יש דברים לא מעטים שאנחנו יכולים להגיד בודאות שהאינטרנט לימד אותנו: חלקנו למדנו לנגן בעזרתו או לצייר, חלקנו הפכנו היפוכונדרים וגילינו שלל מחלות ותסמינים שלא ידענו שקיימים וכמובן שלפני שהוא הגיע לא ידענו לדבר אימוג׳ית, ואיזה כיף שעכשיו אנחנו יודעים.

אבל ראבאק, לא להציע נישואין במקדונלד׳ס, זה דבר שאנחנו די סגורים עליו שידענו גם לפני.

מצד שני, מה אתם יודעים, לא כולנו ידענו את זה, כי אחרת הבחור המסכן והמאוהב שלמעלה, מר מייקל ג׳וזף, בוודאי היה חושב על משהו קצת יותר רומנטי מאשר לתקוע טבעת על סנדוויץ׳ עוף ברשת המזון המהיר ולהציע לזוגתו בשנתיים האחרונות להתחתן איתו.

להבא, חמודי, מינימום מק רויאל. לבחורות של היום יש סטנדרטים.

לא מעט הכנות

האמת היא שלמרות שעוד לא קם ברשת גורם שפקפק באמינותו של הסרטון, הרשו לנו רגע לעצור את ההתלהבות ולהגיד שהרעיון נשמע כל כך מופרך עד שאנחנו די בטוחים שמדובר באיזו מתיחה מופרעת. מצד שני, התגובה של החברה נראית כל כך אותנטית ושוברת לב, עד שלא נותר לנו אלא להרהר האם באמת קיים אדם שחשב שהצעת הנישואין הזו היא רעיון טוב.

אבל כן, מסתבר שהיה, ובטבעת מלאה אהבה ומיונז הוא שאל את זוגתו - ששמה לא פורסם - האם היא תתחתן איתו. היא הסתכלה עליו, המומה למדי, תהתה האם זו בדיחה לא מוצלחת ומשהבינה שלא והבחור באמת מתכוון לזה (״אפילו דיברתי עם אבא שלך״, הוא מצטדק, ״וגם… היו לא מעט הכנות פה עם הצוות מאחורה״) היא מסרבת בנימוס ובטון של אמא שצריכה להסביר לבנה בן הארבע מה הוא עשה לא בסדר.

לטענתו של ג׳וזף הוא העלה את הסרטון לרשת על מנת שלגברים אחרים לא יישבר הלב, ואנחנו נעשה את עצמנו מאמינים לו. ואם בכל זאת יסתבר שזה אינו וידאו מזוייף ואכן הצעת נישואין אמיתית שהשתבשה, אנחנו נמחק את החיוך הזה מהפנים שלנו וניאלץ לבשר לאיש שאולי אישה לחיים אין לו, אבל לפחות את תואר ״הצעת הנישואין הגרועה ביקום״ הוא קוטף בהליכה.