בראיון הסיכום של חברי ״איך פגשתי את אמא״ שאלה המראיינת את כל השחקנים למה הם יתגעגעו. למרות שהיו להם המון דברים לבחור מהם - בכל זאת, תשע שנים - לקחו ג׳וש רדנור, אליסון האניגן, ניל פטריק האריס וקובי סמולדרס נשימה עמוקה וענו בלי להסס את אותה התשובה בדיוק: ״ג׳ייסון״.

כן, יכול מאוד להיות שזה היה מתוסרט. למעשה, סביר להניח שהשחקנים קיבלו את השאלות מראש, והחליטו בינם לבין עצמם לשלב בין פאנץ׳ מוצלח למדי למחווה קטנה לסגל. אבל כשנשאלה האניגן בשאלת ההמשך למה היא הכי תתגעגע בעבודה עם ג׳ייסון סגל היא ניסתה לענות (הקטע כאן למטה, שלא תגידו שלא דואגים לכם), אבל כל מה שעלה לה בגרון היה דמעות, בקטע שהיה הכל חוץ ממתוכנן. ״אני לא אתגעגע אליו בכלל״, אמרה לבסוף, אחרי עשר שניות של ניסיונות להוציא מילים ולהתגבר על הדמעות. ״לא רואים? הוא לא יחסר לי בכלל״.

צפו: אליסון האניגן לא מצליחה להתגבר על הדמעות בפרידה מג'ייסון סגל

סגל, כמעט כרגיל באותו ראיון, ישב קצת מחוץ למעגל. בדרך כלל מושיבים אותו בפוזיציות משונות בגלל גובהו (1.93 ביום רע, 1.95 ביום טוב, ותלוי לאיזה אתר אתם רוצים להאמין) והעובדה שגם בראיון הזה הוא היה קצת ברקע היא כמעט מטאפורה לתקופתו ב״איך פגשתי את אמא״.

אחרי הכל, בואו לא נשכח: למרות שהיום כולם כוכבי ענק, ״איך פגשתי את אמא״ כמעט שלא עלתה לאוויר בגלל שרשת אנ.בי.סי טענה שחסר לה ״סטאר קוואליטי״. זה היה השלב שאליסון האניגן, היא לילי וכמובן ווילו מ״באפי ציידת הערפדים״, התחילה לקבל הצעות אגרסיביות יותר. למרות שהייתה הראשונה שפנו אליה כשהחליטו לעשות פיילוט לסדרה, היא הייתה האחרונה להצטרף לקאסט.

את הפינה של אבק הכוכבים סגר ניל פטריק האריס, שהיה זכור בעיקר כדוגי האוזר הצעיר, ג׳וש רדנור (טד) היה אז אלמוני לחלוטין, איש כמעט לא שמע על קובי סמולדרס (רובין) וג׳ייסון סגל היה ליהוק תמוה מאוד, בהתחשב בעובדה שכל מה שראו ממנו עד אז היה משחק בסדרה ״פריקס אנד גיקס״ שהיום היא קאלט לכל דבר, אבל אז היא הייתה סדרה עם רייטינג אפסי שירדה מהמסך אחרי 18 פרקים כלעומת שבאה.

איכשהו, סגל תמיד נשאר בצל. פטריק האריס הפך לכוכב ענק בכל קנה מידה, האניגן המשיכה לשמור על מעמדה כאחת מהכוכבות האהובות באמריקה, סמולדרס התחברה למארוול ובקרוב אתם תראו אותה על המסך הגדול באותה תדירות שראיתם אותה על המסך הקטן ורדנור עשה לעצמו שם של כותב סרטים מוערך, עם שני תסריטים שכתב (וזכו בפרסים ברחבי העולם) ועוד כמה בדרך.

וג׳ייסון סגל? כאילו לא עברו תשע שנים, הענק (תרתי משמע) הזה עדיין הודף טענות על חוסר כריזמה והיעדר אבק כוכבים. אלא שעכשיו, עם אפסונו של מרשל במחסן הדמויות שאהבנו, זה לא ייקח הרבה זמן עד שג׳ייסון סגל יוכיח לעולם שיש לו יותר סטאר קוואליטי מכל שאר כוכבי הסדרה גם יחד.

גאווה ישראלית

בעוד שדומה שכוכבי הוליווד מתחרים בינם לבים עצמם מי ישתכר ויתעלף מהר יותר, סגל עושה אך ורק דבר אחד: עובד.

בתשע השנים האחרונות הוא צילם את איך פגשתי את אמא בזמן עונת הטלוויזיה 12 שעות ביום, ואז חזר הביתה כדי לכתוב את התסריטים לסרטים בהם הוא ישחק כשעונת הטלוויזיה תסתיים. ״בנאדם, אתה גר בהוליווד!״, אמר לו ג׳ון סטיוארט כשאירח אותו בדיילי שואו, ״אתה אמור לעשות שורות בשירותים ולחגוג במסיבות!״. ״שמעתי שזה מה שעושים כוכבים הוליוודיים בימינו״, ענה לו סגל בבישנותו הטבעית, ״אבל למרות שנראה שהתחביב הזה תופס, הוא כנראה לא מתאים לכל אחד״.

ככה יוצא שבעוד שכוכבים כמו מיילי סיירוס ולינדזי לוהאן יכולות בעיקר להתגאות בכמות הידיעות השליליות עליהן בעיתון, בגיל 34 לסגל יש רזומה כמעט בלתי נתפס, עם כמות להיטים שלא הייתה מביישת גם אדם כפול מגילו.

עם הופעת אורח ב״הדייט שתקע אותי״, שהתחילה את הקריירה הקולנועית שלו, משם המשיך ללכתוב את הקומדיה הרומנטית הכה מוצלחת ״לשכוח את שרה מארשל״, השלים את פרוייקט חייו שעליו עבד שבע שנים וחצי כשכתב והפיק את הסרט הראשון של ״החבובות״ (שהיה גם הצלחה מסחרית מסחררת וזכה לביקורות נלהבות על איכות התסריט), והרשימה עוד ארוכה ארוכה ארוכה. נזכיר רק את ״פייב ייר אינגייג׳מנט״ שכתב והפיק וכיכב בו, ואם לוקחים בחשבון שאת כל זה הוא עשה בזמן שכיכב באחת הסדרות הפופולריות ביותר בעולם, אז נו, אתם מוזמנים להתחיל להתרשם ממנו.

וגם מהעובדה שבעצם הוא משלנו. הוא גדל לאב יהודי ולאם נוצריה בבית שאותו הגדיר כ״יהודי רוב הזמן, עם טעימה מכל שאר העולמות״. הוא למד בבית ספר עברי וגם עשה בר מצווה, אז הנה לכם, גאווה ישראלית בהתגלמותה.

גם עכשיו, משירדה איך פגשתי מהאוויר, סגל נשאר אחד האנשים העסוקים בתעשייה. בקרוב תעלה הקומדיה ״קלטת סקס״ שבה הוא מככב עם לא אחרת מאשר קמרון דיאז האדירה (הקדימון נראה הרבה יותר מוצלח מהשם של הסרט, תהיו בטוחים) וגם בתפקיד ראשי בסרט ״סוף הסיור״, שמצטלם בימים אלו ומעט מאוד פרטים ידועים עליו עד כה.

צפו בקדימון לסרטם החדש של ג'ייסון סגל וקמרון דיאז

ואם כל זה לא הספיק כדי לשכנע אתכם שמרשל אריקסון הוא האיש שתפגשו בו הכי הרבה פעמים עם ירידתה של איך פגשתי, הרשו לנו לצלול אל חיי האהבה שלו, שמתחילים ללבלב לאחרונה ויכולים להיות בדיוק החתיכה האחרונה בפאזל שחסרה לו כדי להפוך לכוכב על.

ממישל ועד קייטי

זה לא סוד, וגם דיסקסנו את העניין כאן כמה וכמה פעמים, שזוגיות מוצלחות מפילה או מרימה שחקנים בהוליווד, וסגל, כמובן, אינו יוצא מן הכלל בעניין הזה. עם כל הכבוד לפועלו התרבותי, הוא החל לככב במדורי הרכילות (כלומר, המדורים החשובים באמת בעיתון) רק כשמערכת היחסים שלו עם מישל וויליאמס הפכה לרצינית.

למעשה, הייתה תקופה לא קצרה בכלל שוויליאמס את סגל היו תפוח אדמה לוהט למדי (ככה זה כשאתה יוצא עם מי שנחשבת לאלמנתו של הית׳ לדג׳ר) וכפי שידעו לספר השמועות, גם אחת הסיבות המרכזיות לפרידתם. סגל, כך רמזו הטבלואידים, לא ממש הסתדר עם הסטטוס החדש של פפראצי שעקבו אחריו לכל מקום והתקשה מאוד לתפקד.

אבל אם זה היה לו קשה, נבצר מבינתנו להבין מה עבר לו בראש כשהוא שאל את קייטי הולמס (מלבד, כאילו, העובדה שמסתבר שיש לו פטיש לכוכבות ״דוסון קריק״ לשעבר) אם מתחשק לה לשבת איתו לקפה בהזדמנות. כאילו, אם חשבת שלצאת עם וויליאמס זה אתגר, מה עבר לך בראש כשאתה יוצא עם אחת הנשים הנעקבות ביותר בעולם וגרושתו של לא אחר מאשר טום קרוז? אבל ככה זה עם אהבה. אתה אף פעם לא שולט במי אתה מתאהב.

על אף שעל הנייר הם נראים כמו זוג מתוק להחריד (ואחרי הטירוף שחוותה עם קרוז כולנו רוצים שקייטי תהיה במערכת יחסים עם בחור טוב ואיכותי כמו סגל) קשה לנו להגיד עדיין אם יש ממש בשמועות הרצות ברשת בימים האחרונים. כבר 48 שעות שמיטב האתרים רותחים וגועשים סביב האפשרות שהשניים הם אייטם ומה נגיד לכם, אנחנו ממש מקווים שזה נכון. אבל בינתיים רק מקווים.

הסיבה לכך שקשה לנו לאשר את זה היא שלמרות שכל האתרים הגדולים והאמינים דיווחו על כך, הידיעה הזו (וגם המקורות לידיעה הזו) התפרסמה ב״סטאר״ שהוא, איך נאמר את זה בעדינות, מורכב על ידי פנטזיונרים שצודקים פעם בעשור, פחות או יותר. האם שאר האתרים היו מדווחים גם הם אם לא היה בידיעה הזו ממש? כנראה שלא. אבל באמת שקשה לנו להגיד שזה אומר יותר מדי.

לכאורה, על הנייר, זה מסתדר. השניים ידועים כבעלי אופי נוח להחריד, שניהם בשלב שבו הם מחפשים מערכת יחסים רצינית ועם סיומה של איך פגשתי סגל יכול לעזוב את לוס אנג׳לס ולעבור לניו יורק, פנטזיה עליה דיבר לא פעם ולא פעמיים בראיונות איתו, ולגמרי במקרה גם מקום מגוריה החדש של הולמס. ״הם מבלים המון זמן ביחד והם נהדרים״, אמר מקור אנונימי לסטאר שהדליק את כל הטירוף הזה. ״קייטי לגמרי חושבת שהוא יכול להיות האחד עבורה״.

נו, ואם קייטי חושבת ככה, מי אנחנו שנתווכח?

קשה להכחיש, כפי שכבר אמרנו, שלא הייתה יכולה להיות חתיכה (תרתי משמע) מושלמת יותר כדי ליצור את הפאזל שהוא ג׳ייסון סגל. גם תסריטאי אדיר, גם מפיק, גם שחקן מעולה ועכשיו גם עם הפנויה הכי לוהטת בהוליווד?

אמרנו לכם לא להתפלא כשהוא יהפוך לדמות הכי זכורה מ"איך פגשתי את אמא", עכשיו גם אל תתפלאו כשהוא ישאיר להם אבק.