גולשים יקרים,

אני גאה ונרגש להציג בפניכם היום את Xnet, פורטל התכנים החדש של חטיבת המגזינים בקבוצת ידיעות אחרונות.

מה זה Xnet?

ב-Xnet אנו מציעים לגולשים ברשת כתובת מרכזית אחת לתכנים עדכניים, מרתקים ואטרקטיביים, שעוסקים בחידושים שמעבר לחדשות – כלומר, כל התהליכים והמגמות שמעצבים את עולמנו ומשפיעים על אורח חיינו.

רק בשבוע שעבר הדבקנו את הלוגו לדלת בקומה השמינית ברחוב המסגר. מעמד הקולולו (צילם: גבי מנשה)

Xnet מפעיל מערכת עיתונאית עצמאית, המחויבת להביא בפני הגולשים מוצר איכותי וחדשני, שיש בו ערכים נצחיים ומוכרים מעולם המגזין המודפס, ביחד עם דינמיות גבוהה, טכנולוגיה מתקדמת וממשק ייחודי. הוא מדגיש מאוד את חוויית הגלישה והאיכויות האסתטיות של המדיום, ומציג חידושים קונספטואליים וטכנולוגיים המציבים אותו בשורה אחת עם מגזיני האינטרנט המובילים בעולם.

אתם מוזמנים לסיור היכרות קצר עם האתר שלנו, שכולו שלכם:

הערוצים שלנו

ב-Xnet יש עשרות ערוצי תוכן, כמעט בכל תחום אפשרי שנופל תחת ההגדרה "לייף-סטייל" (דפדפו בחצים משמאל לטורי התוכן בעמוד הבית, ותוכלו להכיר אותם לעומק). מה שאין בו זה חדשות, כלכלה או ספורט.

השותפים שלנו

שורה של אתרי תוכן מוכרים, שרכשו להם קהל נאמן לאורך השנים, הצטרפו אליו כשותפים, במעמד של ערוץ לכל דבר. את השותפים שלנו בחרנו על בסיס איכותם וערכם התוכני הרב, ומתוך כבוד גדול לאנשים הנהדרים שמפעילים אותם - כולם יזמים מעוררי השראה, שהשקיעו את כספם ונשמתם באתרים אלה.

כך הצטרפו אלינו מגזין הרשת הוותיק מרמלדה , רדיו מהות החיים של קרן אריסון, מאגר האטרקציות לילדים ולהורים Kinderland , מאגר המבשלים הביתיים תבשיל , הרשת החברתית הייחודית כמוני של מכון גרטנר, ומאגר סרטוני ההדרכה בווידאו Home-Aid . במקביל, שיתפנו פעולה עם ענני תקשורת, איתה הקמנו את חיים טוב , ערוץ VOD אינטרנטי, שיציג את כל תכני המקור של ערוצי הלייף-סטייל הטלוויזיוניים שמפיקה החברה.

הבלוגים שלנו

לצד המערכת העיתונאית פועלת ב-Xnet נבחרת מרשימה של עשרות כותבים מוכשרים, בהם דמויות מוכרות ואנשי מקצוע מובילים, שיסקרו בפניכם חידושים בתחומי ההתמחות שלהם, ישתפו אתכם באבחנותיהם המקצועיות, ויביאו סיפורים והרהורים מרתקים משגרת חייהם.

המגזינים שלנו

Xnet מאפשר לגולשים ברשת היכרות עם השבועונים והירחונים של קבוצת המגזינים - לאשה, פנאי פלוס , מנטה, בלייזר ו-Go Style, וגישה ישירה לתכנים נבחרים מתוכם.

העורכים והמערכות של הירחונים מנטהו בלייזר בחרו להפעיל ב-Xnet בלוגים מרתקים במיוחד, המשלבים הערות לסדר בענייני אקטואליה שונים עם סיפורים קטנים מאחורי הקלעים של הפקת המגזינים.

הטוקבקים והגולשים שלנו

Xnet מבקש להציג בפניכם גישה חדשה לתוכן הגולשים, על מנת להזמין אתכם להשתתף בקביעות בתכני האתר. לצורך זה פיתחנו ושכללנו את מנגנון התגובות, והעמדנו לרשותכם מערכת ייחודית, המאפשרת לכל גולש להפוך מ"טוקבקיסט" ל"תורם תוכן" איכותי.

כיצד זה מתבצע? מתחת לכל כתבה או פוסט באתר מופיע טופס תגובות חדש, המאפשר לכל גולש לבחור את סוג התגובה שהוא רוצה לשלוח:

טוקבק - תגובה רגילה שנועדה לשימוש כל גולש, ומבטיחה אנונימיות מלאה.

פוסטבק – קטע מושקע בעל ערך מהותי לכתבה ולקוראים, שמיועד אך ורק לשימושם של גולשים רשומים באתר. הפוסטבקים יודגשו באופן מהותי בין התגובות, ויאפשרו לקוראים להתוודע גם אל כותביהם.

המלצה / טיפ / הצעה לגיוון מתכון – מיועד לכל גולש שמעוניין לתרום מידע בעל ערך לשימושם של גולשים אחרים: רעיונות לביצוע יעיל של משימות, קיצורי דרך, המלצות על שירות או מקום, עצות מהורים להורים אחרים וכו'.

  • שימו לב: כל הטיפים שלכם יתויגו בידי העורכים, ויפורסמו אוטומטית לצד טיפים מאותו תחום, בעמודים ייחודיים בכל ערוץ באתר. אל כל עמודי הטיפים ניתן להגיע גם דרך ההומפייג' של ערוץ הטיפים, שיציג בכל נקודת זמן את הטיפים הכי עדכניים שלכם מכל ערוץ.
  • היתרון: הטיפים וההמלצות שלכם יישמרו תמיד באתר, יופצו ל"קיר" שלכם בפייסבוק, ויאפשרו לגולשים אחרים להכיר אתכם, להעריך אתכם, וללמוד מניסיונכם.

תמונות – לראשונה בישראל אנו מאפשרים לגולשים להוסיף לתגובות תמונות שצילמתם, או כאלה שיש לכם את זכויות השימוש המלאות בהן. התמונות שלכם יתרמו מהותית לתכני האתר, אך גם יאפשרו לכם לבלוט יותר ולהרחיב את "קהל הקוראים" שיצרתם סביבכם באתר.

חוקיות - כל התכנים שתשלחו נדרשים לעמוד בתנאי השימוש ומדיניות פרסום התכנים באתר.

המציגים אינם שחקנים. עורכי האתר בתדרוך אחרון לפני השקה (צילם גבי מנשה)

למה דווקא X?

ובנימה קצת יותר אישית:

עד לפני כמה ימים עוד כינינו את Xnet "המיזם", או "האתר", ואם מישהו מהצוות לחש בטעות את השם המפורש – היינו מפנים אליו מבטי רצח ותוהים איך לא יצאה אש גדולה מהאדמה ובלעה אותו חי. בני המשפחה והחברים שלנו ידעו שאנחנו "עובדים במגזינים", ואחיעד, בעלה של אלינור מנהלת הפרויקט שלנו, לא ידע אפילו את זה. עד כדי כך חיינו במחתרת.

רק בשבוע שעבר הדבקנו את השלט על הדלת בקומה השמינית ברחוב המסגר, עשינו קולולו, הדפסנו לוגו על כרטיסים, והוספנו את השם למיילים שלנו. פתאום השם התחיל להתגלגל על הלשון, השכנים מפנאי פלוס התחילו להגות אותו, השליחים התחילו להביא מעטפות שנושאות אותו, והצירוף "שלום, כאן אילן מ-Xnet" בטלפון נשמע לפתע כה טבעי.

השם Xnet עלה כבר לפני כמה חודשים. הרעיון היה להגיש לציבור אתר-אח ל-ynet המוצלח, האיכותי והפופולרי, שיחזיק באותם סטנדרטים מקצועיים, אך יפנה לקהל שמתעניין פחות בחדשות, ויעסוק באקטואליה "רכה" ובחומרים היפים של החיים. כך הפך ה-Y של ynet למזוהה עם הכרומוזום הזכרי, ומשם עלה הרעיון לסמן את הפורטל החדש ב-X, למרות שאינו פונה בהכרח לנשים בלבד.

במשך חודשים היה לנו שם אחר לגמרי לפרויקט, מנומק ובכלל לא רע, אבל בשם Xnet התאהבנו מייד. לי, כעורך האתר, היה קל לראות בשם הזה גם מעין מפת דרכים, מתווה לפעילותה של קבוצת ידיעות אחרונות ברשת, שתתבצע בשני צירים משלימים: ציר ה-Y של ynet וציר ה-X של Xnet.

תודות

בחודשים האחרונים הזמנתי עורכים, כותבים ומעצבים בכירים לצאת איתי במסע אל הלא-נודע האינטרנטי, בדרך אל השקת Xnet. הדבר היחיד שהבטחתי להם היה שנעבוד קשה מאוד, אבל שנשמח ונאהב כל רגע.

בתוך פרק זמן קצר התקבצה והתגבשה כאן נבחרת חלומות אמיתית, אנשי תקשורת מהמעולים בארץ, שהביאו איתם עוד טובים אחרים. בימים (ובעיקר הלילות) האחרונים שקדמו להשקה אפשר היה ממש לשמוע דרך המיילים עד כמה הם כולם מאומצים, ועייפים, וחסרי שינה, אבל גם עד כמה הם מחויבים ונרגשים, ומוכנים לסייע זה לזה, ולהשקיע עוד שעות וכישרון בבדיקת העובדות או בעיצוב הכתבות, ומאוד גאים להיות שותפים למהלך הזה.

אין זמן נכון יותר להודות להם: תודה חברים – על שבחרתם בפרויקט הזה, עזבתם הכל ובאתם. תודה על המאמצים, העבודה הקשה, ההתמודדות עם אתגרים יומיומיים. תודה על האתר היפה שבנינו ביחד כמעט נגד כל סיכוי. תודה גדולה במיוחד לחברים הנפלאים שהיו שותפים לי גם בהקמה ובהשקה של ynet לפני כמעט 11 שנה – גבי מנשה, מיכל שכטר וקרן שומר. כמה בר מזל אני לעשות אתכם שוב את הדרך הזו.

תודה ענקית לכל מי שאפשר לנו להגיע אליכם ביום הזה: לחברים המוכשרים בידיעות טכנולוגיות, שאין מספיק מילים לתאר את המסירות והחריצות והנועזות שלהם, למעצבים הגאוניים עמיר וטל, להנהלת ידיעות אחרונות וקבוצת המגזינים, לחברים ב-ynet, לעורכי המגזינים, למפעילי האתרים-השותפים, לעשרות הבלוגרים, לאורי לנדא ולאלה דותן.

הפידבק שלכם

אין פידבק איכותי יותר מתנועת הגולשים, מטעם הקהל. אני מקווה שהצלחנו להעמיד למענכם אתר שיש לו קצב אחר, שיאפשר לכם לבלות בו זמן איכות – לשקוע בכתבות, ללמוד מהמדריכים, להיוועץ במומחים ובבלוגרים, לצפות בסרטונים ולתרום מניסיונכם העשיר לגולשים אחרים.

אני מקווה שאחרי שתכירו את Xnet קצת יותר לעומק תרצו לבקר בו מדי יום, מייד אחרי שהתעדכנתם בחדשות של ynet כמובן. אתם מוזמנים לפדבק, לטקבק, לפסטבק, לשלוח המלצות למאמר הזה באמצעות מנגנון התגובות החדש שלנו וגם לכתוב ישירות אלי .

מאחל לכם גלישה מהנה

אילן יצחייק

העורך הראשי