הסיפור הזה מתחיל דווקא כמו בעיה מספרי הלימוד שלנו בכיתה ד' במתמטיקה: בעיר ניו יורק יש, על פי סטטיסטיקה אמריקאית די מהימנה, כ-100,000 יותר רווקות מרווקים. בעיר סן פרנסיסקו, לעומת זאת, יש 40,000 יותר רווקים מרווקות. עזרו, ילדים יקרים, לרווקות הנפלאות והמרוששות להגיע אל הבחורים הנחמדים והעשירים בדרך הקצרה ביותר.

המזל הגדול, כשחושבים על זה, הוא שכשאנחנו למדנו מתמטיקה עוד לא היו פרוייקטים במימון קהל.

רגע לפני שאתם מוציאים את המחשבונים ומתחילים בתרגילי קוסינוס בחזקת 3.75, הרשו לנו רגע להתעכב על הפתרון המקורי של הנשים: אם הן בניו יורק ואין להן כסף, מה הן יעשו? נכון, יבקשו מהקהל הרחב 10,000 דולרים (בשטרות לא מסומנים, במזוודה שחורה. תודה) כדי לטוס עד לסן פרנסיסקו כדי לפגוש את גבר חלומותיהן.

ולא ברור, האמת, מה יותר מפתיע: העובדה שהיה להן אומץ לבקש, או העובדה שהן אשכרה קיבלו את הכסף הזה בתוך שעות.

129 רווקים נלהבים ואני

אז הבעיה ברורה: יש לנו הרבה בנות נפלאות בצד אחד של ארצות הברית, הרבה גברים עשירים (לא, ברצינות, ככה הם הוגדרו) בצד המערבי ומרחק גיאוגרפי שאי אפשר לפתור. אז נכון, יש סקייפ ופייסטיים ושלל אפליקציות שעוזרות לגשר בדיוק על הדברים האלו, אבל למה לנסות את כל הפתרונות הטכנולוגיים המעיקים הללו כשאפשר פשוט לקחת כסף מאנשים זרים ולטוס על חשבונם לסן פרנסיסקו?

מה אמור לקרות אחרי שהן יגיעו לשם? איך בדיוק זה אמור לעבוד כשאת גרה בקצה אחד של ארצות הברית והוא גר בקצה השני? האם זה לא מפעיל קצת לחץ מיותר על סיטואציה מלחיצה במילא כשאת נמצאת בעיר לארבעה ימים בלבד? אכן, שאלות קשות. וחבל מאוד שאיש לא חשב עליהן לפני שהמטוס המריא.

מאחורי היוזמה המשונה עומדת לוריין קיי, בת 24 בסך הכל, ומייסדת אתר ההיכרויות ״טבעת הדייטינג״. האתר החל לפעול בניו יורק והתרחב גם לסן פרנסיסקו, שם הפך, כך על פי הביזנס אינסיידר, לאתר ההיכרויות הבלתי רשמי על אנשי ההייטק המתגוררים באזור. קיי עשתה אחד ועוד אחד, והופ, קמפיין האינטרנט הושק בעמוד מיוחד, ולא בלי ביקורות קשות.

התגובות החריפות לא ממש איחרו להגיע (ובצדק, יש לציין), כאשר מעל כולם בלט בחריפותו אתר ווליווג, שקרא לנשים הללו: ״נשים זולות״, ואף הרחיב ואמר: ״הנשים הללו הן פשוט זנזונות שרוצות לפגוש בעל מיליונר״.

התגובות, יש לציין, לא הרתיעו את 129 התורמים (רובם גברים. רובם רווקים. רובם מסן פרנסיסקו. תודו שאתם ממש מופתעים מהנתון הזה) שתרמו סכום מדוייק של 10,022 דולרים, והמטוס עם 17 הבנות יצא לדרך בסוף השבוע האחרון. ולמרות שכל מי שעיניו בראשו והעננים אינם מסתירים לו יכול היה לראות את האסון מתקרב מקילומטרים, הרי שהבנות הללו סירבו לראות אותו גם כשהכתובת הייתה מרוחה על כל המטוס.

למרות שהבנות ציפו להתקבל ביחס של נסיכות זה, ובכן, היה רחוק מאוד מלהיות המקרה. מוריין או׳קונר, כתבת הניו יורק מגזין שהצטרפה לנסיעה, כתבה שהבנים התגלו כ״נלהבים הרבה יותר ממה שאפשר היה לצפות״, ושמצד שני הבנות חטפו תגובות מעליבות. אחד המתכנתים שתרם 200 דולר, כתבה או׳קונר בכתבתה, אמר לבנות שמבחינתו זה כמו לתת כסף להומלס ברחוב: מעשה הומאני שאין בו דבר מלבד רחמים.

אאוץ׳.

זאת ועוד, ביום השלישי לשהותן של הנשים הצעירות בסן פרנסיסקו ארגן הסטארט אפ מסיבה להן ול-129 התורמים. ושוב, אף על פי שלכל מי שיש קצת שכל בקודקוד יודע ששום דבר טוב לא יצא מזה, הבנות נכנסו אל גוב האריות והיו מאוד מופתעות כשהבנים החלו לנסות לגעת בהן ואף טענו בפניהן שהן ״שילמו על העניין הזה״. וואלה.

״ככל שהמסיבה הלכה והתקדמה, היינו מוקפות ביותר ויותר גברים״, נכתב בכתבה. ״חווינו נחיתות מגדרית בג׳ונגל, וזה היה בדיוק מה שאפשר היה לצפות שזה יהיה: כאוס. בכל פעם שהסתובבתי הייתה שורת גברים שניסו מחוות רומנטיות מטופשות שעליהן התאמנו במשך שעות מול המראה או משפטים אידיוטיים.

הכתבה הזו (שאת הגרסה המלאה לכתבה שלה תוכלו למצוא כאן), יש להניח, תגרור עוד לא מעט אש, כיוון שהיחס של או׳קונר פטרוני ומתנשא, ויש להבדיל אלף אלפי הבדלות בין בחורים שחושבים שמותר להם הכל, כולל לגעת, לבין סתם בחורים קצת מאותגרים חברתית שאיתרע מזלם ושיחה עם נשים היא פעולה קצת יותר קשה עבורם. אין שום דבר רע בלהתאמן על משפטים מול המראה, וממילא כמה הציפיות שלך יכולות להיות גבוהות כשביקשת מאנשים זרים לממן לך את הדייט.

הטיול, אם כן, הסתיים בכשלון ענק ובפיאסקו אמיתי, כשאוקונר מציינת בכתבתה שביום האחרון היא אף ליטפה לכמה בנות את השיער לאחר שאלו סירבו לקום מהמיטה. ״הדבר היחיד שלמדתי מהטיול הזה״, סיכמה, ״הוא שעל כל בחור שנאבק למצוא אהבה בסן פרנסיסקו יש בחור שנאבק מה לעשות עם ההכנסה הפנויה שלו״.

הבנות חזרו לניו יורק שבורות לב ועם לא מעט ביקורות זועמות (למשל, כאן, בעמוד היוטיוב הרשמי של הפרוייקט), אבל לפחות עם פרופורציות: הדייט הבא שלהן בניו יורק, אנחנו בטוחים, כבר לא יראה להן כל כך גרוע.