כשאת העיקר - חניוני הלילה הפתוחים והחינמיים בשמורות הטבע - לא הכניסו.

חבר’ה, טיקר שמסביר שהאתר בהקמה ולכן המידע חלקי בלבד זה לא בדיוק הפתרון, יכולתם לחכות קצת ולהעלות משהו ראוי ושלם - גם אם לא מושלם. מילא שמגיעים ל"האתר בבנייה" כלומר שאין את המסלולים שמבטיח התפריט של האתר, שאין אנגלית וערבית, ושאר דברים, אבל לפחות כמות ראוייה של חניונים, ובעיקר את כל החניונים הפתוחים הייתם חייבים להכניס לאתר לפני העלייה לרשת.

מאידך גיסא מופיע באתר מספר מועט של עסקים פרטיים שלא ברורה בכלל המחשבה או הכוונה מאחורי מה נכנס לאתר ומה לא. לדוגמה: כשלוחצים על לשונית "הנגב ואילת" מקבלים 4 מקומות בלבד: חאן אבירן, חוות האנטילופות, כפר הקקטוסים, וממשית. מביש ממש. שלא לדבר על זה שהמפה לא לחיצה, שהוידאו לא מוצג כמו שצריך, ושאר צרות ניווט.

מותר להעיר גם שזה ממש לא לעניין שאתר ממשלתי יושב בדומיין org ולא בכתובת gov כפי שצריך היה להיות. למה מה קרה? הם עמותה?

כל שנותר לעת עתה הוא להפנות את מי שמחפש מקום להעמיד אוהל, לאיזור הקמפינג באתר טיולי, ולהביע תקווה שחניוני הלילה כולם יופעו באתר החדש בהקדם האפשרי - בתור אתר ממשלתי, זו המחוייבות שלהם.