היסטוריה בארצות הברית: מלכת נשף חדשה הוכתרה! כאילו, אוקיי, כבר היו מאות אלפי מלכות נשף לפניה, אלא שזו הפעם הראשונה בהיסטוריה המודרנית (וכנראה גם בהיסטוריה בכלל) שמלכת הנשף היא... גבר.

לא, זה לא קרה בהפתעה וגם לא בטעות. האירוע המרגש קרה בקונטיקט שבארצות הברית, שם ביקש נאסיר פלמינג בן ה-17 מחבריו להתחרות בקטגוריה בטקס הסיום כדרך למחות על היחס לטרנסג'נדרים בעולם. ועדת התלמידים שהתנסה אישרה את הבקשה החריגה, ואם חשבתם שבזה זה נגמר, ובכן, טעות בידיכם, משום שהתלמידים הצביעו בעד פלמינג והכתירו אותו למלכת הנשף לשנת 2014.

רצה להעביר מסר. נאסיר פלמינג (מתוך יוטיוב)
רצה להעביר מסר. נאסיר פלמינג (מתוך יוטיוב)

"למרות שאני מזהה את עצמי כגבר", אמר פלמינג הנרגש, שיצא מהארון לפני כשנה, "לזכות בתואר הזה זו הצהרה נגד טנרסופוביה (פחד מטרנסגנ'דרים - מ.י). בעוד שגייז הולכים ונהיים מקובלים בחברה, פחות או יותר, טרנסג'נדרים עדיין מופלים. אם אני יכול לזכות בתואר הזה בלי שום קשר למיניות שלי ולמגדר שלי, אין שום סיבה למה טרנסג'נדר לא יכול לזכות בתארים במגדר שהוא מרגיש שאליו הוא שייך. הפסיקו את השנאה, התחילו את האהבה".

חמוד, אין מה לומר.

קהל התלמידים לא רק הצביע בפתקים, אלא גם הצביע ברגליים ובידיים ומלכת הנשף החדשה התקבלה בתשואות אדירות ואפילו נראתה נבוכה מאוד כששמה את הכתר על ראשה. הסרטון, כמובן, הפך לויראלי באופן מיידי ושותף על ידי רבים בעולם שיותר משהתרגשו מצעד המחאה של פלמינג התרגשו מהמחווה של התלמידים, שבהחלט הוכיחו שלדור הבא יש סיכוי הרבה יותר טוב מהדור הנוכחי להיות פתוחים לסוגים שונים של אנשים, ולקבל את השונה באשר הוא. אנחנו בהחלט מקווים.

עם זאת, כאן לא נגמרות המחוות המרגשות. בטוויטר גילו שפלמינג הוא מעריץ של ליידי גאגא (מפתיע, אנחנו יודעים) והחליטו להפיץ את תמונתו עם ציון שמה של גאגא על מנת שזו תראה את זה ותיצור עמו קשר. נכון לשעה זו זה עוד לא קרה, אבל כמו שאנחנו מכירים את הרשת במקרה הזה, עד הערב כבר נקבל תמונה משותפת של שניהם.